پچ کورد نگزنس سینگل مود داپلکس دو متری SC-LC

مدل محصول: Nexans fiber patch cord SC-LC SM duplex 2m

Model: Nexans fiber patch cord SC-LC SM duplex 2m
شرکت سازنده: نگزنس
نگزنس
فروش، ارسال و تحویل محصول توسط: آی تی تلکام
شناسه محصول: itt-pc1234
قیمت: تماس گرفته شود.
گارانتی 1 ساله
امتیاز دهید:

پچ کورد نگزنس سینگل مود داپلکس دو متری به یک کابل فیبر نوری کوتاه که در هر انتهای خود یک کانکتور دارد پچ کورد فیبر نوری می گویند . پچ کورد ها کابلهای الکتریکی یا نوری هستند که یک دستگاه نوری یا الکترونیکی را به دستگاهی دیگر با همین خصوصیات متصل می کنند و وظیفه ی ارسال سیگنال را برعهده دارند. پچ کورد با نام های پچ کیبل ، کابل پچ فیبر نوری یا کابل جامپر نیز شناخته می شود.

پچ‌کوردها در گروه تجهیزات غیرفعال (Passive) جای می‌گیرند. به تجهیزاتی که قابل برنامه ریزی نبوده و قادر به ایجاد تغییر روی داده ها و یا محتوای تبادل شده در شبکه نیستند ، تجهیزات غیر فعال می گویند. پچ‌کوردها یکی از ‌مهم‌ترین و پرکاربردترین محصولات یک پروژه کابل‌کشی شبکه محسوب می شوند، تا حدی که نوع کارآیی آن‌ها در کیفیت کار شبکه بسیار تاثیرگذار است . از جمله کاربرد های پچ‌کورد می توان به برقراری ارتباط بین سوئیچ شبکه و پچ‌پنل و همینطور متصل کردن کامپیوتر (کارت شبکه) و پریز شبکه اشاره نمود.

پچ کورد نگزنس سینگل مود داپلکس دو متری

پچ کوردهای فیبر نوری از لحاظ ساختاری به صورت تک حالته (single mode) و چند حالته (multi mode) وجود دارند،گروه مالتی مد با تار های نوری OM1,OM2,OM3,OM4 ارائه می شوند . گروه سینگل مد با تارهای نوری OS2 بر اساس استاندارد ارائه تولید می شوند. ( نوع OS1 فاقد استاندارد است). با توجه به تعداد Core استفاده شده به صورت تکی (simplex) و دوتایی (duplex) قابل ارائه هستند.

سیمپلکس از یک Core فیبر و داپلکس از دو Core فیبرنوری استفاده می‌کند. پچ کورد فیبر نوری می توانند از وسط به دو قسمت تقسیم شوند و دو پیگتیل را بوجود آورند.

دو سر پچ کورد دارای کانکتور فیبر نوری می باشد، پچ کوردها را بر اساس نوع کانکتور فیبر نوری متصل به آنها دسته بندی می کنند. پچ کوردهایSC، ST، FC، MT-RJ، E2000، MU و MPO / MTP و … از انواع متنوع پچ کورد هستند . در دسته بندی دیگری که بر اساس نوع صیقل دادن فرول کانکتور می باشد سه نوع پچ کورد PC، UPC، APC وجود دارند.

این دو کانکتور می توانند یکسان یا متفاوت باشند در صورت تفاوت در نوع رابط، پچ کوردهایی مانند FC-LC، SC-LC ، FC- SC نیز تولید می شوند. در دسته بندی بر اساس مواد مصرفی برای کابل ( نوع ژاکت) به انواع PVC, Riser Plenum, OFNR, OFNP, LSZH و …تقسیم می شوند. در نوع LSZH به خاطر فاقد هالوژن بودن در زمان آتش‌سوزی و اشتعال هیچ نوع دودی تولید نمی شود.

شناسایی

برای تشخیص و شناسایی نوع پچ کوردها آنها را در رنگ‌های گوناگونی تولید وعرضه می کنند. همچنین پچ کوردها به طور معمول دارای انعطاف‌پذیری بالایی هستند و به آسانی نمی‌شکنند. از نظر متراژ و طول پچ‌کوردها در بخش زیر یک متر در دو نوع ۳۰ و ۵۰ سانتی متری و در بخش بالای یک متر به صورت ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۱۰ و ۱۵ متری تولید و عرضه می شوند. پچ‌کوردهای مسی را بر اساس پاسخ فرکانسی آن‌ها به چهار دسته ی: Cat5 ، Cat5e ، Cat6 و Cat7 تقسیم می کنند.

پچ کوردها باید با فیبر نوری تناسب داشته باشند. به عنوان مثال یک پچ کورد نگزنس سینگل مود داپلکس دو متری برای فیبر سینگل‌مود و پچ کورد مالتی‌مود برای فیبر مالتی‌مود مورد استفاده قرار می گیرند. پچ کورد فیبرنوری ایجاد اتصالات interconnect و cross connect را در کاربردهای گوناگونی مانند اتاق های ارتباط از راه دور، دیتاسنترها و … را ممکن می کند. غالبا پچ کورد فیبر نوری را جهت اتصال پورت ها در فریم های توزیع فیبری بکار می گیرند.

وظیفه ی اصلی آنها پشتیبانی از کاربردهای شبکه است و به صورت های OFNR و LSZH موجود می باشند. پشتیبانی از سرعت های بالا (40/10 گیگابیت بر ثانیه) از دیگر قابلیت های پچ کورد فیبرنوری است . پچ کورد های فیبر نوری در بسیاری از حوزه ها مانند اپتیک، تشخیص لیزر و پردازش مواد و … بکار برده می شوند.

پچ کورد فیبر نوری نگزنس سینگل مود داپلکس دو متری SC-LC

پچ کورد فیبر نوری نگزنس سینگل مود داپلکس دو متری SC-LC همانطور که از عنوان آن مشخص است دارای کانکتور های متفاوت SC-LC داپلکس به رنگ آبی می باشد. یک سر این پچ کورد به کانکتور SC متصل می شود که کانکتور SC یک کانکتور snap in با بست 2.5 میلی متری و امکان چفت شدن با یک حرکت فشاری و کششی ساده می باشد.

سر دیگر پچ کورد پچ کورد به کانکتور LC متصل شده که این کانکتور دارای بدنه پلاستیکی و فرول با اندازه دقیق 1.25میلی متر و با جنس سرامیکی که نصف سایز SC می باشد. این پچ کورد با کابلی به رنگ زرد و به طول 2 متر و با فیبر نوری از نوع سینگل مد SM و در بسته بندی تکی تولید و به بازار تجهیزات شبکه عرضه می شود. پولیش این پچ کورد از نوع PC است.

پچ کورد نگزنس سینگل مود داپلکس دو متری SC-LC زرد رنگ تک کر بوده و سایز کر فیبر 9/125µm. می باشد . این نوع از پچ کورد یک راه حل ایده آل برای برنامه های داده ای که می خواهند داده های با سرعت بالا انتقال یابند می باشد همچنین در شبکه های محلی، از جمله FTTH و FTTD ، سیستم CATV ، شبکه های مخابراتی ، شبکه های پردازش داده و شبکه های راه دور با داده های حیاتی ماموریتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

پچ کورد نگزنس سینگل مود داپلکس دو متری SC-LC سازگاری زیادی با محیط دارد و دارای قابلیت های زیادی می باشد. از قابلیت های بارز این پچ کورد می توان به وزن و حجم کم ، محدوده ی دمای عملیاتی وسیع 40 -تا 80 درجه سانتی گراد ، انعطلاف و خمش بالا و همچنین رویه LSZH که در آتش سوزی و حریق دود سمی تولید نمی کند از قابلیت های آن هستند.

itt-pc1234

آداپتور های قابل استفاده

نظرها

هیچ نظری برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که نظری را ارسال می کنید برای “پچ کورد نگزنس سینگل مود داپلکس دو متری SC-LC”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت

  • Service Online
  • .
  • .
  • .