پچ کورد فیبر نوری نگزنس سینگل مود داپلکس دو متری SC-SC

مدل محصول: Nexans fiber patch cord SC-SC SM duplex 2m

Model: Nexans fiber patch cord SC-SC SM duplex 2m
شرکت سازنده: نگزنس
نگزنس
فروش، ارسال و تحویل محصول توسط: آی تی تلکام
شناسه محصول: itt-pc1251
قیمت: تماس گرفته شود.
گارانتی 1 ساله
امتیاز دهید:

پچ کورد فیبر نوری نگزنس سینگل مود داپلکس دو متری SC-SC چیست؟ به یک کابل فیبر نوری کوتاه که در هر انتهای خود یک کانکتور دارد پچ کورد فیبر نوری می گویند . پچ کورد ها کابلهای الکتریکی یا نوری هستند که یک دستگاه نوری یا الکترونیکی را به دستگاهی دیگر با همین خصوصیات متصل می کنند و وظیفه ارسال سیگنال را برعهده دارند. پچ کورد با نام‌های پچ کیبل، کابل پچ فیبر نوری یا کابل جامپر نیز شناخته می‌شود.

پچ‌کوردها در گروه تجهیزات پسیو (Passive) جای می‌گیرند. به تجهیزاتی که قابل برنامه ریزی نبوده و قادر به ایجاد تغییر روی داده ها و یا محتوای تبادل شده در شبکه نیستند ، تجهیزات غیر فعال می گویند. پچ‌کوردها یکی از ‌مهم‌ترین و پرکاربردترین محصولات یک پروژه کابل‌کشی شبکه محسوب می شوند، تا حدی که نوع کارآیی آن‌ها در کیفیت کار شبکه بسیار تاثیرگذار است. از جمله کاربرد های پچ‌کورد می توان به برقراری ارتباط بین سوئیچ شبکه و پچ‌پنل و همینطور متصل کردن کامپیوتر (کارت شبکه) و پریز شبکه اشاره نمود.

پچ کورد فیبر نوری نگزنس سینگل مود داپلکس دو متری SC-SC

پچ کوردهای فیبر نوری از لحاظ ساختاری به صورت تک حالته (single mode) و چند حالته (multi mode) وجود دارند، گروه مالتی مد با تار های نوری OM1,OM2,OM3,OM4 ارائه می شوند . گروه سینگل مد با تارهای نوری OS2 بر اساس استاندارد ارائه تولید می‌شوند. (نوع OS1 فاقد استاندارد است).

با توجه به تعداد Core استفاده شده به صورت تکی (simplex) و دوتایی (duplex) قابل ارائه هستند. سیمپلکس از یک Core فیبر و داپلکس از دو Core فیبرنوری استفاده می‌کند. پچ کورد فیبر نوری می توانند از وسط به دو قسمت تقسیم شوند و دو پیگتیل را بوجود آورند.

دو سر پچ کورد دارای کانکتور فیبر نوری می باشد، پچ کوردها را بر اساس نوع کانکتور فیبر نوری متصل به آنها دسته بندی می کنند. پچ کوردهایSC، ST، FC، MT-RJ، E2000، MU و MPO / MTP و … از انواع متنوع پچ کورد هستند.

در دسته بندی دیگری که بر اساس نوع صیقل دادن فرول کانکتور می باشد سه نوع پچ کورد PC، UPC، APC وجود دارند . این دو کانکتور می توانند یکسانیا متفاوت باشند در صورت تفاوت در نوع رابط، پچ کوردهایی مانند FC-LC، SC-LC ، FC- SC نیز تولید می شوند. در دسته بندی بر اساس مواد مصرفی برای کابل ( نوع ژاکت) به انواع PVC, Riser Plenum, OFNR, OFNP, LSZH و …تقسیم می شوند. در نوع LSZH به خاطر فاقد هالوژن بودن در زمان آتش‌سوزی و اشتعال هیچ نوع دودی تولید نمی شود .

تشخیص پچ کورد فیبر نوری نگزنس سینگل مود داپلکس دو متری SC-SC

برای تشخیص و شناسایی نوع پچ کوردها آنها را در رنگ‌های گوناگونی تولید وعرضه می کنند. همچنین پچ کوردها به طور معمول دارای انعطاف‌پذیری بالایی هستند و به آسانی نمی‌شکنند. از نظر متراژ و طول پچ‌کوردها در بخش زیریک متر در دو نوع ۳۰ و ۵۰ سانتی متری و در بخش بالاییک متر به صورت ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۱۰ و ۱۵ متری تولید و عرضه می شوند. پچ‌کوردهای مسی را بر اساس پاسخ فرکانسی آن‌ها به چهار دسته ی Cat5e: ،Cat5، Cat6 و Cat7 تقسیم می کنند.

پچ کوردها باید با فیبر نوری تناسب داشته باشند. به عنوان مثال یک پچ‌کورد سینگل‌مود برای فیبر سینگل‌مود و پچ کورد مالتی‌مود برای فیبر مالتی‌مود مورد استفاده قرار می گیرند. پچ کورد فیبرنوری ایجاد اتصالات interconnect و cross connect را در کاربردهای گوناگونی مانند اتاق های ارتباط از راه دور، دیتاسنترها و … را ممکن می کند. غالبا پچ کورد فیبر نوری را جهت اتصال پورت ها در فریم های توزیع فیبری بکار می گیرند.

وظیفه ی اصلی آنها پشتیبانی از کاربردهای شبکه است و به صورت های OFNR و LSZH موجود می باشند. پشتیبانی از سرعت های بالا (40/10 گیگابیت بر ثانیه) از دیگر قابلیت های پچ کورد فیبرنوری است . پچ کورد های فیبر نوری در بسیاری از حوزه ها مانند اپتیک، تشخیص لیزر و پردازش مواد و … بکار برده می شوند.

پچ کورد فیبر نوری نگزنس سینگل مود داپلکس دو متری SC-SC

پچ کورد فیبر نوری نگزنس سینگل مود داپلکس دومتری SC-SC از دو کانکتور یکسان SC-SC داپلکس به رنگ آبی و یک کابل زرد رنگ با رویه ی LSZH تشکیل شده است . کانکتور SC که از جمله کانکتورهای بسیار پرکاربرد می باشد، برای کابل فیبر نوری سینگل مد که کابلی با ضخامت کم و تضعیف سیگنال اندک در مسافت طولانی مناسب است. فرول قرار گرفته در این محصول اندازه ای برابر با 2.5 میلیمتردارد و پولیش هر دو کانکتور از نوع UPCمی باشد که ظاهری برآمده و گنبدی شکل دارد.

متراژاین پچ کورد 2 متر می باشد و با فیبر نوری از نوع سینگل مدSM و در بسته بندی تکی به بازار تجهیزات شبکه عرضه می شود. این پچ‌کورد سینگل مود تک کر که سایز کر فیبر آن 9/125 میکرومتر می باشد. کانکتورهایSC زمانیکه در جای خود قرار میگیرندیک ضامن آنها رادر جای خود قفل میکند و تا زمنی که این این ضامن آزاد نشود کانکتور از جای خود تکان نمی خورد.

پچ کورد فیبر نوری نگزنس سینگل مود داپلکس دو متری SC-SC

پچ کورد فیبر نوری نگزنس سینگل مود داپلکس دو متری SC-SC دارای قابلیت استفاده در 1000 چرخه اتصال می باشند.. از بارزترین ویژگی های پچ کورد SC می توان کم هزینه بودن ، ساده و محکم و با دوام بودن را نام برد. این پچ کورد به طور گسترده ای در شبکه های فیبر نوریمورد استفاده قرار می گیرد و قادر است با اکسید زیرکونیوم و قاب پلاستیکی همراه شود.

این محصول در CATV ، شبکه های محلی (شبکه های محلی) ، نصب و راه اندازی( شبکه های مخابراتی شبکه های پردازش داده شبکه های گسترده (WANs)) ، جهت پچ کردن سریع کابل ها رک یا مونت های دیواردارای کاربرد می باشد. از قابلیت های پچ کورد SC-SC می توان به بدنه مقاوم نسبت به خوردگی ،طیف گسترده دمای عملکرد 40- تا 80 درجه سانتی گراد ، بسیار سازگار با محیط زیست، انعطاف وخمش بالا و …. اشاره نمود.

itt-pc1251

نظرها

هیچ نظری برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کنید برای “پچ کورد فیبر نوری نگزنس سینگل مود داپلکس دو متری SC-SC”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت

  • Service Online
  • .
  • .
  • .