چگونه ارز دیجیتال را به ریال تبدیل کنیم؟

چگونه ارز دیجیتال را به ریال تبدیل کنیم؟

منتشر شده در:
یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
١,۳۳١ بازدید
زمان مطالعه:
٩ دقیقه و ۴۴ ثانیه
نویسنده:
(۰) دیدگاه

امروزه همه به دنبال سرمایه گذاری هستند که با بیشترین سود همراه باشد و در همین بحبوحه است که توجه بسیاری به سمت ارزهای دیجیتال بخصوص بیت کوین جلب شده است. ارزهای دیجیتال زمانی ارزش واقعی پیدا می کنند که بتوان با آنها کالاهایی را خریداری کرد و یا با آنها بتوان از سرویس های مختلف استفاده کرد. در این مقاله ما قصد داریم تا به شما معرفی کنیم که چگونه ارز دیجیتال به ریال تبدیل کنید.

در طول تاریخ همواره انسان در فکر پیدایش راه های جدید برای معامله و مبادله کالا بوده است و همین مسئله بوده است که انسان ها را به سمت ایجاد سکه از فلزات گرانبها انداخت. ارزش این سکه ها به دلیل اینکه از فلزات گرانبها ساخته شده بودند ثابت می ماند و همین مسئله باعث رواج چشمگیر سکه ها به منظور معامله کالا ها بود.

امروزه اسکناس های کاغذی جای سکه ها را گرفته اند. اما این اسکناس ها که ارز نامیده می شوند ارزش ثابتی ندارند و ممکن است در برهه های زمانی ارزش آنها متغیر باشد. امروزه انسان به منظور مبادله کالا پا به فراتر از واقعیت گذاشته و با تولید ارزهای دیجیتال انسان ها را به دنیای جدیدی از مبادلات و معاملات وارد نموده است.

در زمینه تبدیل ارز دیجیتال به پول نقد، اصطلاحات مختلفی وجود دارد از جمله این اصطلاحات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تبدیل ارز دیجیتال به ریال

تبدیل ارز دیجیتال به پول نقد

تبدیل ارز دیجیتال به پول رایج

تبدیل ارز دیجیتال به دلار

تبدیل ارز دیجیتال به تومان

که همه موارد بالا نشانگر این هستند که ارز دیجیتال خود را بدهید و پول دریافت کنید. در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال شما در هیچکدام از صرافی های شهرهای بزرگ نمی توانید یک صرافی پیدا کنید که ارز دیجیتال را به ریال تبدیل نماید. از آنجاییکه که خرید و فروش بیت کوین در فضای مجازی صورت می گیرد بنابراین از این نظر باید به خوبی دقت داشته باشید تا مورد کلاهبرداری واقع نشوید و سعی نمایید قبل از هر اقدامی اطلاعات کافی درباره معتبر بودن صرافی بیابید. از آنجا که تراکنش هایی که در زمینه ارز دیجیتال صورت می پذیرد یک طرفه بوده و پس از تأیید تراکنش امکان برگشت آن وجود ندارد بنابراین در زمینه انتقال ارز دیجیتال باید خیلی دقت نمایید. از جمله خطراتی که در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال وجود دارد می توان مواردی همچون:

  • شخصی از شما ارز دیجیتال دریافت می کند اما پولی برای شما واریز نخواهد کرد.
  • شخصی که از شما ارز دیجیتال خریداری کرده است پول را از حساب بانکی فرد دیگری سرقت کرده و به حساب شما واریز می نماید.
  • در هنگام ارسال ارز دیجیتال دچار خطا شوید و به حساب شخص دیگری آن را ارسال کرده باشید.
  • خریدار ادعا کند که از شما ارز دیجیتال دریافت نکرده است و یا مقداری که دریافت کرده کمتر از آن چیزی است که شما ادعا می کنید.
  • تراکنش ها به کندی انتقال یابند.

به منظور نقد کردن ارز دیجیتال تفاوتی نمی کند که شما این ارز را از چه طریقی بدست آورده باشید خواه این ارز دیجیتال از طریق شبکه بلاک چین باشد خواه شخصی به شما هدیه داده باشد فرآیند نقد کردن آنها همه شبیه به یکدیگر است.

فرآیند نقد کردن ارز دیجیتال

با جستجو در مرورگرها شما سایت های زیادی را در زمینه نقد کردن ارز دیجیتال خواهید یافت. اما مهمترین نکته در این زمینه است که آن سایت از اعتبار زیادی برخوردار باشد. عموماً در صرافی ها مقادیر کمتر از 0.001 بیت کوین خریدار ندارند اما باز هم این شرایط به آن صرافی بستگی دارد. به طور کلی مراحلی که باید شما به منظور نقد کردن ارز دیجیتال طی نمایید شامل مراحل زیر است:

1- در مرحله اول شما باید یک صرافی معتبر را بیابید. این کار نیاز به ظرافت خاصی برای سنجش اعتبار آن صرافی دارد. شما می توانید با عضویت در انجمن ها و صحبت کردن با افراد دیگر از تجربیات و نظرات آنها استفاده کنید.

2- از اینکه آن صرافی به صورت آنلاین خریدار ارز دیجیتال هست اطمینان حاصل کنید. در مواقعی صرافی ها فقط فروش انجام می دهند.

3- در سایت آن صرافی عضو شوید بیشتر صرافی ها نیاز به احراز هویت فرد دارند. البته هستند صرافی هایی که فقط در موقع فروش نیاز به احراز هویت دارند و در موقع خرید ارز دیجیتال، احراز هویت افراد را انجام نمی دهند.

4- فرآیند احراز هویت را تکمیل نمایید. به منظور احراز هویت شما باید مدارکی مانند عکس کارت ملی، کارت بانکی، ایمیل را ارائه نمایید.

5- درخواست فروش ارز دیجیتال را ارسال کنید.

6- در این مرحله وارد کیف پول دیجیتال خود شوید و ارز دیجیتال را برای صرافی انتقال دهید.

در موقع فروش ارز دیجیتال همواره به یاد داشته باشید که کارمزد بر عهده فروشنده است. حتماً مقدار ارز دیجیتال که قصد ارسال دارید انتقال دهید مطابق با مقدار درخواست ارسالی باشد. اگر موجودی کیف پول شما کمتر از مقدار درخواست ارسالی باشد می توانید درخواست خود را اصلاح نمایید.

7- صبر نمایید تراکنش کامل شود. این مرحله ممکن است از 10 دقیقه تا 30 دقیقه متغیر باشد.

8- مبلغ فروش ارز دیجیتال را در حساب بانکی خود دریافت نمایید.

معتبرترین صرافی که به منظور تبدیل ارز دیجیتال به پول نقد به کار می رود بایننس است. اما افرادی که در ایران ساکن هستند امکان استفاده از آن را به دلیل تحریم ها ندارد. اغلب کاربران در سراسر دنیا به منظور خرید و فروش ارز دیجیتال خود از دو سایت   Coinbase.com و Bitstamp.net استفاده می نمایند.

توصیه ما به شما به منظور تبدیل ارز دیجیتال بیت کوین به ریال است که اگر در داخل ایران هستید ابتدا بیت کوین را به تتر تبدیل نمایید و سپس آن را نقد نمایید.

به منظور تبدیل ارز دیجیتال به ریال چند گزینه وجود دارد. این گزینه ها می تواند:

فروش ارز دیجیتال و دریافت دلار مجازی: اگر شما قصد دارید تا ارز دیجیتال را به دلار مجازی تبدیل نمایید راه های زیادی برای این کار وجود دارد و این بستگی به حساب ارزی شما دارد.

تبدیل ارز دیجیتال به دلار کاغذی: این روش در ایران آسان نیست و بعید به نظر می رسد فردی را بیابید که ارز دیجیتال بگیرد و دلار تحویل دهد.

لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/214