انواع مدیا کانورتور poe صنعتی و غیر صنعتی

انواع مدیا کانورتور poe صنعتی و غیر صنعتی

منتشر شده در:
شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
٩۳۶ بازدید
زمان مطالعه:
٩ دقیقه و ١ ثانیه
نویسنده:
(۰) دیدگاه
ویرایش شده توسط:‌ پویان افضلی هرسینی
در تاریخ: پنجشنبه ۰۹ دی ۱۴۰۰

امروزه برای برآورده ساختن نیاز روز افزون به سخت افزارهای شبکه اترنت، به مدیا کانورتورهای صنعتی و غیر صنعتی به منظور انتقال کارآمد داده ها در مسافت های طولانی و خطرناک نیاز فراوانی ایجاد شده است.

در ادامه به شما خواهیم گفت تفاوت بین مدیا کانوتورهای POE صنعتی و غیر صنعتی در چیست؟ چه زمانی باید مدیا کانورتور صنعتی را انتخاب نماییم؟ در این مقاله ما قصد داریم تا به معرفی انواع مدیا کانورتورهای POE صنعتی و غیر صنعتی بپردازیم.

مدیا کانورترهای POE  صنعتی و غیر صنعتی: تفاوت در چیست؟

مدیا کانورتورهای POE  صنعتی و غیر صنعتی دارای عملکردهای مشابهی هستند، اما مدیا کانورتورهای صنعتی از دمای عملیاتی وسیع تر و  از 40- تا  85 درجه سلسیوس و از دامنه ولتاژ بالاتری بین 12- تا 48 VDC پشتیبانی می نمایند. علاوه بر این، مدیا کانورتورهای صنعتی دارای منبع تغذیه ای هستند که در برابر صاعقه و ولتاژ کمتر از 4KV و IP40 ایمن هستند . به علاوه عملکرد پایدار و قابل اعتمادی را حتی در مناطق خطرناک خارج از منزل، مانند حفاری نفت/ گاز، استخراج معدن، ردیابی هوا و مواردی از این قبیل را در اختیار مهندسین شبکه قرار می دهد. تفاوت مدیا کانورتورهای POE صنعتی و غیر صنعتی در جدول زیر آورده شده است.

ویژگی هامدیا کانورتورهای صنعتیمدیا کانورتورهای غیر صنعتی
دمای کار40- تا 85 درجه سلسیوس0 تا 40 درجه سلسیوس
منبع تغذیهدو عدد منبع تغذیهیک منبع تغذیه
نصبDIN-rail Mounting & ChassisDesktop & Chassis
خنک کنندهFanless & Shell CoolingFree Air Convection
جنس بدنهآلیاژآهن
ضد گرد و غبارIp40No
لینک عدم موفقیت در بازیابی<300msبسیار طولانی

چه زمانی می توانیم از مدیا کانورتورهای POE صنعتی استفاده نماییم؟

مدیا کانورتورهای صنعتی می توانند با حذف تداخل الکترومغناطیس (EMI) و تداخل فرکانس های رادیویی (RFI)، مقاومت در برابر درجه حرارت شدید و گرد و غبار در بسیاری از محیط های صنعتی مانند تولید، تصفیه فاضلاب، کنترل ترافیک در فضای باز، امنیت و نظارت، برنامه های نظامی، اتوماسیون کارخانه و موارد دیگر به کار برود. در ادامه به 4 سناریو کاربرد مدیا کانورتور صنعتی می باشد اشاره کرده ایم.

RFI و EMI را حذف می نماید: دارای معماری نقطه به نقطه

در بعضی از مناطق کارخانه ها و یا تولیدی های بزرگ چندین تجهیزات باید به یکدیگر متصل شوند. این امر باعث تولید RFI و EMI خواهد شد که اثر سوئی بر انتقال داده ها از طریق کابل کشی مبتنی بر مس دارد. در این حالت از کابل کشی فیبر نوری به منظور از بین بردن هرگونه تأثیر EMI و RFI در انتقال داده مورد استفاده قرار می گیرد. در شکل زیر مدیا کانورتور صنعتی در ساختار نقطه به نقطه نشان داده شده است.

محافظت در برابر انتشارهای خطرناک: کاربرد در تصفیه فاضلاب

تصفیه فاضلاب به منظور جلوگیری از انتشار موارد خطرناک در محیط زیست صورت می پذیرد. مدیا کانورتورهای صنعتی می توانند کنترل بیشتری را برای مکان های راه دور فراهم نمایند. در تصویر زیر ایستگاه های قدیمی PLC وجود دارد که در ساختمان پردازش، ساختمان نگهداری و کارخانه اصلی واقع شده اند. PLC ها دارای رابط های سریالی هستند و در داخل هر ساختمان قادر هستند به یک کنترل کننده اصلی متصل شوند و مدیا کانورتورهای POE صنعتی به منظور دستیابی به کنترل متمرکز بر پروژه تصفیه خانه، به PLC ها متصل خواهد شد.

جلوگیری از دمای شدید و گرد و غبار: شبکه کنترل ترافیک

 مدیا کانورتورهای صنعتی از گستره دمایی وسیعی پشتیبانی می نمایند و بدنه آلیاژی آنها برای شبکه های بیرونی مانند کنترل ترافیک، ردیای هوا و غیره مناسب هستند. به منظور شبکه کنترل ترافیک از رابط های هم محور یا سریال برای اتصال دستگاه های داده های ترافیکی در فضای باز و مرکز کنترل استفاده می شود. کدک ویدئویی موجود در این برنامه سیگنال های ویدئویی آنالوگ را به سیگنال اترنت تبدیل می نماید. مدیا کانورتورهای POE صنعتی، تبدیل مس به فیبر را فراهم می آورند.


محافظت در برابر امواج و صاعقه: کاربرد امنیتی و نظارتی

مدیا کانورتورهای POE صنعتی را می توان به منظور نظارت در شرایط بد استفاده کرد، زیرا آنها در برابر صاعقه و امواج مقاوم هستند. نقاط دسترسی WIFI در ساختمان نصب شده است تا شبکه بی سیم برای هر دفتر فراهم شود و فیبر نوری با حالت نقطه به نقطه به یک مدیا کانوتور POE صنعتی که در نزدیکی یک منبع تغذیه AC یا DC است مستقر شده است. سپس مدیا کانورتور POE صنعتی سیگنال های نوری را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کند و همزمان برق را از طریق اترنت با دو پورت RJ45 تزریق می نماید تا دسترسی دو نقطه WIFI را فراهم آورد. سپس آنها می توانند با اتصال فیبر و با برق POE مورد نیاز برای دوربین های نظارتی IP وضعیت نظارت را برای سایت ها از راه دور فراهم بیاورند. رابط های دوگانه فیبر در مدیا کانورتورهای POE صنعتی، با معماری زنجیروار فیبر به فیبر قادر می سازد تا چندین دوربین نظارتی IP را به هم متصل نماید.


در ادامه یک مدل از مدیا کانورتورهای POE صنعتی را به عنوان نمونه اشاره کرده ایم.

مدیا کانورتور POE تک کاناله Korenix JetCon 3701GP-U

این نوع مدیا کارنورتور دارای امکاناتی نظیر:

قابلیت تبدیل پورت 10/100/1000 مگابیت به پورت 100/1000 قیبر نوری مگابیت

دارا بودن اسلات فیبر نوری SFP

تأمین برق با توان بالا بر روی پورت POE تا 90 وات

قابلیت ارسال هشدار در صورت قطعی پاور

پشتیبانی از پرتکل LLF به صورت دو طرفه در صورت اصلاع از قطعی لینک در مدیا کانورتور

دارای فیلترینگ بسته های اضافی و غیر طبیعی Broadcast

دارای دو پاور افزونه با رنج 44 تا 57VDC با محافظت از قطبیت معکوس و جریان معکوس

دارای رنج دمایی 40- تا 75 درجه سانتیگراد

دارای استاندارد ریلی EN50121-4

لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/223