کاربرد سوئیچ PoE در ساختمانهای اداری

کاربرد سوئیچ PoE در ساختمانهای اداری

منتشر شده در:
چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸
٢,١۵١ بازدید
زمان مطالعه:
٩ دقیقه و ۴۰ ثانیه
(۰) دیدگاه

PoE هم توان الکتریکی و هم سیگنال‌های ارتباطی را از طریق کابل اترنت انتقال می‌دهد. این پیشرفت در حیطه فناوری، درب را به روی میزبانی ازمجموعه امکانات جدید شبکه باز می‌کند، به ویژه در محیط‌های تجاری مانند ساختمان‌های اداری انجام می‌شود.

به همین دلیل سایت آی تی تلکام قصد دارد در این نوشتار به کاربرد سوئیچ PoE در ساختمانهای اداری بپردازد.

از آنجایی که اینترنت چیزها (IoT) با سرعت روزافزونی در حال پذیرفته شدن است، PoE توسط پیشرفته‌ترین متخصصان شبکه در سراسر جهان برای برق‌رسانی به دستگاه‌ها در جاهای مختلف استفاده می‌شود، از هتل‌ها و فروشگاه‌های خرده‌فروشی گرفته تا ساختمان‌های اداری.

دلیل استفاده از PoE چیست؟

PoE به مراتب بهتر از راه‌حل‌های سنتی شبکه است که استفاده از دو کابل جداگانه را - یکی برای برق و یک برای داده - ایجاب می‌کنند، چرا که سریع‌تر، انعطاف‌پذیر و کارآمدتر است و در نهایت، فرایند نصب آسان‌تری دارد.

در این مقاله، به بررسی استفاده از تکنولوژی PoE در ساختمان‌های مدرن اداری و کاربرد سوئیچ PoE در ساختمانهای اداری خواهیم پرداخت – به ویژه این‌که مهندسان چگونه از این تکنولوژی برای افزایش کارایی ساختمان استفاده می‌کنند و همزمان محیط کار را تبدیل به محیطی ایمن‌تر، راحت‌تر و کارآمدتر می‌کنند.

کاربرد سوئیچ PoE در ساختمانهای اداری

PoE برای برق‌رسانی و اجرای سیستم‌های روشنایی LED، کنترل‌های HVAC، دوربین‌ها و سایر دستگاه‌های شبکه مانند اکسس پوینت‌های وایرلس (WAP) ، تلفن‌های VoIP، سیستم‌های دسترسی به درب و غیره است. در حقیقت، آخرین و بزرگترین مفاهیم ساختمان هوشمند که برای تقویت بهره‌وری انرژی و افزایش بهره‌وری طراحی شده‌اند، توسط تکنولوژی PoE هدایت می‌شوند.

با نگاهی به آینده، فناوری عملیاتی (OT) همچنان به استفاده از PoE در بسیاری از موقعیت‌های تجاری مختلف از دفاتر و کارخانه‌ها گرفته تا انبارها و نیروگاه‌ها ادامه می‌دهد.

معماران، مهندسان و سازندگان برای اینکه شبکه‌های PoE را به خط مقدم زندگی روزمره در محیط‌های تجاری منتقل کنند، در حال همکاری با پرسنل فناوری اطلاعات (IT) هستند. متفکران پیشرو در فضای شبکه مزایای استفاده از زیرساخت‌های PoE را درک کرده‌اند، چرا که این فناوری یک دارایی کلیدی برای اجرای مناسب IoT در ساختمان‌های هوشمند است.

این فناوری‌های پیشرفته علاوه بر افزایش بهره‌وری انرژی و قابلیت مدیریت خودکار سیستم‌های شبکه‌های تجاری، مسئول راه‌حل‌های روشنایی شبکه نیز هستند.

کاربرد سوئیچ PoE در ساختمانهای اداری با PoE که ۱۰۰ وات توان دارد

به لطف پذیرش استاندارد جدید PoE ۱۰۰ وات از IEEE ، تعداد زیادی از برنامه‌های جدید PoE ایجاد شده‌اند، زیرا دستگاه‌هایی که برق بیشتری نیاز دارند در حال حاضر با تکنولوژی PoE سازگار هستند.

با استفاده از هر چهار زوج به هم تابیده در یک کابل PoE، استاندارد PoE ۱۰۰ وات در کنار کارایی بهتر و تلفات کانال کمتر، می‌تواند قدرت بیشتری نسبت به PoE سنتی و PoE + انتقال دهد.

با زیرساخت کابل PoE با ولتاژ پایین و پیوند دادن آن‌ها در یک زنجیره، چند دستگاه را می‌توان بهینه‌سازی کرد و در عین حال مصرف برق و هزینه‌های نصب هم کاهش خواهد یافت.

از طریق استفاده از PoE ۱۰۰ وات، دستگاه‌هایی مانند نمایشگرهای دیجیتالی، سیستم‌های پایانه‌ فروش، تلویزیون‌های LCD و مانیتورهای کامپیوتری می‌توانند با کابل‌های PoE کار کنند.ظاهرا این دستگاه‌ها در دفاتر مدرن رایج هستند.

کاربرد سوئیچ PoE در ساختمانهای اداری

چراغهای LED که با فناوری  PoE کار می‌کنند  کم کم روش نصب سیستم‌های روشنایی در دفاتر و سایر اماکن تجاری را توسط مهندسین و تکنسین‌های برق تغییر می‌دهند. حتی تسهیلات سیستم‌های روشنایی کهنه در ساختمان‌های قدیمی می‌توانند به سرعت و به راحتی با LEDها و سنسورهای سازگار با ویژگی‌های کنترل‌ هوشمند PoE جور شوند.علاوه بر این - از آنجایی که شبکه‌های PoE، نصب و راه‌اندازی پریز برق را در نزدیکی هر دستگاه ایجاب نمی‌کنند - نصب یک سیستم PoE در مقایسه با شبکه‌های قدیمی بسیار سریع‌تر است. این بدان معنا است که ساختمان‌های تجاری کاندیدهای ایده‌آلی برای روشنایی و اتوماسیون PoE هستند، زیرا می‌توان آن را به سرعت نصب و به راحتی با تنظیمات شبکه‌های موجود سازگار کرد.

نمونه‌ای از کاربرد سوئیچ PoE

به عنوان مثال سنسورهای هوشمند متصل به شبکه ساختمان می‌توانند برای روشن و خاموش کردن چراغ‌ها هنگامی که کسی وارد اتاق یا از آن خارج می‌شود، هنگامی که یک درب باز یا بسته می‌شود یا حتی از طریق سنسورهای فشاری در کف زمین، استفاده شوند.

گزینه‌های استفاده از این فناوری بی‌پایان است.

علاوه بر این، فناوری PoE همچنین کیفیت نور را با عملکردهای کم و زیاد کردن روشنایی و گزینه‌های رنگ قابل تنظیم نور بهبود می‌دهد و در نتیجه یک محیط کاری کارآمدتر و راحت‌تر برای‌تان فراهم می‌کند.

همچنین، اپراتورهای ساختمان به گزارش‌های مربوط به اشغال سنسور، کیفیت هوا، دما، سنجه‌های مصرف انرژی زمان واقعی و نظارت‌های دیگر بر محیط زیست دسترسی کامل دارند.نکته دیگر اینکه PoE هماهنگی و ادغام آسان را با سیستم‌های اتوماسیون موجود در ساختمان‌های قدیمی‌تر فراهم می‌کند.

مهندسان حتی توانایی اجرای زونینگ دیجیتال را برای بخش‌های مختلف ساختمان دارند. به این ترتیب انعطاف‌پذیری لازم برای بهینه‌سازی مناطق ساختمان برای موارد استفاده‌ی مختلف فراهم می‌شود و زونینگ دوباره‌ را برای موارد استفاده مختلف تسهیل می‌کند.

قابلیت‌های PoE

به لطف قابلیت PoE برای توزیع سیگنال‌های برق و شبکه به دستگاه‌ها، چراغ‌ها، پرده‌های برقی، سنسورها و سایر دستگاه‌ها در حال تبدیل شدن به دستگاه‌های دیجیتالی هستند که می‌توانند پیکربندی شوند، گروه‌بندی شوند و در یک مکان مرکزی در شبکه تحت کنترل قرار بگیرند.تا جایی که امکان‌پذیر است، نورپردازی کنترل شده توسط شبکه با PoE و IoT اجازه می‌دهد که اپراتورهای ساختمان کنترل کامل سیستم‌های نورپردازی خود را بر عهده بگیرند. توانایی انتقال یکپارچه‌ کنترل‌های روشنایی به یک چارچوب مبتنی بر IP، مزیت فوق العاده‌ای است.

روشنایی در حال منتقل شدن به سرویسی است که ساختمان‌های دارای IoT می‌توانند همراه با سایر عملکردهای ساختمان کنترل کنند.سوئیچ‌های PoE برای اتصال و برق‌رسانی به گره‌های سنسور، دیمرهای دیواری، نورافکن‌ها و دیگر دستگاه‌های محلی در یک ساختمان اداری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هر سوئیچ با کابل‌های Cat 5 یا Cat 6 سنتی به این دستگاه‌ها متصل می‌شود، سیستمی که باعث می‌شود سهولت توزیع برق به دستگاه‌های محلی افزایش یابد.

علاوه بر کنترل بهتر، یکپارچه‌سازی هم‌افزاینده نورپردازیِ PoE به شبکه ساختمان‌ نیز منجر به صرفه‌جویی بسیار زیاد در مصرف انرژی، افزایش راحتی ساکنین و حتی بهبود امنیت می‌شود. به لطف خروجی برجسته روشنایی PoE به ازای هر وات قدرت، استفاده از تسهیلات روشنایی LED  دارای سیستم PoE به جای چراغهای فلورسنت سنتی در مقایسه با دیگر فناوری‌های روشنایی در صرفه‌جویی هزینه‌ها به شدت کمک می‌کنند.

نتیجه‌گیری

در کل، تکنولوژی PoE در ترکیب با IoT انقلابی در صنعت تجارت، به خصوص در ساختمان‌های اداری محسوب می‌شود. نصب تکنولوژی PoE ارزانتر، کارآمدتر و موثرتر از شبکه‌های قدیمی است.

PoE همچنین در ایجاد محیط‌های امن‌تر، راحت‌تر و کارآمدتر در ساختمان‌های اداری نقش مهمی دارد.

نکته‌ی مهم‌تر این‌که مهندسان می‌توانند از داده‌های جمع‌آوری شده توسط سنسورها در مناطق مختلف ساختمان برای بهینه‌سازی شبکه استفاده کنند.

این داده‌ها پس از آن می‌توانند برای بهبود شبکه و کاهش مصرف برق مورد استفاده قرار بگیرند.

امیدواریم مطلب کاربرد سوئیچ PoE در ساختمانهای اداری برای‌تان مفید بوده باشد.

چنانچه در زمینه کاربردهای سوئیچ PoE پرسشی دارید می‌توانید از طریق بخش تالار گفتگو آن‌ها را مطرح کنید.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
چنان‌چه برای انتخاب سوئیچ مناسب شبکه‌تان به مشاوره و راهنمایی نیاز دارید، با کارشناسان ما در آی تی تلکام تماس بگیرید.982144446012sale@ittelecom.ir