سوئیچ شبکه صنعتی چیست

سوئیچ شبکه صنعتی چیست

منتشر شده در:
یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸
٨,۰۵۵ بازدید
زمان مطالعه:
۴ دقیقه و ٢٢ ثانیه
(١) دیدگاه
ویرایش شده توسط:‌ مهدی مرادی
در تاریخ: جمعه ۱۷ تیر ۱۴۰۱

یکی از نکات مهمی که در هنگام انتخاب سوئیچ های شبکه باید در نظر گرفت، محیط کاری است که سوئیچ های شبکه در آن مستقر خواهند شد، در فرآیند ساخت سوئیچ های شبکه عادی لزوما فاکتور سازگاری با محیط های صنعتی در نظر گرفته نشده و از این رو نوعی از سوئیچ های شبکه موسوم به سوئیچ شبکه صنعتی (با نام دیگر سوئیچ اترنت صنعتی) به گونه‌ای طراحی شده است تا در محیط‌های دور و سخت با طیف‌های دمایی شدید قادر به فعالیت باشند.
سوئیچ اترنت صنعتی در برابر رطوبت و آلودگی‌ها مقاوم است و تداخلات الکترومغناطیسی را تاب می‌آورد و توان افزونی را فراهم می‌کند.

می‌توان از سوئیچ POE برای تأمین نیروی تجهیزات دور از جمله دوربین، اکسس پوینت و کنترل درب استفاده کرد. سوئیچ های poe در انواع صنعتی نیز وجود دارد.

مزایای منحصر به فرد سوئیچ شبکه صنعتی

از جمله مزایای استفاده از سوئیچ های صنعتی میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • کیفیت بالای ساخت : به دلیل استفاده از این نوع سوئیچ اترنت های صنعتی در محیط های سخت، تمامی متریال مورد استفاده، از متریال درجه یک و با کیفیت هستند.
  • سازگاری با محیط های با دمای بالا : بر خلاف سوئیچ های تجاری که محدوده دمای بین 0 تا 50 درجه را پشتیبانی میکنند، سوئیچ های صنعتی ای تی تلکام قابلیت سازگاری در گستره دمایی بین 40- تا 80+ را خواهند داشت.
  • عمر بالای دستگاه : سوئیچ های صنعتی به دلیل استفاده از مواد و متریال درجه یک، ماندگاری و عمر طولانی تری را خواهند داشت.
  • منبع تغذیه اضافه : یکی از دلایل اصلی خرابی تجهیزات شبکه، قطع برق است. سوئیچ شبکه های  صنعتی ای تی تلکام دارای یک منبع تغذیه اضافی برای عملکرد بهینه در شرایط قطع برق هستند.

به حداکثر رساندن زمان آپ تایم با سوئیچ صنعتی

سوییچ صنعتی اعتبار و افزونگی مورد نیاز برای شبکه‌هایی با مأموریت حساس را فراهم می‌کند. شما می‌توانید از سوئیچ شبکه صنعتی برای موارد ذیل استفاده کنید:

  • بک هال (Backhaul) دوربین امنیتی تحت شبکه
  • ساخت اتوماسیون
  • ساخت تجهیزات اتوماسیون
  • مانیتورینگ دوربرد و کنترل
  • تحصیل داده‌های M2M
  • کاربردهای نظامی و دریایی

سوئیچ شبکه صنعتی چیست

استفاده از سوئیچ شبکه صنعتی در محیط‌های با شرایط خاص

سوئیچ شبکه اترنت می‌تواند دمای ۴۰- درجه تا ۷۵+ درجه را تاب بیاورد و در محیط‌های صنعتی از جمله مترو مورد استفاده قرار بگیرد.

راهنمای خرید سوئیچ شبکه صنعتی

در زمان خرید سوئیچ صنعتی حتما به ویژگی‌های سوئیچ اترنت صنعتی مناسب سیستم‌تان دقت کنید. سوییچ اترنت صنعتی را انتخاب کنید که پورت‌های متنوع و گزینه‌های تأمین توان را داشته باشد.

جبران سریع نقص سیستم

یکی از ویژگی های منحصر به فرد سوئیچ اترنت poe صنعتی قابلیت ارتقا انعطاف‌پذیری شبکه با پروتکل STP و پروتکل‌های فوق سریع حلقه آلفا. این پروتکل‌ها می‌توانند ترافیک را در صورت شکست یک ارتباط (لینک) در کمتر از ۳۰ میلی ثانیه تغییر مسیر دهند.

آی تی تلکام یکی از پیشگامان صنعت شبکه در ایران مفتخر است در طول چند دهه ساخت و تولید دستگاه های سوئیچ شبکه صنعتی با همکاری شرکت های بزرگ داخلی و خارجی در این مسیر همراه شما خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سوییچ اترنت صنعتی می‌توانید از طریق تالار گفتگو وارد شوید یا این‌که از طریق دیگر راه‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

برای مشاوره بیشتر تماس بگیرید
چنان‌چه برای خرید سوئیچ شبکه ایرانی و بومی مناسب شبکه‌تان به مشاوره فنی و تخصصی نیاز دارید، می‌توانید با کارشناسان فروش ما در سایت آی تی تلکام تماس بگیرید.982144446012sale@ittelecom.ir
منبع: blackbox
لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/75