نحوه استفاده از سوئیچ شبکه

در مورد نحوه استفاده از سوئیچ شبکه و آموزش کار با آن باید گفت که سوئیچ شبکه دستگاهی است که اتصال به اینترنت را بین چند کامپیوتر ممکن مي‌سازد. برخلاف هاب شبکه، که هدف مشابهی را دنبال می‌کند، سوئیچ، قابلیت مدیریت ترافیک رد و بدل شده درون آن را دارد. در مورد نحوه استفاده از سوئیچ شبکه باید بدانید که سوئیچ شبکه می‌تواند یک دستگاه مستقل باشد که برای استفاده در خانه یا ادارات کوچک یا حتی به صورت رک مونت در شبکه‌های بزرگتر مناسب است. سوئیچ‌های شبکه از نظر قابلیت مدیریت ترافیک هم متفاوت هستند.

نحوه استفاده از سوئیچ شبکه

برای این‌که در نحوه استفاده از سوئیچ شبکه به مشکل بر نخورید حتما پیش از خرید سوئیچ به مشخصات آن و الزامات شبکه‌تان دقت کنید.

گام اول

مودم را به خط اینترنت متصل کنید. فرقی نمی‌کند DSL باشد یا کابل یا ماهواره. مودم همان دستگاهی است که سیگنال را به شبکه‌تان می‌رساند.

گام دوم

یک سر کابل شبکه را به مودم‌تان متصل کنید. این کابل احتمالا کابل شبکه cat5 یا cat6 است. سر دیگر این کابل را به سوئیچ وصل کنید. هرچند اجباری بر این کار نیست و ضرورتی ندارد، ولی بهتر است سر دیگر کابل را به اسلات ۱ سوئیچ وصل کنید تا بتوانید بین کابل‌های ورودی و خروجی تمایز ایجاد کنید.

گام سوم

یک کابل شبکه دیگر بردارید و یک سر آن را به یک اسلات دیگر روی سوئیچ وصل کنید. سر دیگر آن کابل را به اسلات شبکه کامپیوترتان متصل کنید.

گام سوم را برای تمام کامپیوترهایی که می‌خواهید به شبکه وصل شوند تکرار کنید.

امیدواریم با مطالعه این نوشتار با نحوه استفاده از سوئیچ شبکه آشنا شده باشید. چنان‌چه در این مورد پرسشی دارید می‌توانید از طریق بخش تالار گفتگو با ما در ارتباط باشید.

منبع: techwalla

نظرات تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *