https://api.ittelecom.ir/uploads/assets/img/logo/logo.svg
سوئیچ فیبرنوری لایه 3 سازمانی با 24 پورت 10G sfpو 4 پورت 100G
سوئیچ فیبرنوری لایه 3 سازمانی با 24 پورت 10G sfpو 4 پورت 100G
سوئیچ فیبرنوری لایه 3 سازمانی با 24 پورت 10G sfpو 4 پورت 100G

سوئیچ فیبرنوری لایه 3 سازمانی با 24 پورت 10G sfpو 4 پورت 100G

پارت نامبر:

ITT-COR-24XF4QSFP

سوییچ فیبر نوری
COR
Core Switch
پورت فیبر نوری
24
Uplink 10G
وضعیت قیمت:استعلام

ثبت درخواست به‌معنای خرید نهایی نیست؛ محصول برای استعلام موجودی قیمت به سبد خرید اضافه می‌شود.

به مشاوره نیاز دارید؟

فقط کافیست با ما در میان بگذارید تا شما را راهنمایی کنیم.

مشاوره تخصصی پیش از خرید
ارسال سریع به سراسر کشور
تضمین کیفیت و اصالت کالا
امکان بازگشت در صورت مشکل
پشتیبانی و پاسخگویی مداوم

توضیحات محصول

معرفی سوئیچ لایه 3 سازمانی فیبر نوری

سوئیچ لایه 3 سازمانی فیبر نوری ITT-COR-L3-24TF4QSFP یک سوئیچ مدیریتی پرسرعت است که برای ایجاد و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی سازمانی با اتصالات فیبر نوری 10 و 100 گیگابیتی طراحی شده است. این دستگاه با بهره‌گیری از 24 پورت 10G SFP+ و چهار پورت 100G QSFP28، امکان اتصال تجهیزات شبکه و برقراری ارتباطات پرسرعت میان بخش‌های مختلف زیرساخت را فراهم می‌کند. ترکیب این پورت‌ها، انعطاف‌پذیری مناسبی برای اتصال تجهیزات فیبر نوری و ایجاد مسیرهای ارتباطی با ظرفیت بالاتر در اختیار مدیران شبکه قرار می‌دهد.یکی از ویژگی‌های مهم این محصول، پشتیبانی از قابلیت‌های مسیریابی لایه 3 است. علاوه بر مسیریابی ایستا IPv4 و IPv6، پروتکل‌هایی مانند OSPF، RIP، BGP+ و IS-IS نیز در آن پشتیبانی می‌شوند. این قابلیت‌ها امکان مدیریت ارتباط میان شبکه‌های مختلف و پیاده‌سازی ساختارهای مسیریابی متناسب با نیاز سازمان را فراهم می‌کنند. از نظر عملکرد، پهنای باند اعلام‌شده 1.38 ترابیت بر ثانیه و نرخ ارسال بسته 1221.32 میلیون بسته در ثانیه، از مشخصات برجسته این سوئیچ هستند. پشتیبانی از VLAN، پروتکل‌های مدیریت افزونگی، قابلیت‌های امنیتی ACL و امکانات کنترل کیفیت سرویس (QoS) نیز به مدیریت دقیق‌تر ترافیک کمک می‌کنند. این مجموعه قابلیت‌ها، محصول را به گزینه‌ای قابل بررسی برای سازمان‌هایی تبدیل می‌کند که به پورت‌های فیبر نوری پرسرعت، مدیریت پیشرفته شبکه و قابلیت مسیریابی در یک دستگاه نیاز دارند.

بررسی و ساختار عملکرد سوئیچ سازمانی 100 گیگ 

این سوئیچ با ترکیب قابلیت‌های سوئیچینگ لایه 2 و مسیریابی لایه 3، امکان مدیریت ترافیک در سطوح مختلف شبکه را فراهم می‌کند. در شبکه‌هایی که چندین بخش یا VLAN به‌صورت مجزا فعالیت می‌کنند، قابلیت مسیریابی بین شبکه‌ها می‌تواند ارتباط میان این بخش‌ها را بدون نیاز به اتکای کامل به تجهیزات مسیریابی جداگانه مدیریت کند. پشتیبانی از پروتکل‌های مسیریابی مختلف نیز امکان هماهنگ‌سازی دستگاه با ساختارهای متنوع شبکه را فراهم می‌سازد.

ساختار پورت‌های دستگاه برای زیرساخت‌هایی طراحی شده است که به تعداد زیادی اتصال فیبر نوری 10 گیگابیتی و تعدادی ارتباط پرسرعت 100 گیگابیتی نیاز دارند. 24 پورت SFP+ برای اتصال تجهیزات دارای رابط سازگار با این استاندارد و چهار پورت QSFP28 برای ارتباطات 100 گیگابیتی در نظر گرفته شده‌اند. این ترکیب می‌تواند در طراحی ارتباطات میان سوئیچ‌ها، تجهیزات شبکه و بخش‌های مختلف زیرساخت سازمانی مورد استفاده قرار گیرد. نوع ماژول و کابل موردنیاز باید بر اساس فاصله ارتباطی، نوع فیبر و سازگاری تجهیزات انتخاب شود.

از نظر مدیریت عملیاتی، وجود پورت کنسول و پورت USB امکان دسترسی مدیریتی به دستگاه را فراهم می‌کند. پشتیبانی از SNMP، LLDP، Syslog، مدیریت تحت وب از طریق HTTPS و انتقال فایل با TFTP و HTTP نیز ابزارهای متنوعی برای نظارت، پیکربندی و عیب‌یابی شبکه در اختیار مدیران قرار می‌دهد. همچنین منبع تغذیه پشتیبان 1+1 در ساختار دستگاه در نظر گرفته شده است تا در صورت بروز مشکل در یکی از منابع تغذیه، امکان حفظ تأمین برق از منبع دیگر وجود داشته باشد.

قابلیت‌ها و ویژگی‌های فنی سوئیچ فیبرنوری 24 پورت 10Gبا 4 پورت 100G

ساختار پورت‌ها و ظرفیت پردازش ترافیک

این محصول به 24 پورت فیبر نوری 10G SFP+ و چهار پورت 100G QSFP28 مجهز شده است. تفاوت سرعت این دو گروه پورت، امکان استفاده از اتصالات 10 گیگابیتی برای تجهیزات شبکه و بهره‌گیری از رابط‌های 100 گیگابیتی برای ارتباطات پرسرعت‌تر را فراهم می‌کند. این ساختار در طراحی شبکه‌هایی مفید است که در آن‌ها چندین اتصال 10G باید در کنار ارتباطات 100G مدیریت شوند. پهنای باند 1.38 ترابیت بر ثانیه و نرخ ارسال 1221.32 Mpps دو شاخص مهم عملکردی دستگاه هستند. پهنای باند، ظرفیت کلی انتقال داده در ساختار سوئیچ را نشان می‌دهد و نرخ ارسال بسته نیز بیانگر توان پردازش و هدایت بسته‌ها در واحد زمان است. این مقادیر برای ارزیابی توان دستگاه در مدیریت حجم بالای ترافیک اهمیت دارند. همچنین حافظه بافر 32 مگابایتی به‌صورت اشتراکی و پویا میان پورت‌های مورد استفاده تخصیص پیدا می‌کند. پشتیبانی از فریم‌های Jumbo با اندازه حداکثر 12 کیلوبایت نیز امکان استفاده از بسته‌های بزرگ‌تر را در شبکه‌های سازگار فراهم می‌کند.

مدیریت VLAN و قابلیت‌های سوئیچ لایه 2

پشتیبانی از استاندارد IEEE 802.1Q، قابلیت QinQ و VLAN مبتنی بر IP، آدرس MAC و پروتکل، امکان تفکیک منطقی شبکه را فراهم می‌کند. با استفاده از این قابلیت‌ها می‌توان تجهیزات و کاربران را در گروه‌های مجزا قرار داد و جریان ترافیک میان بخش‌های مختلف را بهتر مدیریت کرد. پشتیبانی از Voice VLAN نیز برای جداسازی ترافیک صوتی در زیرساخت‌هایی که از این قابلیت استفاده می‌کنند کاربرد دارد. قابلیت VLAN Mapping هم امکان نگاشت شناسه‌های VLAN را در ساختارهای ارتباطی مختلف فراهم می‌سازد. در کنار این امکانات، قابلیت Storm Control برای کنترل ترافیک غیرعادی Broadcast، Multicast و Unknown Unicast در نظر گرفته شده است. پشتیبانی از IGMP Snooping، MLD Snooping و قابلیت‌های Querier نیز به مدیریت ترافیک چندپخشی کمک می‌کند. قابلیت Multicast VLAN Registration یا MVR نیز برای مدیریت توزیع ترافیک چندپخشی در شبکه‌های دارای VLAN کاربرد دارد. این مجموعه امکانات، کنترل دقیق‌تری بر نحوه توزیع ترافیک در شبکه فراهم می‌کند.

مسیریابی پیشرفته در سوئیچ های شبکه لایه 3

یکی از قابلیت‌های مهم دستگاه، پشتیبانی از مسیریابی IPv4 و IPv6 است. مدیر شبکه می‌تواند از مسیریابی ایستا برای تعیین مسیرهای مشخص استفاده کند و در ساختارهای پیچیده‌تر، پروتکل‌هایی مانند RIP نسخه 1 و 2، OSPF نسخه 2، BGP+ و IS-IS را به کار بگیرد. همچنین پشتیبانی از PIM در حالت‌های SM و SSM، امکان استفاده از قابلیت‌های مسیریابی Multicast را فراهم می‌کند. مسیریابی VLAN نیز امکان ارتباط میان شبکه‌های مجازی مجزا را فراهم می‌سازد. قابلیت Policy Routing برای مدیریت مسیر ترافیک بر اساس سیاست‌های تعریف‌شده و VRRP برای ایجاد افزونگی در دروازه پیش‌فرض شبکه در نظر گرفته شده‌اند. این قابلیت‌ها به سازمان‌ها کمک می‌کنند ساختار مسیریابی خود را متناسب با نیازهای ارتباطی و سیاست‌های مدیریتی طراحی کنند.

ارتباطی پایداری در شبکه 

پروتکل ERPS مطابق استاندارد G.8032 با زمان بازیابی کمتر از 50 میلی‌ثانیه، یکی از امکانات مهم دستگاه برای مدیریت حلقه‌های ارتباطی است. این پروتکل در صورت بروز اختلال در مسیر اصلی، امکان بازیابی مسیر ارتباطی جایگزین را فراهم می‌کند. چنین قابلیتی در شبکه‌هایی که به حفظ ارتباط میان تجهیزات وابسته هستند اهمیت دارد. علاوه بر ERPS، دستگاه از پروتکل‌های STP، RSTP و MSTP برای مدیریت توپولوژی شبکه و جلوگیری از ایجاد حلقه‌های ناخواسته پشتیبانی می‌کند. قابلیت LACP مطابق استاندارد IEEE 802.3ad نیز امکان تجمیع چند لینک فیزیکی در یک اتصال منطقی را فراهم می‌سازد. طبق مشخصات ارائه‌شده، این سوئیچ از هشت گروه LAG با حداکثر هشت عضو در هر گروه پشتیبانی می‌کند. وجود منبع تغذیه پشتیبان 1+1 نیز از دیگر امکانات در نظر گرفته‌شده برای افزایش تداوم تأمین برق دستگاه است.

کنترل ترافیک و کیفیت سرویس (QoS)

قابلیت QoS به مدیر شبکه اجازه می‌دهد ترافیک را بر اساس معیارهای مختلف دسته‌بندی و اولویت‌بندی کند. این سوئیچ از IEEE 802.1p COS، DiffServ، فیلدهای DSCP در IPv4 و IPv6 و همچنین معیارهایی مانند آدرس MAC و IP مقصد پشتیبانی می‌کند. امکان تعریف سیاست‌های مبتنی بر TCP و UDP نیز در مشخصات آن درج شده است. پشتیبانی از صف‌بندی Strict Priority و Weighted Round Robin یا WRR، روش‌های مختلفی برای مدیریت اولویت ارسال بسته‌ها فراهم می‌کند. همچنین محدودسازی نرخ ترافیک ورودی و خروجی در سطح پورت امکان کنترل مصرف پهنای باند را ایجاد می‌کند. این قابلیت‌ها به مدیر شبکه کمک می‌کنند ترافیک را بر اساس سیاست‌های سازمانی مدیریت کرده و منابع ارتباطی را متناسب با نیاز سرویس‌های مختلف تخصیص دهند.

امنیت شبکه و کنترل دسترسی

این دستگاه از مجموعه‌ای از قابلیت‌های امنیتی برای کنترل دسترسی کاربران و مدیریت ترافیک پشتیبانی می‌کند. IEEE 802.1X و RADIUS Accounting برای پیاده‌سازی سازوکارهای احراز هویت و ثبت اطلاعات حسابرسی دسترسی در نظر گرفته شده‌اند. همچنین دسترسی مبتنی بر RADIUS و TACACS+ در بخش مدیریت دستگاه پشتیبانی می‌شود. قابلیت Access Control List یا ACL امکان تعریف سیاست‌های کنترلی بر اساس اطلاعات لایه‌های مختلف شبکه را فراهم می‌کند. پشتیبانی از ACL مبتنی بر IP در لایه‌های L2، L3 و L4، فیلترسازی بر اساس MAC و TCP/UDP و قابلیت Dynamic ARP Inspection از امکانات امنیتی دستگاه هستند. همچنین قابلیت محافظت در برابر حملات DoS، کنترل MAC ثابت تا 48 ورودی و محدودسازی دسترسی پورت‌ها بر اساس آدرس‌های MAC قفل‌شده، ابزارهای بیشتری برای مدیریت دسترسی و کاهش ترافیک مخرب فراهم می‌کنند.

مدیریت، نظارت و عیب‌یابی

برای مدیریت دستگاه، امکاناتی مانند پورت کنسول، پورت مدیریتی OOB، SNMP در نسخه‌های 1، 2c و 3 و قابلیت LLDP مطابق استاندارد IEEE 802.1ab ارائه شده‌اند. پشتیبانی از RMON در گروه‌های 1، 2، 3 و 9 نیز امکان جمع‌آوری اطلاعات مرتبط با وضعیت شبکه را فراهم می‌کند. قابلیت Port Mirroring برای بررسی ترافیک و عیب‌یابی ارتباطات در نظر گرفته شده و ابزار Cable Test نیز به بررسی وضعیت کابل‌ها کمک می‌کند. مدیریت تحت وب از طریق HTTPS با نسخه TLS 1.2، انتقال فایل با TFTP و HTTP و ثبت رویدادها از طریق Syslog مطابق RFC 3164 از دیگر امکانات مدیریتی محصول هستند. وجود نشانگرهای LED برای نمایش وضعیت سرعت، لینک و فعالیت پورت‌ها و همچنین وضعیت برق و سیستم دستگاه، بررسی وضعیت عملیاتی آن را ساده‌تر می‌کند.

تغذیه و شرایط محیطی

ساختار تغذیه این سوئیچ از نوع 1+1 است و مصرف برق حداکثری آن در شرایط اعلام‌شده 64 وات و مصرف حالت آماده‌به‌کار با تمام پورت‌های فاقد لینک 26 وات است. پشتیبانی از Energy Efficient Ethernet نیز در مشخصات دستگاه درج شده که به‌صورت پیش‌فرض غیرفعال است. دمای عملیاتی دستگاه از منفی 20 تا مثبت 50 درجه سانتی‌گراد اعلام شده و حداکثر رطوبت مجاز در زمان کارکرد 90 درصد، بدون ایجاد میعان است. ابعاد 440 در 290 در 44.5 میلی‌متر و وزن 5.2 کیلوگرم نیز برای بررسی فضای نصب و شرایط استقرار دستگاه اهمیت دارند. این مشخصات باید پیش از نصب با شرایط محیطی و الزامات محل استقرار تطبیق داده شوند.

ویژگی‌های کلیدی و مزایای سوئیچ کر 100 گیگابیت 

  • 24 پورت 10G SFP+ و چهار پورت 100G QSFP28: امکان ایجاد اتصالات فیبر نوری با دو سطح سرعت متفاوت را فراهم می‌کند و انعطاف‌پذیری بیشتری در طراحی زیرساخت ارتباطی سازمان ایجاد می‌کند.
  • پهنای باند 1.38 ترابیت بر ثانیه: ظرفیت بالای انتقال داده را برای مدیریت حجم قابل توجهی از ترافیک شبکه فراهم می‌سازد.
  • مسیریابی لایه 3: پشتیبانی از پروتکل‌های مسیریابی مختلف، مدیریت ارتباط میان شبکه‌های مجزا و طراحی ساختارهای مسیریابی متنوع را امکان‌پذیر می‌کند.
  • پروتکل ERPS با بازیابی کمتر از 50 میلی‌ثانیه: به بازیابی سریع ارتباط در توپولوژی‌های حلقوی و کاهش مدت اختلال در مسیر ارتباطی کمک می‌کند.
  • قابلیت‌های امنیتی پیشرفته: امکان احراز هویت، فیلترسازی ترافیک و کنترل دسترسی را فراهم می‌کند و به مدیریت بهتر امنیت شبکه کمک می‌کند.
  • مدیریت کیفیت سرویس: با اولویت‌بندی و محدودسازی نرخ ترافیک، امکان کنترل بهتر مصرف پهنای باند و اجرای سیاست‌های ارتباطی سازمان را فراهم می‌سازد.
  • منبع تغذیه پشتیبان 1+1: امکان استفاده از منبع تغذیه جایگزین را در ساختار برق دستگاه فراهم می‌کند و وابستگی عملیاتی به یک منبع تغذیه را کاهش می‌دهد.

کاربردهای سوئیچ لایه 3 سازمانی فیبرنوری 100 گیگ 

1. زیرساخت شبکه‌های سازمانی

این سوئیچ برای سازمان‌هایی که به تعداد زیادی اتصال فیبر نوری پرسرعت و قابلیت مدیریت ترافیک در لایه 3 نیاز دارند، قابل استفاده است. وجود 24 پورت 10G SFP+ و چهار پورت 100G QSFP28 امکان اتصال تجهیزات مختلف شبکه و برقراری ارتباطات پرسرعت را فراهم می‌کند. همچنین پشتیبانی از VLAN، ACL و پروتکل‌های مسیریابی به مدیران شبکه اجازه می‌دهد ساختار ارتباطی سازمان را بر اساس نیازهای عملیاتی و سیاست‌های امنیتی مدیریت کنند.

2. تجمیع اتصالات فیبر نوری پرسرعت

در زیرساخت‌هایی که تعداد زیادی اتصال 10 گیگابیتی باید در کنار لینک‌های پرظرفیت‌تر مدیریت شوند، ترکیب پورت‌های SFP+ و QSFP28 کاربرد دارد. 24 پورت 10G امکان اتصال تجهیزات دارای رابط سازگار را فراهم می‌کنند و چهار پورت 100G برای ارتباطات با سرعت بالاتر در نظر گرفته شده‌اند. پهنای باند 1.38 ترابیت بر ثانیه نیز یکی از شاخص‌های مهم برای بررسی ظرفیت این دستگاه در چنین ساختاری است.

3. شبکه‌های سازمانی دارای چندین VLAN

در سازمان‌هایی که بخش‌های مختلف شبکه به‌صورت VLANهای مجزا طراحی شده‌اند، امکان مسیریابی بین شبکه‌های مجازی اهمیت زیادی دارد. این محصول با پشتیبانی از VLAN Routing و پروتکل‌های مسیریابی لایه 3، امکان برقراری ارتباط کنترل‌شده میان بخش‌های مختلف را فراهم می‌کند. قابلیت‌هایی مانند IEEE 802.1Q، QinQ، VLAN مبتنی بر IP و MAC و همچنین ACL به مدیر شبکه کمک می‌کنند ساختار تفکیک و کنترل ترافیک را متناسب با نیاز سازمان پیاده‌سازی کنند.

4. شبکه‌های فیبر نوری با نیاز به افزونگی ارتباطی

در شبکه‌هایی که حفظ ارتباط میان تجهیزات اهمیت دارد، استفاده از پروتکل‌های مدیریت افزونگی می‌تواند به کاهش اختلالات ارتباطی کمک کند. این سوئیچ از ERPS مطابق استاندارد G.8032 با زمان بازیابی کمتر از 50 میلی‌ثانیه پشتیبانی می‌کند. همچنین قابلیت‌های STP، RSTP، MSTP و LACP امکان مدیریت توپولوژی، جلوگیری از حلقه‌های ناخواسته و تجمیع لینک‌های فیزیکی را فراهم می‌کنند. انتخاب ساختار مناسب به طراحی و توپولوژی شبکه وابسته است.

5. شبکه‌های دارای ترافیک چندپخشی

در شبکه‌هایی که انتقال هم‌زمان داده به چندین مقصد انجام می‌شود، مدیریت ترافیک Multicast اهمیت دارد. پشتیبانی از IGMP Snooping در نسخه‌های 1، 2 و 3، قابلیت MLD Snooping در نسخه‌های 1 و 2 و همچنین MVR، امکانات لازم برای مدیریت این نوع ترافیک را فراهم می‌کند. قابلیت‌های IGMP و MLD Querier نیز در مشخصات محصول درج شده‌اند. این امکانات برای زیرساخت‌هایی که از ارتباطات چندپخشی استفاده می‌کنند، قابل توجه هستند.

6. شبکه‌های سازمانی با نیاز به کنترل کیفیت سرویس

در شبکه‌هایی که انواع مختلف ترافیک با اولویت‌های متفاوت منتقل می‌شوند، قابلیت QoS به مدیریت بهتر منابع ارتباطی کمک می‌کند. این محصول از IEEE 802.1p، DiffServ، DSCP در IPv4 و IPv6 و روش‌های صف‌بندی WRR و Strict Priority پشتیبانی می‌کند. همچنین امکان محدودسازی نرخ ترافیک ورودی و خروجی در سطح پورت وجود دارد. این قابلیت‌ها به مدیر شبکه اجازه می‌دهند سیاست‌های کنترل پهنای باند و اولویت ارسال بسته‌ها را متناسب با نیاز شبکه تنظیم کنند.

جدول مشخصات فنی سوئیچ مدیریتی لایه سه 100 گیگ 

مشخصه فنی توضیحات
نوع سوئیچ مدیریتی لایه 3 (Enterprise)
تعداد پورت‌های 10G SFP+ 24 پورت فیبر نوری
تعداد پورت‌های 100G QSFP28 4 پورت فیبر نوری
پهنای باند 1.38 ترابیت بر ثانیه
نرخ ارسال بسته 1221.32 میلیون بسته در ثانیه (Mpps)
حافظه بافر بسته‌ها 32Mb، با تخصیص اشتراکی و پویا میان پورت‌های مورد استفاده
ظرفیت جدول آدرس MAC 32K آدرس MAC با طول 48 بیت
پشتیبانی از Jumbo Frame حداکثر اندازه بسته 12K
قابلیت‌های VLAN IEEE 802.1Q، QinQ، IP-based VLAN، MAC-based VLAN، Voice VLAN و VLAN Mapping
پروتکل‌های مسیریابی IPv4 و IPv6 Static Routing، RIP، OSPF V2، BGP+ و IS-IS
قابلیت‌های افزونگی ERPS با زمان بازیابی کمتر از 50 میلی‌ثانیه، VRRP، STP، RSTP و MSTP
تجمیع لینک LACP و Manual LAG؛ حداکثر 8 گروه LAG با حداکثر 8 عضو در هر گروه
قابلیت‌های امنیتی IEEE 802.1X، ACL، RADIUS Accounting، Dynamic ARP Inspection و محافظت در برابر DoS
مدیریت شبکه Console، OOB، SNMP نسخه‌های 1، 2c و 3، LLDP و مدیریت تحت وب HTTPS با TLS 1.2
منبع تغذیه ساختار پشتیبان 1+1
دمای عملیاتی منفی 20 تا مثبت 50 درجه سانتی‌گراد

راهنمای خرید سوئیچ لایه 3 سازمانی فیبر نوری

انتخاب سوئیچ لایه 3 باید بر اساس ساختار فعلی شبکه، حجم ترافیک، تعداد اتصالات موردنیاز و برنامه توسعه زیرساخت انجام شود. این محصول به دلیل برخورداری از 24 پورت 10G SFP+ و چهار پورت 100G QSFP28، برای شبکه‌هایی قابل بررسی است که به اتصالات فیبر نوری با ظرفیت‌های متفاوت نیاز دارند. پیش از خرید، بهتر است مشخص شود چه تعداد پورت 10 گیگابیتی موردنیاز است و آیا ارتباطات 100 گیگابیتی نیز در ساختار فعلی یا برنامه توسعه شبکه وجود دارند. از نظر عملکرد، پهنای باند 1.38 ترابیت بر ثانیه و نرخ ارسال بسته 1221.32 Mpps از شاخص‌هایی هستند که باید در کنار حجم واقعی ترافیک و الگوی انتقال داده بررسی شوند. صرفاً بالا بودن پهنای باند به معنای تناسب دستگاه با هر نوع شبکه نیست. ظرفیت موردنیاز باید با تعداد ارتباطات هم‌زمان، نوع سرویس‌ها و میزان تبادل اطلاعات میان بخش‌های مختلف شبکه مطابقت داشته باشد.

بررسی نوع پورت‌ها و تجهیزات فیبر نوری

یکی از مهم‌ترین موارد پیش از سفارش، بررسی سازگاری ماژول‌های نوری، کابل‌ها و تجهیزات متصل به پورت‌های SFP+ و QSFP28 است. نوع فیبر نوری، فاصله ارتباطی، مشخصات ترنسیورها و استانداردهای موردنیاز باید با تجهیزات طرف مقابل مطابقت داشته باشند. در اطلاعات فنی ارائه‌شده، فهرست دقیق ماژول‌های سازگار و حداکثر فاصله ارتباطی مشخص نشده است؛ بنابراین این موارد باید پیش از خرید از فروشنده استعلام شوند.

بررسی قابلیت‌های مدیریتی و مسیریابی

اگر شبکه به ارتباط میان چندین VLAN، مسیریابی IPv4 و IPv6 یا استفاده از پروتکل‌هایی مانند OSPF، BGP+ و IS-IS نیاز دارد، قابلیت‌های لایه 3 این دستگاه اهمیت پیدا می‌کنند. همچنین باید بررسی شود که امکانات امنیتی مانند ACL، 802.1X و Dynamic ARP Inspection با سیاست‌های کنترلی سازمان مطابقت دارند یا خیر. برای مدیریت و نظارت نیز وجود SNMP، پورت کنسول، OOB و HTTPS از امکانات قابل توجه این محصول است.

توجه به افزونگی و تداوم فعالیت شبکه

در شبکه‌هایی که اختلال ارتباطی می‌تواند عملکرد بخش‌های مختلف را تحت تأثیر قرار دهد، پشتیبانی از ERPS، VRRP، STP، RSTP و MSTP اهمیت دارد. همچنین ساختار منبع تغذیه 1+1 باید از نظر نوع ورودی برق و شرایط نصب بررسی شود. هنگام خرید، تنها وجود این قابلیت‌ها کافی نیست و باید مشخص شود طراحی توپولوژی شبکه و تجهیزات متصل نیز امکان استفاده مؤثر از آن‌ها را فراهم می‌کنند.

بررسی توان مصرفی و شرایط نصب

مصرف برق حداکثری دستگاه 64 وات و مصرف آن در وضعیت آماده‌به‌کار با تمام پورت‌های فاقد لینک 26 وات اعلام شده است. ابعاد 440 در 290 در 44.5 میلی‌متر و وزن 5.2 کیلوگرم نیز باید هنگام انتخاب رک و فضای نصب در نظر گرفته شوند. محدوده دمای عملیاتی منفی 20 تا مثبت 50 درجه سانتی‌گراد است. همچنین حداکثر رطوبت مجاز در زمان کارکرد 90 درصد، بدون میعان اعلام شده است.

چه زمانی بهتر است محصول دیگری انتخاب شود؟

این سوئیچ برای شبکه‌هایی که به پورت‌های فیبر نوری 10G و 100G و قابلیت‌های مدیریتی لایه 3 نیاز دارند، قابل بررسی است. اما اگر زیرساخت شما به پورت‌های مسی RJ45، قابلیت PoE برای تأمین برق تجهیزات، پورت‌های گیگابیتی با سرعت پایین‌تر یا امکاناتی مانند Stacking نیاز دارد، باید محصولی را انتخاب کنید که این مشخصات را به‌صورت رسمی پشتیبانی کند. در دیتاشیت ارائه‌شده، پشتیبانی از PoE، Stacking و پورت مسی RJ45 ذکر نشده است.

جمع‌بندی و ارزش خرید سوئیچ لایه 3 سازمانی فیبر نوری

سوئیچ لایه 3 سازمانی فیبر نوری با ترکیب 24 پورت 10G SFP+ و چهار پورت 100G QSFP28، برای زیرساخت‌هایی طراحی شده است که به اتصالات فیبر نوری پرسرعت و امکانات مدیریتی پیشرفته نیاز دارند. پهنای باند 1.38 ترابیت بر ثانیه، نرخ ارسال 1221.32 Mpps و پشتیبانی از پروتکل‌های مسیریابی IPv4 و IPv6، از مهم‌ترین مشخصات عملکردی آن هستند. پشتیبانی از VLAN، QoS، ACL، پروتکل‌های افزونگی و قابلیت‌های مدیریت ترافیک Multicast نیز امکانات لازم برای کنترل دقیق‌تر ارتباطات شبکه را فراهم می‌کند. وجود منبع تغذیه پشتیبان 1+1 و امکانات مدیریتی متنوع، از دیگر ویژگی‌های قابل توجه این دستگاه است. در مجموع، این سوئیچ برای سازمان‌هایی که به ترکیبی از پورت‌های 10 و 100 گیگابیتی، مسیریابی لایه 3 و مدیریت متمرکز شبکه نیاز دارند، گزینه‌ای قابل بررسی است. انتخاب نهایی باید بر اساس نیاز واقعی شبکه، سازگاری تجهیزات فیبر نوری و الزامات اجرایی محل نصب انجام شود.

خرید و استعلام قیمت سوئیچ لایه 3 سازمانی

برای اطلاع از قیمت سوئیچ لایه 3 سازمانی فیبر نوری، بررسی موجودی و دریافت اطلاعات مربوط به سازگاری ماژول‌های نوری، با کارشناسان فروش ITTelecom تماس بگیرید. پیش از ثبت سفارش می‌توانید مشخصات فنی محصول را با نیازهای زیرساخت شبکه خود تطبیق دهید و برای انتخاب تجهیزات جانبی و نحوه پیاده‌سازی، مشاوره فنی دریافت کنید.

جزئیات محصول

Specification Value
Technical Specifications ITT-COR-L3-24TF4QSFP
10G SFP+ (fiber) Ports 24
100G QSFP28 (fiber) Ports 4
Power Supply Type 1+1 power backup
Console Port (For config ) Yes (For switch management and setup)
Reset button Yes (For system factory default and reboot)
OOB Port (Fort management ) Yes (For switch management)
Performance Specification *
Packet buffer memory 32Mb (Dynamically shared across only used ports)
Forwarding modes Store-and-forward
Bandwidth 1.38 Tbps
Packet forwarding rate 1221.32 Mpps
MAC address database size 32K (48-bit MAC ad-dresses)
Jumbo frame support Up to 12K packet size
L2 Services - VLANs *
IEEE 802.1Q VLAN tagging Yes
QinQ VLAN tagging Yes
IP-based VLANs Yes
MAC-based VLANs Yes
Protocol-based VLAN Yes
Voice VLAN Yes
VLAN mapping Yes
L2 Services - Availability *
Storm control Yes (Broadcast, multicast, unknown unicast)
IEEE 802.3ad - LAGs (LACP) Yes
IEEE 802.3x Yes (full duplex and flow control)
Ring (ERPS,complies with G.8032) Yes, Recovery time < 50ms
IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol Yes
IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree Protocol Yes
IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree Protocol Yes
L2 Services - Multicast Filtering *
IGMP snooping (v1, v2 and v3) Yes
MLD snooping support (v1 and v2) Yes
IGMP snooping querier (v2) Yes
MLD snooping querier (v1) Yes
Multicast VLAN Registration (MVR) Yes
L3 Services - DHCP *
DHCP client Yes
DHCP snooping Yes
DHCP Server Yes
L3 Services - Routing *
IPv4 static routing Yes
IPv6 static routing Yes
VLAN routing Yes
RIP V1/V2 Yes
OSPF V2 Yes
BGP+ Yes
PIM(SM/SSM) Yes
ISIS Yes
Number of IP VLAN interfaces Yes
Policy routing Yes
VRRP Yes
Link Aggregation *
Manual LAG Yes
# of LAGs / # of members in each LAG 8 LAGs with max 8 members in each LAG
Network Monitoring and Discovery Services *
802.1ab LLDP Yes
SNMP v1, v2c, v3
RMON group 1,2,3,9 Yes
Network Security *
IEEE 802.1x Yes
RADIUS accounting Yes
Access Control Lists (ACLs) Yes
IP-based ACLs (IPv4 and IPv6) L2 / L3 / L4
MAC-based ACLs Yes
TCP/UDP-based ACLs Yes
Control MAC # static entries 48
Port-based security by locked MAC addresses Yes
Dynamic ARP inspection Yes
DoS protection *
DoS attacks prevention Yes
Network storm protection, DoS Yes
Quality of Service (QoS) *
Port-based rate limiting Yes ingress and egress
Port-based QoS Yes
Support for IPv6 fields Yes
DiffServ QoS Yes ingress
IEEE 802.1p COS Yes
Destination MAC and IP Yes
IPv4 and v6 DSCP Yes
TCP/UDP-based Yes
Weighted Round Robin (WRR) Yes
Strict priority queue technology Yes
IEEE Network Protocols *
Protocols • IEEE 802.3 Ethernet • IEEE 802.3u 100BASE-T • IEEE 802.3ab 1000BASE-T • IEEE 802.3z Gigabit Ethernet 1000BASE-SX/LX • IEEE 802.3bz 2.5G BASE-X • IEEE 802.3ae 10G BASE-X • IEEE 802.3by 25G BASE-X • IEEE 802.3az Energy Efficient Ethernet (EEE)
Protocols 2 • IEEE 802.3ad Trunking (LACP) • IEEE 802.3x Full-Duplex Flow Control • IEEE 802.1Q VLAN Tagging • IEEE 802.1AB LLDP with ANSI/TIA-1057 (LLDP-MED) • IEEE 802.1p Class of Service • IEEE 802.1D (STP) • IEEE 802.1s (MSTP) • IEEE 802.1w (RSTP)
Management, Monitoring & Troubleshooting *
Password management Yes
Access control via RADIUS and TACACS+ Yes
IPv6 management Yes
SNMP v1/v2c/v3 Yes
Port mirroring Yes
Many-to-one port mirroring 28
Cable test utility Yes
TLS/HTTPS Web-based access (version) Yes (v1.2)
File transfers (uploads, downloads) TFTP / HTTP
HTTP upload/download (firmware) Yes
Syslog (RFC 3164) Yes
LEDs Yes
Per port Speed, Link, Activity;
Per device Power, system
Physical Specifications *
Dimensions (Width * Depth * Height) 440 x 290 x 44.5 mm (17.32 x 11.42 x 1.75 in)
Weight 5.2kg (11.46 lb)
Power Consumption *
Max power 64W (worst case, all ports used, line-rate traffic) (Watts)
Iddle power consumption 26W (all ports link-down standby) (Watts)
Energy Efficient Ethernet (EEE) Yes (deactivated by default)
Environmental Specifications *
Operating Temperature -20° to 50°C (-4° to 122°F)
Operating Humidity 90% maximum relative humidity (RH), non-condensing
Operating Altitude 10,000 ft (3,000 m) maximum
Storage Temperature –20° to 70°C (– 4° to 158°F)
Storage Humidity (relative) 95% maximum relative humidity, non-condensing
Storage Altitude 10,000 ft (3,000 m) maximum
Electromagnetic Emissions and Immunity *
Certifications CE mark, commercial; FCC Part 15 Class A, VCCI Class A; Class A EN 55022 (CISPR 22) Class A; Class A C-Tick; EN 55024; CCC; 47 CFR FCC Part 15, SubpartB, Class A ICES-003: 2016 Issue 6, Class A; ANSI C63.4:2014; IEC 60950-1:2005 (ed.2)+A1:2009+A2:2013
Safety *
Safety Certifications CB mark, commercial; CSA certified (CSA 22.2 #950); EN 60950-1: 2006 + A11:2009 + A1:2010 + A12:2011 + A2:2013 IEC 60950-1:2005; (ed.2)+A1:2009+A2:2013; AN/NZS 60950.1:2015; CCC (China Compulsory Certificate)
Warranty and Support *
Hardware Limited Warranty Limited Lifetime*
Technical Support via Phone and Email* Limited Lifetime*
24x7 Online Chat Technical Support Limited Lifetime*
Package Contents *
All models Smart Switch; AC Power cord with C13 connector (localized to region of sale) ; Brackets and screws for rack mounting; Rubber protection caps, which are already installed in the SFP sockets Installation guide
Business Type Enterprise
Bandridth 10G+100G
More Filters L3 Managed

پرسش و پاسخ

سوئیچ لایه 3 سازمانی چیست و چه کاربردی دارد؟

سوئیچ لایه 3 سازمانی علاوه بر قابلیت‌های معمول سوئیچینگ، امکان مسیریابی ترافیک بین شبکه‌های مختلف را نیز فراهم می‌کند. این محصول با پشتیبانی از پروتکل‌های مسیریابی IPv4 و IPv6، برای زیرساخت شبکه‌های سازمانی با نیاز به ارتباطات پرسرعت فیبر نوری طراحی شده است.

2. این سوئیچ چند پورت دارد و سرعت اتصالات آن چقدر است؟

این دستگاه دارای ۲۴ پورت فیبر نوری 10G SFP+ و چهار پورت فیبر نوری 100G QSFP28 است. بنابراین در مجموع ۲۸ پورت فیبر نوری با دو سطح سرعت متفاوت در اختیار مدیر شبکه قرار می‌دهد.

3. آیا این سوئیچ از مسیریابی لایه 3 پشتیبانی می‌کند؟

بله. این محصول از مسیریابی ایستا IPv4 و IPv6، مسیریابی VLAN و پروتکل‌هایی مانند RIP نسخه 1 و 2، OSPF نسخه 2، BGP+ و IS-IS پشتیبانی می‌کند. همچنین قابلیت‌هایی مانند PIM و VRRP در مشخصات آن درج شده‌اند.

4. آیا این دستگاه از VLAN و QinQ پشتیبانی می‌کند؟

بله. قابلیت‌هایی مانند IEEE 802.1Q، QinQ، VLAN مبتنی بر IP و MAC، VLAN مبتنی بر پروتکل و Voice VLAN در این سوئیچ پشتیبانی می‌شوند. این امکانات امکان تفکیک منطقی شبکه و مدیریت بهتر ترافیک را فراهم می‌کنند.

5. پهنای باند و نرخ ارسال بسته در این سوئیچ چقدر است؟

طبق مشخصات فنی، پهنای باند دستگاه 1.38 ترابیت بر ثانیه و نرخ ارسال بسته آن 1221.32 میلیون بسته در ثانیه (Mpps) است. حافظه بافر بسته‌ها نیز 32 مگابایت اعلام شده است.

6. این سوئیچ چه قابلیت‌هایی برای افزایش پایداری شبکه دارد؟

این محصول از پروتکل ERPS مطابق استاندارد G.8032 با زمان بازیابی کمتر از ۵۰ میلی‌ثانیه پشتیبانی می‌کند. همچنین قابلیت‌های LACP، پروتکل‌های STP، RSTP و MSTP و پروتکل VRRP برای مدیریت افزونگی و پایداری ارتباطات در آن وجود دارند. منبع تغذیه پشتیبان 1+1 نیز از دیگر ویژگی‌های آن است.

7. آیا این سوئیچ از قابلیت PoE پشتیبانی می‌کند؟

در مشخصات فنی ارائه‌شده، پشتیبانی از PoE یا بودجه توان خروجی PoE ذکر نشده است. بنابراین نباید آن را یک سوئیچ PoE در نظر گرفت. چنانچه تأمین برق تجهیزات متصل از طریق کابل شبکه موردنیاز باشد، باید این قابلیت پیش از خرید از فروشنده استعلام شود.

8. هنگام خرید این سوئیچ چه مواردی باید بررسی شوند؟

پیش از خرید، تعداد و سرعت پورت‌های موردنیاز، نوع ماژول‌ها و تجهیزات فیبر نوری سازگار با درگاه‌های SFP+ و QSFP28، پروتکل‌های مسیریابی موردنیاز، قابلیت‌های امنیتی و الزامات منبع تغذیه شبکه را بررسی کنید. همچنین بهتر است سازگاری ترنسیورها و کابل‌های مورد استفاده با دستگاه از فروشنده استعلام شود؛ زیرا فهرست دقیق ماژول‌های سازگار در اطلاعات ارائه‌شده مشخص نشده است.