اینتل در سال جدید میلادی مودم 5G را عرضه می کند

اینتل در سال جدید میلادی مودم 5G را عرضه می کند

منتشر شده در:
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷
١,٨۴۶ بازدید
زمان مطالعه:
۵ دقیقه و ١۳ ثانیه
(۰) دیدگاه

شرکت کوالکام در آینده ای نزدیک می خواهد گام های بزرگی در توسعه مودم 5G بردارد، اما این تنها شرکت نیست که در 5G گام برداشته است و در این توسعه سرمایه گذاری کرده است شرکت بزرگ اینتل چندی پیش اعلام کرد که در حال حاضر بروی چیپ های جدیدی به هم پیوسته کار می‌کند که می‌توان گفت اولین مودم 5G XMM 8160 که در نیمه اول سال جدید میلادی عرض خواهد شد و قابل استفاده برای مصرف‌کنندگان می‌باشد.

در سال 2020 در وسایل الکترونیک تعبیه خواهد شد و عرضه به بازار می‌شود احتمال دارد سال جدیدی میلادی سالی مهم برای فناوری 5 جی باشد اما این نکته نیز قابل تامل است که محصولات اینتل کمی با تاخیر در دستگاه‌های هوشمند راه پیدا خواهند کرد.

انواع مودم 5G

مودم 5G XM 8061 دومین محصول از خانوده مودم های XM 8000 می باشد که توانایی این را دارد که به صورت مستقل و بدون هیچ گونه دستگاه کمکی از شبکه های 3G/CDMA ،4G ،5G NR و 2G پشتیبانی خواهد کرد. دستگاه های که از این مودم استفاده می کنند باید در نیمه اول سال 2019 وارد بازار می شوند و عرضه می شوند، با توجه به پیشرفت این خانواده از مودم‌ها اینتل احتمال دارد چیپ‌هایش را به موبایل هوشمند، رایانه ها، وسایل نقلیه و غیره اضافه کند.

ما نباید انتظار داشته باشیم که تولیدات شبکه های 5G را به این زودی ها در بازار مشاهده کنیم احتمال دارد که اولین محصولاتی که از این تراشه استفاده کنند در سال 2020 قابل مشاهده باشد و این خبرهای که وجود دارد احتمال اینکه تا سال 2020 امکان استفاده از تراشه 5 جی در موبایل و سایر وسایل هوشمند وجود ندارد درست می باشد.

اما شرکت اینتل اعلام کرد که قصد دارد به منظور استفاده از این تکنولوژی یک مودم دیگر از این خانواده با نام XMM 7660 در سال 2019 را به بازار عرضه کند این مودم CAT-19 است و سرعت دانلود ان 1.6 گیگا بایت بر ثانیه می‌باشد با این حال که انتظار می رفت سرعت مودم 5 جی بیشتر از آن باشد اما در مقایسه با 4G LTE خیلی مناسب می باشد.

شبکه 5جی

موارد استفاده از مودم 5G

اینتل انتظار دارد از مودم جدید خود در محصولات هوشمند موجود در بازار استفاده شود مودم XMM 8160 توانایی این را دارد که سرعتی برابر 6 گیگابایت در ثانیه را به مخاطبین خود ارائه بدهد این مودم توسط 3GPP استاندارد شده است که گروهی می‌باشد مسئول تعیین استاندارد های شبکه های سلولار است و این مودم از باند های فرکانسی تعیین استاندارد های شبکه های سلولار است و این مودم از باند های فرکانسی 5G NR استفاده می کند و در چیپست خود از شبکه‌های 4جی وغیره پشتیبانی نیز می کند.

شرکت اینتل تنها شرکتی نیست که روی این تکنولوژی کار می کند بسیاری از شرکتهای بزرگ و صاحب نام مانند سامسونگ و نوکیا وغیره در حال همکاری با کوالکام می باشند و خود شرکت اینتل می داند که راه بسیار مشکلی دارد برای برتری در این بازار را دارند.

اما در بین این همه شرکت ها اپل تنها به خودی خود به محصولات اینتل روی آورده است و گوشی های XS , XR از مودم‌های XMM 7560 اینتل استفاده کرد و احتمال دارد که اپل و اینتل این همکاری را باهم ادامه بدهند و انتظار دارند کاربران آیفون‌های 2020 آیفون از مودم های 5G استفاده کنند.

تکنولوژی 5جی یا نسل پنجم می تواند صنایع متفاوتی را دگرگون کند و به پیشرفت نسبی آنها کمک کند شرکت ایرانسل از یک سال پیش آزمایش شبکه 5جی را شروع کرده است و احتمال دارد که در آینده ای نزدیک از این تکنولوژی در ایران رونمایی شود.

به دنبال بهترین خدمات شبکه و فیبر نوری هستید؟
ما با بروزترین تجهیزات و مجرب‌ترین کارشناسان و متخصصان شبکه و فیبرنوری در کنار شما هستیم.برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید. 982144446012sale@ittelecom.ir
لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/24