مایکروسافت عنوان ارزشمندترین شرکت جهان را از اپل ربود

مایکروسافت عنوان ارزشمندترین شرکت جهان را از اپل ربود

منتشر شده در:
دوشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۷
١,١۴٨ بازدید
زمان مطالعه:
۳ دقیقه و ٢۳ ثانیه
(۰) دیدگاه

در حالیکه کوپرتینویی‌ها حدود یک دهه فعالیت نامحسوس خود را پشت سر گذاشتند، سرانجام مایکروسافت موفق شد با پیشی گرفتن از اپل عنوان ارزشمندترین شرکت جهان را به خود اختصاص دهد.

ارزش سهام کمپانی اپل در روزهای گذشته بخاطر اینکه از آیفون‌های جدید آنچنان که انتظار می رفت استقبال نشد بسیار کاهش یافته است.

و این مسئله‌ای است که طی چند هفته، به کاهش بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار از ارزش این کمپانی بزرگ فناوری منجر شده است.

ارزشمندترین شرکت جهان

در این شرایط بود که مایکروسافت که چیزی حدود یک دهه به طور دائمی از لحاظ ارزشی (فهرست ارزشمندترین شرکت جهان ) یک پله از اپل عقب تر بود، موفق شد با ارزش ۷۵۱.۸۸ میلیارد دلار مقام اول را اپل ربود، یعنی به عنوان ارزشمندترین شرکت جهان شناخته شد و کوپرتینونشین‌ها با ارزش ۷۴۹.۷۵ میلیارد دلار از آنها عقب افتادند. کسب عنوان ارزشمندترین کمپانی توسط مایکروسافت موجب شده تا کمپانی های معتبری همچون آمازون و گوگل نیز در پشت سر این یکه تازه دنیای نرم‌افزار قرار بگیرند. 

با بررسی نمودارهایی که مقیاس آن ارزش کمپانی‌ها است مشاهده می‌شود که سال ۲۰۱۰ میلادی آخرین باری بود که ارزش کمپانی مایکروسافت به اپل نزدیک شده بود.

Microsoft has named Apple the most valuable company in the world

نمودار مقایسه ای برندهای مایکروسافت و اپل از سال های 2010 تا اکنون[/caption] عملکرد شگفت انگیز مایکروسافت زمانیکه ساتیا نادلا مدیریت را برعهده داشت به ارتقاء درآمد در بخش‌های نرم‌افزار و خدمات ابری منجر شده است. درحالیکه ردموندی‌ها دوران رشد ارزش شرکت خویش را تجربه می کنند،از سوی دیگر گوگل و فیسبوک بخاطر مشکلات عدم رعایت حریم خصوصی کاربران با مشکلات زیادی در طول چند ماه‌ گذشته دست به گریبان هستند.

لازم به ذکر است که نرم افزار واژه پرداز ۳۶۵ و قسمت های مشترک‌محور مایکروسافت موفق شده اند تا درآمد قابل ملاحظه‌ای را برای خزانه‌ی این کمپانی فراهم آورند.

پیش بینی می شود که در طول سال آینده میلادی، مایکروسافت توجه و دقت بیشتر به نرم‌افزارهای تجاری را در دستور کار خود قرار دهد.

اکنون بایستی صبور بود و تا بفهمیم که آیا این جایگاه اولی گذرا است یا نه .  حال که مایکروسافت در ساعات آخر روز بازار بورس موفق شده است تا از اپل بیشتر فاصله بگیرد. آمار بورس نشانگر آن است که در حال حاضر مایکروسافت با ارزش ۷۵۳.۳۴ میلیارد دلار به مقدار ۶ میلیارد دلار با اپل فاصله دارد.

منبع: زومیت
لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/31