بهترین ارزهای دیجیتال 2020

بهترین ارزهای دیجیتال 2020

منتشر شده در:
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
۵٧۶ بازدید
زمان مطالعه:
٩ دقیقه و ٧ ثانیه
نویسنده:
(۰) دیدگاه

بازار ارزهای دیجیتال بازاری پرتلاطم بوده است و اگر قصد سرمایه گذاری در این بازار را دارید باید همواره روند بازار را پیگیری نمایید. همین پرتلاطم بودن بازار ارزهای دیجیتال این باعث گردیده روند سرمایه گذاری را در آن غیرقابل پیش بینی نماید. اما ما در این مقاله قصد داریم بهترین ارزهای دیجیتال 2020 را بررسی نموده و اطلاعات جامعی را در اختیار خوانندگان قرار دهیم.

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم بازار ارز دیجیتال بازاری پرتلاطم بوده است و بیشتر کاربرد ارزهای دیجیتال در خرید و فروش های دو طرفه است، بنابراین این بازار تا حدی برای سرمایه گذاری طولانی مدت مناسب نمی باشد چرا که نوسان قیمتی در آن بسیار زیاد است. ما در این مقاله قصد داریم انواع ارزهای دیجیتال را مورد بررسی قرار می دهیم.

1- بیت کوین (BTC)

اولین ارز دیجیتال که ما قصد داریم در اینجا معرفی کنیم بیت کوین است. بیت کوین از زمان پیدایش آن به عنوان قدرتمندترین ارز دیجیتال عمل کرده است و همین عامل باعث گردیده است تا افراد بسیاری از سراسر دنیا روی آن سرمایه گذاری نمایند. بیت کوین در سال 2008 بوجود آمد و در سال 2017 به اوج  خود رسید و هر بیت کوین معادل 19000 دلار آمریکا بود. در این سال ها افرادیکه روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند و آنها را نگه داشته اند توانسته اند به سودهای خوبی دست یابند. بنابراین با توجه به تاریخچه بیت کوین می توان گفت که سرمایه گذاری بر روی بیت کوین عملی منطقی محسوب می گردد.

2- اتریوم (ETH)

دومین ارز دیجیتال که از محبوبیت زیادی برخوردار است اتریوم است. اتریوم که در سال 2015 توسط فردی روسی به نام ویتالیک بوترین ایجاد شد توانسته است عنوان ملکه ارزها را به خود اختصاص دهد. بسیاری از تحلیل گران بر این باور هستند که اتریوم بهترین ارز دیجیتال در سال 2020 بوده است. اتریوم در سال 2018 توانست معادل 1400 دلار آمریکا باشد هر چند که بعدها دچار افت شدیدی شد اما باز هم بیشتر افراد بر این باور هستند که اتریوم آینده روشنی دارد.

3- ریپل (XRP)

ریپل رتبه سوم در در بین ارزهای دیجیتال در جهان را دارد. با وجود اینکه ریپل ارز قدیمی تری نسبت به بیت کوین و اتریوم است اما از ارزش کمتری نسبت به آنها برخوردار است. اما از جمله مزیت هایی که ریپل دارد این است که با بانک های بیشتری توانسته است کار کند. ریپل در سال 2011 فعالیت خود را شروع کرد و در سال 2013 هر ریپل با معادل 0.005 دلار به صرافی ها عرضه شد و در سال 2018 توانست معادل 3.7 دلار باشد اما در طی سه هفته افت قیمت پیدا کرد. با این حال به عنوان یک ارز دیجیتال آینده دار می توان به این ارز نگاه کرد. بسیاری از افراد اعتقاد دارد که ریپل دارای یک شبکه متمرکز است و نباید آن را به عنوان یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز محسوب کرد.

4- تزوس (TEZOS)

تزوس از جمله ارزهای دیجیتال بوده که رشدی سریع در بازار داشته است تا حدی که رشدی 120 درصدی در سال را شاهد آن بوده ایم. در ابتدای ایجاد ارز دیجیتال تزوس با برنامه پیش فروش توانست 230 میلیون دلار سرمایه را برای خود جمع نماید. تزوس از الگوریتم اجماع اثبات سهام استفاده می نماید بدین معنا که به منظور تغییر در شبکه بلاک چین سهامداران آن می توانند رأی بدهند و هر تغییر با توافق جمعی صورت می پذیرد. هر چند که تزوس در برهه ای از زمان به دلیل اختلاف در بین بنیانگذاران آن دچار سقوط شد اما پس از حل اختلاف آنها، توانسته است رشدی صعودی را تجربه نماید.

5- لایت کوین

لایت کوین که عنوان یک فورک بیت کوین طراحی شده است متن باز است و برای خرید و فروش های جزئی مناسب می باشد و به عنوان خواهر بیت کوین شناخته می شود. لایت کوین از زمان پردازش کمتری نسبت به بیت کوین برخوردار است و در ابتدا به ازای هر بلاک به ماینرها 50 لایت کوین به عنوان دستمزد پرداخت میکرد. لایت کوین را می توان به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال در سال 2020 محسوب کرد.

6- نئو (NEO)

شعار اولیه پیدایش نئو پیوند مبادلات دیجیتال و سرمایه های واقعی بوده است و به صورت متن باز وارد بازار شده و هم اکنون برای خریدهای اینترنتی می توان استفاده نمود و سرعت معاملات در آن بسیار بالا است.

7- بایننس (BNB)

ارز دیجیتال بایننس یکی دیگر از ارزهای دیجیتال است که آینده درخشانی را در پیش رو دارد. در ابتدای بوجود آمدن بایننس در حدود 0.1 دلار معامله می شد اما در سال 2017 این ارز دیجیتال رشد نموده و به قیمت 25 دلار معامله می شده است. در واقع بایننس به عنوان بزرگترین صرافی دیجیتال است و تا به حال توانسته است روزانه میلیاردها دلار تراکنش را انجام دهد. از جمله دلایل موفقیت باینسس را می توان موارد زیر برشمرد:

1- بایننس برای معاملات داخلی توکن BNB را ایجاد نموده است و به عنوان یکی از قابل اعتمادترین صرافی ها شناخته می شود.

2- بایننس با ایجاد پلترفرم های دیگر همچون بانک اطلاعات بایننس، صندوق خیریه باعث افزایش استفاده از توکن ها بایننس شده است.

تا اینجا از مقاله ما سعی داشتیم تا شما را با بهترین ارزهای دیجیتال 2020 آشنا سازیم. اما اگر شما به عنوان فردی تازه کار هستید و قصد دارید برای سال 2021 وارد بازار ارزهای دیجیتال شوید ما چند نکته را به منظور راهنمایی به شما ارائه می دهیم.

هر چند که بازار ارزهای دیجیتال در این سالها دچار نوسان زیادی بوده است اما همه آنها دارای آینده ای درخشان هستند و اگر ترس از دست دادن سرمایه خود را دارید می توانیم بگوییم که سرمایه گذاری بر روی یک ارز دیجیتال از ریسک بیشتری نسبت به سرمایه گذاری بر روی چند ارز دیجیتال به همراه دارد.

شما برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از طریق شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و با عضویت در انجمن هایی مانند Bitcointalk از طریق صحبت با افراد حرفه ای تر، کسب تجربه نمایید.

سعی نمایید از صرافی های معتبر استفاه نمایید. صرافیهایی که در این زمینه از اعتبار بیشتری برخوردار هستند روزانه ارزهای دیجیتال را بررسی می نمایند و سپس آنها را در لیست خود منتشر می نمایند.

لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/209