نکات کاربردی برای استخراج ارز دیجیتال

نکات کاربردی برای استخراج ارز دیجیتال

منتشر شده در:
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
۵۵۶ بازدید
زمان مطالعه:
٩ دقیقه و ۵۰ ثانیه
نویسنده:
(۰) دیدگاه

به منظور استخراج ارز دیجیتال علاوه بر اینکه شما در انتخاب دستگاه ماینینگ مناسب باید دقت لازم را به عمل بیاورید شما باید از دانش تکنیکال مناسبی به منظور استخراج ارز دیجیتال نیز برخوردار باشید. در این مقاله سعی ما بر این بوده است تا به صورت همه جانبه، نکات کاربردی به منظور استخراج ارز دیجیتال را مورد بررسی قرار دهیم.

دستگاه استخراج ارز دیجیتال

به منظور استخراج ارز دیجیتال، از هر سخت افزاری که قابلیت پردازش داشته باشد می توانید استفاده نمایید. اما توصیه ما به شما این است که برای استخراج ارز دیجیتال از دستگاه ماینینگ استفاده کنید. پردازش هایی که به منظور استخراج ارز دیجیتال باید صورت بگیرد آنقدر پیچیده و زمانبر هستند که در صورت استفاده از کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ عمر وسیله شما را به شدت کاهش می دهند و باعث از بین رفتن کارت گرافیک شما خواهند شد.

با استفاده از دستگاه ماینینگ که ای سیک نیز نامیده می شوند می توان ارزهای دیجیتال، بیت کوین، لایت کوین،  بیت کوین کش، زی کش را استخراج نمود. از دستگاه های ماینینگ فقط به منظور اسخراج ارز دیجیتال استفاده می شوند و کاربرد دیگری ندارند. از جمله شرکت های مطرح در زمینه تولید دستگاه ماینینگ می توان به شرکتهایی همچون Bitman، Cannan، Innosilicon را نام برد.

از هر یک از دستگاه های ماینینگ فقط قادر هستید تا تعداد معدودی از ارزهای دیجیتال را تولید نمایید و این به علت الگوریتم تعبیه شده در آنها است که فقط قادر هستند مسائل خاصی را حل نمایند و احتمالاً یکی از بزرگترین مزیت های این دستگاه ها در همین اختصاصی بودن آنها باشد چرا که می توانند با استخراج بیشتر ارز دیجیتال سودآوری قابل توجهی را برای صاحبان خود داشته باشند.

از جمله چالش هایی که در مورد خرید دستگاه ماینینگ وجود دارد که تولید کنندگان این دستگاه ها، آنها را به تعداد محدود تولید می نمایند و حتی آنها را به صورت پیش فروش، به فروش می رسانند بنابراین به علت محدود بودن این دستگاه ها، واسطه ها با قیمت های گرانی آنها را به دست مشتریان واقعی می رسانند. از جمله چالش های دیگری که در ایران در زمینه خرید دستگاه ماینینگ وجود دارد این است که به علت وارداتی بودن دستگاه ها، اغلب آنها استوک و دست دوم هستند و فروشندگان در قبال آنها زمان تحویل و ضمانت معتبری را ارائه نمی دهند. از طرف دیگر افرادی که به منظور استخراج ارز دیجیتال این دستگاه ها را خریداری می نمایند باید قیمت ارز دیجیتال را در نظر داشته باشند. با افزایش روزافزون استخراج ارزهای دیجیتال، معادلاتی که دستگاه های ماینینگ باید حل کنند پیچیده تر خواهد بود بنابراین این دستگاه ها مدت زمان بیشتری را باید کار کنند و هزینه برق آنها نیز بالاتر خواهد رفت.

اگر چنانچه روزی از استخراج ارز دیجیتال پشیمان شدید و قصد فروش دستگاه ماینینگ خود را داشتید به علت اینکه این دستگاه ها فقط تک کاربرد هستند و برای کار دیگری به جز استخراج ارز دیجیتال مناسب نمی باشند فروش این دستگاه ها بسیار سخت خواهد بود. استخراج ارز دیجیتال مسئله ای نوپایی است و بسیاری از افراد از آن آگاهی کامل را ندارند و برخی از واسطه ها از همین ناآگاهی مردم در جهت سودجویی خود استفاده می کنند. در ادامه ما چند نکته کاربردی به منظور خرید دستگاه ماینینگ را ارائه خواهیم داد.

صدای دستگاه ماینینگ: از جمله مسائل مهمی که بیشتر خریداران دستگاه از آن غافل می مانند همین صدای دستگاه می باشد. این دستگاه ها باید در محلی قرار بگیرند که از تهویه مناسبی برخوردار باشد و خنک باشد چرا که این دستگاه ها گرمای زیادی را تولید می نمایند.

برق مصرفی: از جمله نکات مهم دیگر برق زیادی است که این دستگاه ها مصرف می کنند. برق خانگی دارای آمپر پایینی است و جوابگوی این دستگاه های نمی باشد. البته مشاهده شده است که برخی از افراد از برق کشاورزی یا صنعتی به منظور استخراج ارز دیجیتال استفاده کرده اند اما این کار کاملاً غیرقانونی بوده و برخورد قضایی به همراه دارد.

قدرت دستگاه: همیشه دستگاه های قدرتمند به منزله دستگاه های خوب به شما نمی روند. چه بسا دستگاه هایی که قدرمند بوده اند اما عمر پایینی داشته اند و وزن و ابعاد آنها بسیار بزرگ بوده است. بنابراین مهمتر از قدرتمند بودن دستگاه، داشتن عمر طولانی است.

مشخصات فنی دستگاه: در هنگام خرید دستگاه به مشخصات فنی آن توجه داشته باشید، مهمترین این موارد می توان به هش ریت، برق مصرفی، تعداد چیپ های رو هش برد، وزن و ابعاد و تعداد هش برد و در صورت خرابی موجود بودن قطعات آن در بازار، اشاره نمود. در برخی موارد یکسری از دستگاه ها، در چند مدل وارد بازار می شوند برخی از افراد سودجو از بی اطلاعی خریداران سوء استفاده می کنند و دستگاهی که مدل پایین تری دارد به قیمت دستگاه مدل بالا به فروش می رسانند.

اگر قصد خرید دستگاه دست دوم دارید به این نکته توجه  داشته باشید از آنجا که این دستگاه ها به منظور استخراج ارز دیجیتال به صورت 24 ساعته روشن هستند طول عمر مفید آنها کاهش می یابد. بنابراین دستگاه های دست دوم از عمر مفید کمتری نسبت به دست اول برخوردار هستند.

ظاهر فیزیکی دستگاه: در هنگام خرید دستگاه ظاهر فیزیکی آن را بخوبی بررسی نمایید. از سالم بودن قطعاتی مانند پاور، چراغ ها، فن؛ پورت و کانکتور اطمینان حاصل نمایید.

خنک کردن دستگاه

پس از خرید دستگاه به منظور استخراج ارز دیجیتال، همواره به یاد داشته باشید که دستگاه های ASIC

گرمای زیادی را تولید می نمایند و اگر از وسایل خنک کننده مناسبی استفاده نگردد ممکن کاهش کارکرد و حتی آتش گرفتن پاور و سایر قطعات داخلی آن گردد.

یکی از روش هایی که به منظور خنک کردن این دستگاه ها استفاده می شود قرار دادن دستگاه در داخل محفظه ای از روغن مینرال است. این روغن که ظرفیت گرمایی آن بیشتر از هوا است، موجب خنک شدن دستگاه های قرار گرفته در آن می شود.

کلام آخر

همه مواردی که به آنها اشاره شد به منظور حداکثر بهره وری و سودآوری شما از این دستگاه ها ارائه شد.

سعی نمایید به منظور کارکرد درست دستگاه هر ماه آنها را سرویس نمایید و گرد غباری که ممکن است بر روی فن ها نشسته باشد را رفع نمایید تا دستگاه شما بتواند عمر طولانی تری را داشته باشد.

لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/217