کاربرد تکنولوژی PoE در صنعت هتلداری و خرده فروشی

کاربرد تکنولوژی PoE در صنعت هتلداری و خرده فروشی

منتشر شده در:
چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸
٢,۰١٢ بازدید
زمان مطالعه:
١١ دقیقه و ٢٧ ثانیه
(۰) دیدگاه
ویرایش شده توسط:‌ پویان افضلی هرسینی
در تاریخ: پنجشنبه ۰۹ دی ۱۴۰۰

قبل از اینکه وارد مبحث تکنولوژی POE در صنعت شویم این سوالات را از کاربران خواهیم پرسید:

  • آیا می‌دانید کاربرد تکنولوژی PoE در صنعت هتلداری و خرده فروشی چگونه است؟
  • جزئیات و کاربرد تکنولوژی POE را می‌دانید؟
  • راه‌کارهای تکنولوژی POE در کجا استفاده می‌شود؟

قبلا در ارتباط با کاربرد تکنولوژی PoE در صنعت بهداشت و درمان و کاربرد سوئیچ PoE در ساختمانهای اداری مطالبی در اختیارتان قرار دادیم.

اکنون نوبت به صنعت هتلداری و صنایع خرده فروشی رسیده است تا کاربرد تکنولوژی PoE را در آن‌ها بررسی کنیم.

قطعا هر تغییری با چندین چالش و محدودیت های خاص خود مواجه است و باید قبل از تغییر ابعاد مختلفی بررسی شوند به خصوص این‌که استفاده از دستگاه‌های دستیار صدا - از جمله الکسای آمازون و سیری از اپل - در بسیاری از خانه‌ها در سراسر جهان رایج شده‌است. در واقع ما به کنترل محیط اطراف‌ با استفاده از صدای‌مان عادت کرده‌ایم. به کمک سیستم های هوشمند سازی درجه حرارت، روشنایی و حتی کانال تلویزیونی می‌توانند با یک فرمان صوتی ساده تنظیم شوند.

امروزه میهمانان هتل می‌توانند  با بهره گیری از سیستم های هوشمند سازی تکنولوژی پیشرفته را در اتاق‌های هتل داشته باشند. زمانی که اتاق‌ها به تکنولوژی IoT تجهیز شوند ، میهمانان هتل، اقامتی رضایت‌بخش‌تر را تجربه خواهند کرد.

به همین ترتیب، به لطف ظهور قدرت‌های تجارت الکترونیک مانند آمازون که بازار را تحت سلطه‌ خود درآورده‌اند، فروشگاه‌های خرده فروشی برای حفظ مشتریان خود هر کاری که از دست‌شان بربیاید، انجام می‌دهند. با وجود محبوبیت روزافزون خرید آنلاین، تجهیز فروشگاه‌ها به تکنولوژی جدید، یک روش فوق‌العاده برای کارایی و برای حفظ مشتریان است. بازار اینترنت اشیا در حال حاضر بزرگ است و انتظار می‌رود که به رشد خود کماکان ادامه بدهد. علاوه بر این، دستگاه‌های IoT توسط فن‌آوری PoE - که انتظار می‌رود در سال‌های آینده بازارش گسترش بیابد- برق‌رسانی می‌شوند.

متأسفانه، با وجود مزایای زیادی که PoE دارد، وجود برخی مشکلات را نیز نمی‌توان نادیده گرفت. در این مقاله، به  بررسی دقیق‌تر برخی از مشکلات واقعی PoE، به ویژه در صنایع  هتلداری و خرده فروشی خواهیم پرداخت.

کاربرد تکنولوژی PoE در صنعت هتلداری و خرده فروشی

PoE و اینترنت اشیا، آینده‌ صنایع هتلداری و خرده فروشی هستند - در واقع، برخی از شرکت‌ها نصب PoE را در هتل‌های خود شروع کرده‌اند.PoE در هتل‌ها برای چند هدف مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جمله تسهیلات روشنایی.

می توان گفت، مهمانان هتل به جای اینکه به طور دستی دما، روشنایی و تلویزیون را تنظیم کنند، قادر خواهند بود همه جنبه‌های اتاق را با صدای خودشان و توسط اپلیکیشنی که روی تلفن همراه‌شان دارند، کنترل کنند.

علاوه بر این، بسیاری از هتل‌ها استفاده از تسهیلات روشنایی PoE را در ساختمان‌های خود شروع خواهند کرد. و به این ترتیب انرژی به طور کارآمدتری مورد مصرف قرار خواهد گرفت.فروشگاه‌های خرده فروشی نیز استفاده از دستگاه‌های PoE مانند روشنایی PoE و سیستم‌های POS (سیستم‌های پایانه فروش) را شروع می‌کنند.با این حال، این هتل‌ها و خرده فروش‌ها باید بر چندین مانع مرتبط با PoE غلبه کنند. هزینه نصب و بُرد تمام مشکلاتی هستند که باید با آنها دست و پنجه نرم کنید.به عبارت دیگر بسته به فضای محیطی کسب و کار خود و همینطور نوع سخت افزاری که قصد دارید از آنها استفاده کنید تعیین کننده قیمت تنمام شده جهت پیاده سازی سیستم هوشمند شما هستند.

۱. هزینه نصب

نخستین مورد از چالشهای کاربرد تکنولوژی PoE در صنعت هتلداری و خرده فروشی این است که هزینه نصب آن با بودجه تخصیص یافته سازگاری داشته باشید. توسعه فناوری مورد نیاز برای یک اتاق کانکت - اتاقی که در آن می‌توانید همه چیز را با صدای خود و / یا تلفن همراه‌تان کنترل کنید – درحال حاضر تا حد زیادی توسعه یافته است.به لطف شرکت‌هایی مانند آمازون و اپل که روی الکسای آمازون و سیری کار می‌کنند، نرم‌افزار تشخیص صدا راهی طولانی را پیموده است.

با این حال، توسعه این تکنولوژی، برای هتل‌هایی که سعی در اجرای IoT در اتاق‌های خود دارند،مانع بزرگی نیست - بلکه در واقع، هزینه جایگزینی شبکه‌های‌شان با تکنولوژی PoE است که مقداری مشکل آفرین است.

اگرچه PoE در دراز مدت مقرون به صرفه خواهد بود، اما باز هم نصب کامل یک شبکه جدید PoE، به ویژه هنگامی که قرار است جای شبکه موجود را بگیرد، می‌تواند گران قیمت و هزینه‌بر باشد.

به علاوه، شما باید اندازه دقیق شبکه هتل، که احتمالا باید دستگاه‌های بیشتری را در مقایسه با هر اپلیکیشن دیگری اداره کند،‌ در نظر داشته باشید.این یعنی باید قبل از شروع کلیه سخت افزار های شبکه فعلی خود را بررسی کنید و مطمئن شوید سخت افزار های فعلی توانایی پوشش دادن موارد جدید را دارا هستند یا خیر؟

در نظر بگیرید به عنوان مثال،  هتل به غیر از دستگاه‌های مهمان‌ها، باید دوربین‌های امنیتی، ده‌ها نقطه دسترسی بی سیم (اکسس پوینت وایرلس)، تلفن IP که معمولا در هر اتاق یکی هست و غیره را اداره کند.

و از همه مهم‌تر اینکه تقاضای روزافزون برای دستگاه‌های دارای قابلیت IoT و PoE به این معنی است که اگر صاحبان هتل‌ها تمایل داشته باشند که با زمان پیش بروند (کاری که باید انجام دهند مگر این‌که بخواهند از این کسب و کار بیرون بروند) مجبور خواهند بود دستگاه‌های اینترنتی بیشتری را در هتل‌شان نصب کنند .در مورد بسیاری از صاحبان هتل‌ها می‌توان گفت که آنها نمی‌توانند هزینه‌های تجهیز هتل را با سوئیچ‌ها، هاب‌ها و کابل‌های PoE پرداخت کنند.

۲. برد محدود

یکی دیگر از چالشهای کاربرد تکنولوژی PoE در صنعت هتلداری و خرده فروشی این است که حداکثر برد موثر کابل‌های PoE حدود ۱۰۰ متر است – به علاوه، توانایی انتقال داده کابل به سرعت تحلیل می‌رود. هتل‌ها باید در هر طبقه از ساختمان‌شان، تجهیزات تامین برق را نصب کنند و چند سوئیچ PoE یا چند هاب PoE را برای برآورده کردن تقاضای شبکه بزرگی که دارند، خریداری کنند. (چنان‌چه می‌خواهید تفاوت هاب و اسپلیتر را بدانید کلیک کنید.)

دستگاه‌های POE و هاب POE

فروشگاه‌های خرده فروشی بزرگ و چند طبقه نیز با این محدودیت PoE مشکلی ندارند.بعضی از ناکارآیی‌های انتقال باعث شده است تا کاربران سیستم‌های روشنایی PoE از نصب این فناوری در ساختمان‌شان منصرف شوند. اگر تجهیزات تامین نیروی برق، بیش از اندازه دور از وسایل روشنایی قرار داده شوند، PoE نمی‌تواند برق کافی را برای دستگاه فراهم کند.به همین دلیل مهم است که تجهیزات تامین‌کننده و دستگاه‌هایی که برق را دریافت می‌کنند، نزدیک هم قرار دهید. در واقع به کمک یک تیم فنی و تخصصی شبکه همه جوانب تجهیز و راه اندازی را به طور دقیق بررسی کنید.

در برخی موارد، PSE برای تسهیلات روشنایی می‌تواند نزدیک به خود چراغ‌ها نصب شود، به جای اینکه در رکِ سوئیچ‌های داده که اغلب دورتر هستند، قرار بگیرد.

اکستندرِ PoE را می‌توانید برای اضافه کردن ۱۰۰ متر برد اضافی به یک سیگنال PoE استفاده کنید، هرچند زمانی که در مورد یک هتل بزرگ با دستگاه‌هایی که در هر طبقه دارد، صحبت می‌کنیم حتی حداکثر برد موثر ۲۰۰ متری که با استفاده از اکستندر PoE حاصل می‌شود،  کافی به نظر نمی‌رسد.

کمبود پرسنل IT

دو نوع سوئیچ شبکه PoE وجود دارد: سوئیچ‌های مدیریتی و سوئیچ‌های غیرمدیریتی.سوئیچ‌های غیرمدیریتی به طور خودکار کار می‌کنند و برای شبکه‌های کوچک خانگی یا اداری که نیازی به تنظیمات پیچیده ندارند، مناسب هستند.تنظیمات سوئیچ غیرمدیریتی را نمی‌توان دستکاری کرد، چرا که قرار است خودتنظیم باشد.

سوئیچ‌های غیرمدیریتی ارزان‌تر هستند، اما برای استفاده در شبکه‌ای به بزرگی یک هتل به اندازه کافی پیشرفته نیستند.

اگر چیزی اشتباه شود - اتفاقی که در مورد یک شبکه از سوئیچ های غیرمدیریتي محتمل‌تر است - تمام شبکه خراب خواهد شد و حل مشکل برای کارکنان IT دشوار خواهد بود.

کاربرد تکنولوژی PoE در صنعت هتلداری و خرده فروشی

از سوی دیگر، استفاده از سوئیچ‌های مدیریتی آسان نیست، اما آنها با تخصیص هزینه‌های بیشتر کنترل بیشتری را هم ارائه می‌دهند.

متخصصان فناوری اطلاعات می‌توانند با استفاده از سوئیچ مدیریتی PoE، شبکه را به دقت تنظیم کنند، مخصوصا اگر سوئیچ PoE های اند (high end) باشد.

بسیاری از هتل‌ها و خرده فروشان، به ویژه آنهایی که شرکت‌های کوچکتری دارند، بودجه کافی برای IT ندارند. آنهایی که در صنعت هتلداری و خرده فروشی مشغول هستند نیز پس از نصب سیستم پیشرفته، مجبورند برای مدیریت شبکه متخصصان آموزش دیده در حیطه فناوری اطلاعات را استخدام کنند.

امیدواریم مطلب چالشهای کاربرد تکنولوژی PoE در صنعت هتلداری و خرده فروشی مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشید.

چنان‌چه در مورد مزایا و چالشهای کاربرد تکنولوژی PoE در صنعت هتلداری و خرده فروشی اطلاعات دیگری دارید لطفا از طریق بخش نظرات یا تالار گفتگو با ما در ارتباط باشید.

مشاوره محصولات سوییچ شبکه، فیبر نوری و دوربین مدار بسته
آی تی تلکام محصولات سوییچ شبکه، فیبر نوری و دوربین مدار بسته را با بهترین قیمت به شما مشتریان گرامی عرضه می‌کند. اگر پیشنهاد یا درخواست قیمت دارید از طریق لینک زیر میتوانید تماس بگیرید.982144446012sale@ittelecom.ir
منبع: versatek
لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/118