پچ کورد نگزنس مالتی مود داپلکس 5 متری SC-LC

مدل محصول: Nexans fiber patch cord SC-LC MM duplex 5m

Model: Nexans fiber patch cord SC-LC MM duplex 5m
شرکت سازنده: نگزنس
نگزنس
فروش، ارسال و تحویل محصول توسط: آی تی تلکام
شناسه محصول: itt-pc1240
قیمت: تماس گرفته شود.
گارانتی 1 ساله
امتیاز دهید:

پچ کورد نگزنس مالتی مود داپلکس 5 متری SC-LC یک کابل فیبر نوری کوتاه که در هر انتهای خود یک کانکتور دارد پچ کورد فیبر نوری می گویند . پچ کورد ها کابلهای الکتریکی یا نوری هستند که یک دستگاه نوری یا الکترونیکی را به دستگاهی دیگر با همین خصوصیات متصل می کنند و وظیفه ارسال سیگنال را برعهده دارند. پچ کورد با نام های پچ کیبل ، کابل پچ فیبر نوری یا کابل جامپر نیز شناخته می شود.

پچ‌کوردها در گروه تجهیزات غیرفعال (Passive) جای می‌گیرند. به تجهیزاتی که قابل برنامه ریزی نبوده و قادر به ایجاد تغییر روی داده ها و یا محتوای تبادل شده در شبکه نیستند ، تجهیزات غیر فعال می گویند. پچ‌کوردها یکی از ‌مهم‌ترین و پرکاربردترین محصولات یک پروژه کابل‌کشی شبکه محسوب می شوند، تا حدی که نوع کارآیی آن‌ها در کیفیت کار شبکه بسیار تاثیرگذار است . از جمله کاربرد های پچ‌کورد می توان به برقراری ارتباط بین سوئیچ شبکه و پچ‌پنل و همینطور متصل کردن کامپیوتر (کارت شبکه) و پریز شبکه اشاره نمود.

پچ کورد نگزنس مالتی مود داپلکس 5 متری SC-LC

پچ کوردهای فیبر نوری از لحاظ ساختاری به صورت تک حالته (single mode) و چند حالته (multi mode) وجود دارند گروه مالتی مد با تار های نوریOM1,OM2,OM3,OM4 ارائه می شوند . گروه سینگل مد با تارهای نوریOS2 بر اساس استاندارد ارائه تولید می شوند. ( نوع OS1 فاقد استاندارد است). با توجه به تعداد Core استفاده شده به صورت تکی (simplex) و دوتایی (duplex) قابل ارائه هستند. سیمپلکس از یک Core فیبر و داپلکس از دو Core فیبرنوری استفاده می‌کند. پچ کورد فیبر نوری می توانند از وسط به دو قسمت تقسیم شوند و دو پیگتیل را بوجود آورند.

دو سر پچ کورد دارای کانکتور فیبر نوری می باشد، پچ کوردها را بر اساس نوع کانکتور فیبر نوری متصل به آنها دسته بندی می کنند. پچ کوردهایSC، ST، FC، MT-RJ، E2000، MU و MPO / MTP و … از انواع متنوع پچ کورد هستند . در دسته بندی دیگری که بر اساس نوع صیقل دادن فرول کانکتور می باشد سه نوع پچ کورد PC، UPC، APC وجود دارند.

این دو کانکتور می توانند یکسان یا متفاوت باشند در صورت تفاوت در نوع رابط، پچ کوردهایی مانند FC-LC، SC-LC ، FC- SC نیز تولید می شوند. در دسته بندی بر اساس مواد مصرفی برای کابل ( نوع ژاکت) به انواع PVC, Riser Plenum, OFNR, OFNP, LSZH و …تقسیم می شوند. در نوع LSZH به خاطر فاقد هالوژن بودن در زمان آتش‌سوزی و اشتعال هیچ نوع دودی تولید نمی شود.

شناسایی

برای تشخیص و شناسایی نوع پچ کوردها آنها را در رنگ‌های گوناگونی تولید وعرضه می کنند. همچنین پچ کوردها به طور معمول دارای انعطاف‌پذیری بالایی هستند و به آسانی نمی‌شکنند. از نظر متراژ و طول پچ‌کوردها در بخش زیریک متر در دو نوع ۳۰ و ۵۰ سانتی متری و در بخش بالاییک متر به صورت ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۱۰ و ۱۵ متری تولید و عرضه می شوند. پچ‌کوردهای مسی را بر اساس پاسخ فرکانسی آن‌ها به چهار دسته ی: Cat5 ، Cat5e ، Cat6 و Cat7 تقسیم می کنند.

پچ کوردها باید با فیبر نوری تناسب داشته باشند. به عنوان مثال یک پچ‌کورد سینگل‌مود برای فیبر سینگل‌مود و پچ کورد مالتی‌مود برای فیبر مالتی‌مود مورد استفاده قرار می گیرند. پچ کورد فیبرنوری ایجاد اتصالات interconnect و cross connect را در کاربردهای گوناگونی مانند اتاق های ارتباط از راه دور، دیتاسنترها و … را ممکن می کند. غالبا پچ کورد فیبر نوری را جهت اتصال پورت ها در فریم های توزیع فیبری بکار می گیرند.

وظیفه ی اصلی آنها پشتیبانی از کاربردهای شبکه است و به صورت های OFNR و LSZH موجود می باشند. پشتیبانی از سرعت های بالا (40/10 گیگابیت بر ثانیه) از دیگر قابلیت های پچ کورد فیبرنوری است . پچ کورد های فیبر نوری در بسیاری از حوزه ها مانند اپتیک، تشخیص لیزر و پردازش مواد و … بکار برده می شوند.

پچ کورد نگزنس مالتی مود داپلکس 5 متری SC-LC

پچ کورد نگزنس مالتی مود داپلکس 5 متری SC-LC دارای دو کانکتور متفاوت SC-LC داپلکس به رنگ بژ می باشد. یک سر این پچ کورد به کانکتور LC متصل شده که این کانکتور دارای بدنه پلاستیکی و فرول با اندازه دقیق 1.25میلی متر و با جنس سرامیکی می باشد. سر دیگر پچ کورد به کانکتور SC متصل می شود که این کانکتور دارای قفل می باشد و با این حرکت توسط فرول سرامیکی یک اتصال تراز و دقیق ایجاد می کند.

پچ کورد نگزنس مالتی مود داپلکس 5 متری SC-LC دارای کابلی به رنگ نارنجی و در متراژ 5 متری و با فیبر نوری از نوع مالتی مد MM تولید و در بسته بندی تکی دسترس خریداران قرار می گیرد. پولیش این پچ کورد از نوع UPC به UPC است. این پچ کورد با طول پنج متر برای فاصله‌های به نسبت طولانی انتخابی مناسبی به نظر می رسند.

پچ‌کورد مالتی مود نارنجی رنگ تک کور که سایز کر فیبر 62.5/125µm است . این نوع از پچ کورد در شبکه های محلی،همچون FTTH و FTTD ، سیستم CATV ، شبکه های مخابراتی ، شبکه‌های پردازش داده مورد استفاده قرار می گیرد .این نوع پچ کورد از سازگاری و قابلیت بالایی برخوردار است . از مزایای استفاده از این پچ کورد می توان محدوده ی دمایی عملیاتی وسیع 40 -تا 80 درجه سانتی گراد، قابلیت انعطاف و خمش بالا، کم حجم بودن و بسیاری مزایای دیگر را نام برد.

itt-pc1240

نظرها

هیچ نظری برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کنید برای “پچ کورد نگزنس مالتی مود داپلکس 5 متری SC-LC”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت

  • Service Online
  • .
  • .
  • .