مناسب‌ترین دوربین‌‌های مدار بسته برای خانه و آپارتمان

مناسب‌ترین دوربین‌‌های مدار بسته برای خانه و آپارتمان

منتشر شده در:
پنجشنبه ۰۴ شهریور ۱۴۰۰
۳۰ بازدید
زمان مطالعه:
٩ دقیقه و ۴٩ ثانیه
ویرایش شده توسط:‌ مهدی مرادی
در تاریخ: سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰

مناسب‌ترین دوربین‌‌های برای خانه و آپارتمان

برای امنیت خانه و آپارتمان خود چقدر ارزش قائل هستید؟ برای فراهم نمودن امنیت و آرامش خود حاضرید چقدر هزینه کنید؟ برای میلیون‌‌ها صاحب‌خانه و مالک آپارتمان دوربین‌‌های امنیتی بهترین ابزار برای فراهم نمودن امنیت محسوب ‌‌می‌شود.

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از دوربین‌‌های امنیتی در خانه این است که آنها به عنوان یک ابزار بازدارنده بصری در برابر نفوذ، تجاوز و سایر موارد محسوب ‌‌می‌شوند و از آنجایی که بسیاری از دوربین‌‌های مدار بسته از طریق برنامه‌‌های گوشی موبایل قابل دسترس هستند، نظارت از راه دور بر خانه و آپارتمان تنها به سادگی برداشتن گوشی موبایل است. ما در این مقاله سعی داریم تا مناسب‌ترین دوربین‌‌ها برای خانه و آپارتمان را به خوانندگان گرامی معرفی کنیم و به بررسی مشخصات یک دوربین نظارتی برای استفاده در منزل و آپارتمان بپردازیم.

برای ارائه این مقاله ما بسیاری از دوربین‌‌های مدار بسته را مورد بررسی قرار داده‌ایم و با تجربه چندین ساله که در این زمینه داریم سعی کرده‌ایم تا اطلاعاتی مفید و حاصل تجربه چندین ساله خود را ارائه دهیم.

براساس تجربیاتی که ما در زمینه فروش دوربین‌‌های مدار بسته داشتیم به این نتیجه رسیده‌ایم که هر چند استفاده از دوربین‌‌های مدار بسته برای خانه و آپارتمان راحت‌تر شده است اما هنوز خرید دوربین مدار بسته‌ای که مطابق با نیاز خانه و آپارتمان باشد هنوز هم چالش برانگیز است، زیرا هر روز ما شاهد دوربین‌‌هایی با فناوری و کیفیت‌‌های مختلف هستیم که روانه بازار ‌‌می‌شوند.

سارقان چه چیزی را ‌‌می‌بینند؟ و به دنبال چه هستند؟

اگر چه شاید این ایده کمی عجیب به نظر برسد، اما به نظر ایده خوبی است که به خانه خود از دید یک سارق نگاه کنید. ابتدا به این فکر کنید که سارقان به دنبال چه چیزی هستند: به عنوان مثال مناطق کم نور یا بدون نور که بتوانند بدون شناخته شدن حرکت کنند مکان‌‌های مناسبی برای ورود هستند.در این صورت دوربین با نور فعال با حرکت، مانند دوربین مدار بسته Ring Spotlight گزینه مناسبی ‌‌می‌باشد.

برند دوربین مدار بسته منزل

نها این روزها، ما شاهد هجوم دوربین‌‌های مدار بسته با برندهای مختلف در بازار هستیم. اما نمی‌توان برای حفاظت از خانه خود به هر برندی اعتماد کرد. برندهایی که در بازار با نام آنها آشنا هستید ‌‌می‌توانند به عنوان برندهای مورد اعتماد در نظر مشتریان باشند و برای دوربین‌‌های مدار بسته‏ای که برندهای آشنایی ندارند باید مورد تجزیه و تحلیل بیشتری قرار بگیرند.

فعال‏سازی سریع حرکت

شما دوربین مدار بسته‌‌‌ای را انتظار دارید که سریع کار کند و در ارسال تصاویر تأخیر نداشته باشد. بخشی از این مورد بستگی به قدرت و سرعت سیگنال وای فای شما دارد، اما یک دوربین مدار بسته منزل، خوب باید در لحظه‌‌‌ای که حرکت صورت ‌‌می‌گیرد برای ارسال به تلفن همراه شما بیدار شود.

در بررسی که ما بر روی دوربین SimpliCam انجام دادیم مشاهده کردیم که این دوربین دارای عملکرد سریع نور ‌‌می‌باشد و ‌‌می‌توانیم این دوربین را برای افرادی که از بودجه کافی برخوردار نیستند پیشنهاد کنیم.

برنامه تلفن هوشمند

امروزه شاهد این هستیم که هر دوربین امنیتی دارای یک برنامه است و یادگیری این برنامه‌‌ها مانند خود دوربین‌‌ها ساده است. این برنامه‌‌ها از امکانات بصری و منطقی خوبی برخوردار هستند و برای استفاده از دوربین مدار بسته منزل کافی است تا با چند ضربه ویدئوی موردنظر را پیدا کنیم.

وضوح تصویر انعطاف‌پذیر

با مقایسه انواع دوربین‌‌ها، تعداد زیادی از دوربین‌‌های امنیتی را مشاهده خواهید کرد که دارای وضوح تصویر 1080p هستند. اما این معیار ممکن است کمی گمراه کننده باشد چون بسیاری از دوربین‌‌ها در شرایط ایده‌آل به چنین کیفیتی دست پیدا ‌‌می‌کنند مانند زمانی که سیگنال‌‌های وای فای شما دارای کیفیت خوبی است.

بنابراین در انتخاب کیفیت رزولوشن باید کمی محتاط باشید. به طور حتم کیفیت ویدئوهایی که از طریق دوربین مدار بسته منزل گرفته ‌‌می‌شوند اهمیت بسیاری زیادی دارد، زیرا همانطور که ‌‌می‌دانید وضوح تصویر یکی از مهمترین ویژگی‌‌هایی است که افراد در دوربین‌‌های امنیتی به دنبال آن هستند.

به همین دلیل بهترین گزینه برای این کار این است که از دوربین‌‌هایی با وضوح انعطاف‏ پذیر و یا روان استفاده کنید. از بین برندهای مختلف دوربین مدار بسته، D-Link این کار را بخوبی انجام ‌‌می‌دهد.

دید در شب

تاریکی شب را ‌‌می‌توان یکی از مهمترین عامل برای به خطر افتادن منازل دانست به همین منظور داشتن دوربینی که در شب بتواند ویدئوهای باکیفیتی را ارائه نماید از معیارهای مهم محسوب ‌‌می‌شود. اگر تمایل دارید تا در شب دید رنگی کاملی را داشته باشید باید هزینه بیشتری را برای خرید چنین دوربین‌هایی انجام دهید.

صدای دو طرفه

مانند دوربین 1080p و دید درشب، صدای دو طرفه نیز یکی از استانداردهای مهمی ‌است که ما از دوربین‌‌های مدار بسته خانه انتظار داریم. حتی امکان صدای دو طرفه را نیز ‌‌می‌توان در ارزان‌ترین دوربین‌‌های امنیتی موجود در بازار نیز یافت.

ذخیره سازی ویدئو

هزینه‌‌‌ای را که برای خرید دوربین مدار بسته برای خانه یا آپارتمان خود ‌‌می‌کنید با توجه به امکانات دوربین افزایش ‌‌می‌یابد. اما اگر شما قصد خرید دوربینی را دارید که از فضای ذخیره سازی ابری استفاده ‌‌می‌کند باید هزینه ماهیانه اشتراک فضای ابر را نیز در هر ماه نظر بگیرید.

میدان دید

نکته دیگری که در هنگام خرید دوربین باید در نظر بگیرید این است که از دوربین خود چه محدوده پوششی را انتظار دارید که به نام میدان دید شناخته ‌‌می‌شود. در واقع میدان دید به عنوان زاویه بین دو لبه افقی صفحه نمایش یاد ‌‌می‌شود. بنابراین برای داشتن میدان دید وسیع باید به دنبال دوربین‌‌هایی با عدسی باریکتر باشید.

طراحی و دوام

طراحی یک دوربین (نحوه ساخت و دوام) اغلب منعکس‌کننده هدف و کاربرد دوربین ‌‌می‌باشد. دوربین‌‌هایی که در فضای بیرون مورد استفاده قرار ‌‌می‌گیرند باید ضد آب باشند و در برابر گرد و غبار و سایر عوامل محیطی مقاومت خوبی داشته باشند.

Pan-Tilt-Zoom (PTZ)

دوربین‌‌هایی که دارای قابلیت PTZ هستند برای صاحبخانه‌‌ها و ساکنان آپارتمان‌‌ها یک گزینه عالی محسوب ‌‌می‌شود. لنز این دوربین‌‌ها قابلیت چرخش دارد بنابراین بیشتر از مدل‏های گذشته ‌‌می‌توان فضای بیرونی را تحت نظر گرفت.

قابلیت تشخیص چهره

اگر چه این قابلیت هنوز در بسیاری از دوربین‌‌ها مشاهده نمی‌شود اما با گذشت زمان در دوربین‌‌های بیشتری مورد استفاده قرار خواهند گرفت. قابلیت تشخیص چهره یکی از قابلیت‌‌هایی است که از هوش مصنوعی استفاده ‌‌می‌کند و نحوه کار آنها به این صورت است که دوربین به تدریج چهره و هویت هر یک از افراد خانه را شناسایی کرده، سپس از این داده‌‌ها برای تشخیص چهره افراد ناآشنا استفاده ‌‌می‌کند. بنابراین دوربینی که چهره ما را ‌‌می‌شناسد ‌‌می‌تواند بلافاصله چهره فرد ناآشنا را که حضور دارد را تشخیص دهد.

منبع تغذیه

دوربین‌‌های بیسیم (WIFI): همواره به یاد داشته باشید که دوربین‌‌های بی‌سیم یا IP یا WIFI برای ارتباط نیاز به اینترنت دارند. دوربین‌‌های بیسیم به دوربین‌‌هایی اطلاق ‌‌می‌شوند که برای ارتباط از شبکه WIFI به جای سیستم‌‌های فیزیکی برای انتقال داده استفاده ‌‌می‌کنند.

دوربین‌‌های بدون سیم: این دوربین‌‌ها با دوربین‌‌های بی‌سیم تفاوت دارند و نباید این دو را با یکدیگر اشتباه گرفت. دوربین‌‌های بدون سیم به دوربین‌‌هایی گفته ‌‌می‌شود که منبع تغذیه آنها باتری ‌‌می‌باشد اما دوربین‌‌های بی‌سیم ممکن است فاقد باتری باشند.

سعی نمودیم تا مناسب‌ترین دوربین‌‌ها برای خانه و آپارتمان را در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم. هر چند که فناوری‌‌ها و جزئیات زیادی در رابطه با دوربین‌‌های مدار بسته وجود دارد که در این مقاله نمی‌گنجد اما ما همچنان به دنبال جدیدترین فناوری‌‌های این حوزه هستیم و مشتاق هستیم تا کاربران این سایت را از آخرین تحولات و دستاوردهای این حوزه مطلع سازیم.

لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/269