قدرتمندترین ماینرهای بیت‌کوین

قدرتمندترین ماینرهای بیت‌کوین

منتشر شده در:
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
٧١٢ بازدید
زمان مطالعه:
٨ دقیقه و ۴٧ ثانیه
نویسنده:
(۰) دیدگاه

محبوبیت بیت کوین روز به روز افزایش یافته است و همین مسئله باعث گردیده تا افراد بسیاری در فکر استخراج بیت کوین و خرید تجهیزات مناسب برای این منظور بیفتند. از جمله سخت افزارهای ضروری برای استخراج بیت کوین ماینر می باشد. ماینر در واقع دستگاهی است که به حل معادلات پیچیده می پردازد و به عنوان دستمزد بیت کوین دریافت می کند. این دستگاه ها که ای سیک (ASIC) نیز نامیده می شوند با بیشتر شدن  افرادی که به دنبال استخراج بیت کوین هستند معادلاتی که باید این دستگاه ها حل نمایند نیز پیچیده خواهد شد بنابراین نیاز به استفاده از دستگاه های ای سیک قدرتمندتری می باشد. ما در این مقاله قصد داریم قدرتمندترین ماینرهای بیت کوین را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

از جمله مهمترین معیارهایی که دلیل بر محبوبیت یک دستگاه ماینر خواهد شد می توان معیارهای زیر را بیان نمود:

هش ریت دستگاه: هش ریت به معنای تعداد محاسبات پیچیده ای است که توسط دستگاه قابل محاسبه می باشد. هر چه هش ریت یک دستگاه بیشتر باشد میزان بیت کوینی که دستگاه بدست می آورد نیز بیشتر خواهد بود. میزان هش دستگاه با عنوان مگا هش، گیگا هش، تراهش اندازه گیری می شود.

میزان مصرف برق: هر چه یک دستگاه قدرتمندتر باشد به همان میزان، مصرف برق آن نیز بیشتر خواهد بود. بنابراین در موقع خرید دستگاه ماینر به میزان برق مصرفی بر روی دستگاه توجه نمایید.

قیمت دستگاه: هر چه مبلغی را که برای خرید دستگاه هزینه می کنید بیشتر باشد آن دستگاه به منظور جبران هزینه های انجام شده باید به مدت بیشتری فعالیت داشته باشد تا بتواند سودآوری داشته باشد.

در ادامه ما به معرفی چند نمونه از قدرتمندترین ماینرهای بیت کوین خواهیم پرداخت.

1- +Bitmain Antminer S17

این دستگاه که در سال 2019 به بازار عرضه شد دارای هش ریت 73 تراهش (TH/S) و مصرف برق آن در حدود 2.920 است و با قیمتی در حدود 2.400 تا 2.600 دلار است. از مشخصات فنی قابل ملاحظه در این دستگاه این است که فناوری انتقال دوگانه استفاده می نماید و همین عامل تأثیر زیادی در کاهش دما و صدای دستگاه دارد.

2- Pro 19 Bitman Antminer

از دیگر ماینرهای قدرتمند بیت کوین Pro 19 Bitman Antminer است که در سال 2020 وارد بازار شد. این دستگاه که ساخت شرکت بیت من است در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین محصولات این شرکت محسوب میگردد. از جمله مشخصات فنی آن می توان به هش ریت 110 (TH/S) و مصرف برق 3250 وات آن اشاره نمود. هر چند که این دستگاه صدایی با قدرت 81 دسی بل تولید می نماید اما با توجه به قابلیت هایی که این دستگاه دارد می توان از این میزان سروصدا چشم پوشی کرد.

3- Antminer S17+

این دستگاه با مشخصات هش ریت 73 (TH/S) و میزان برق مصرفی 2920 وات و در حال حاضر می توان یکی از قدرتمندترین ماینرهای بیت کوین برشمرد. از جمله ویژگی های جالب توجه این دستگاه می توان به قابل تنظیم بودن برق مصرفی اشاره کرد که در سه حالت توربو، متوسط و کم قابل تنظیم می باشد. البته ناگفته نماند که میزان هش ریت در هر یک از این سه حالات نیز متفاوت خواهد بود. با تغییراتی که در این دستگاه صورت گرفته میزان صدا و دمای آن کاهش یافته است که باعث گردیده تا نوسانات دستگاه نیز کاهش یابد.

4- Micro Whatsminer M30S++

یکی از قدرتمندترین رقبای بیت من را می توان شرکت مایکرو بی تی دانست. این دستگاه دارای هش ریت 112 (TH/S) و برق مصرفی آن در حدود 3472 وات است. با وجود اینکه برق مصرفی آن زیاد است اما استفاده از آن در کشورهایی که برق ارزانتری دارند مقرون به صرفه می باشد.

5- Canaan Avalonminer 1246

از جمله شرکت های دیگری که در زمینه تولید ماینر فعالیت دارد شرکت کنان است. شرکت کنان با عرضه این دستگاه توانست تا مقدار زیادی از انتقادهایی که به دلیل عدم تولید محصولی چشم گیر در سالهای 2019 و 2020 به آن میرفت را کاهش دهد. این دستگاه که دارای هش ریت 90 (TH/S) و مصرف برق 3420 وات به یکی از قدرتمندترین ماینرها محسوب می گردد.

6-Antminer S15

از جمله مشخصات این دستگاه می توان به دارا بودن هش ریت 28 (TH/S) و مصرف برق 1596 وات است. میزان برق مصرفی این دستگاه دارای دو حالت استاندارد و پرقدرت است که میزان هش ریت نیز در هر کدام متفاوت است. فن این دستگاه به صورت موازی طراحی شده است که در میزان اتلاف گرمایی آن تأثیر بسزایی داشته است.

7- Bitman Antminer S17+

بعد از سری 19 دستگاه بیت من، سری 17 آن را می توان از بهترین دستگاه های ماینر به شمار آورد. این دستگاه در سال 2019 به عنوان یکی از قدرتمندترین دستگاه های ماینر محسوب می شد و توانسته بود بدون رقیب باشد. این دستگاه با هش ریت 73 (TH/S) و مصرف برق 2929 وات، به عنوان مناسب ترین دستگاه به منظور استخراج بیت کوین شناخته می شد. هر چند که از سوی بسیاری از کاربران گزارش شده که این سری از دستگاه ها بدون اشکال نبوده است و خود شرکت سازنده نیز آن را تأیید کرده است.

8- ANT Minor S19+

یکی از بهترین دستگاه های ماینر به منظور استخراج بیت کوین محسوب می گردد که هش ریت آن 110 (TH/S) و برق مصرفی آن 3250 وات است این شرکت با توجه به محبوبیتی که در بازار ایران یافته است در صورت خرابی دستگاه، قطعات آن در بازار یافت می شود.

9- Ebit E12+

مقدار هش این دستگاه 50 (TH/S) و مصرف برق آن در حدود 2500 وات است و وزن آن در حدود 10 کیلوگرم می باشد و با توجه به اندازه کوچکی که دارد برای مصارف خانگی مناسب می باشد.

کلام آخر

البته بدون وجود دستگاه ماینر نیز قادر خواهید بود تا بتوانید به استخراج بیت کوین بپردازید البته سود و درآمد حاصل از این کارها بسیار کم خواهد بود. همچنین به منظور استخراج بیت کوین شما می توانید با شرکت هایی که به استخراج بیت کوین می پردازند قرارداد ببندید و پس از استخراج آنها در سود شما سهیم شوند. البته می توانید با ایجاد یک فروشگاه اینترنتی، در ازای فروش محصولات بیت کوین دریافت نمایید. اما اگر خیلی به کسب درآمد از طریق استخراج بیت کوین علاقه مند هستید شاید خرید دستگاه ماینر یکی از بهترین این روش ها باشد.

لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/216