مناسب‌ترین دوربین‌‌های مدار بسته برای خانه و آپارتمان

مناسب‌ترین دوربین‌‌های مدار بسته برای خانه و آپارتمان

منتشر شده در:
پنجشنبه ۰۴ شهریور ۱۴۰۰
۶٨۵ بازدید
زمان مطالعه:
١١ دقیقه و ۳١ ثانیه

مناسب‌ترین دوربین‌‌های برای خانه و آپارتمان

برای امنیت خانه و آپارتمان خود چقدر ارزش قائل هستید؟ برای فراهم نمودن امنیت و آرامش خود حاضرید چقدر هزینه کنید؟ برای میلیون‌‌ها صاحب‌خانه و مالک آپارتمان دوربین‌‌های امنیتی بهترین ابزار برای فراهم نمودن امنیت محسوب ‌‌می‌شود.

مزایای استفاده از  دوربین‌‌های امنیتی در خانه 

نصب و راه اندازی دوربین های حفاظتی در منزل مزایای زیادی دارد. یکی از بزرگترین مزایای استفاده از دوربین‌‌های امنیتی در خانه این است که آنها به عنوان یک ابزار بازدارنده بصری در برابر نفوذ، تجاوز و سایر موارد محسوب ‌‌می‌شوند و از آنجایی که بسیاری از دوربین‌‌های مدار بسته از طریق برنامه‌‌های گوشی موبایل قابل دسترس هستند، نظارت از راه دور بر خانه و آپارتمان تنها به سادگی برداشتن گوشی موبایل است. ما در این مقاله سعی داریم تا مناسب‌ترین دوربین‌‌ها برای خانه و آپارتمان را به خوانندگان گرامی معرفی کنیم و به بررسی مشخصات یک دوربین نظارتی برای استفاده در منزل و آپارتمان بپردازیم.

برای ارائه این مقاله بسیاری از دوربین‌‌های مدار بسته را مورد بررسی قرار داده‌ایم و با تجربه چندین ساله که در این زمینه داریم سعی کرده‌ایم تا اطلاعاتی مفید و حاصل تجربه چندین ساله خود را ارائه دهیم.

براساس تجربیاتی که ما در زمینه فروش دوربین‌‌های مدار بسته داشتیم به این نتیجه رسیده‌ایم که هر چند استفاده از دوربین‌‌های مدار بسته برای خانه و آپارتمان راحت‌تر شده است اما هنوز خرید دوربین مدار بسته‌ای که مطابق با نیاز خانه و آپارتمان باشد هنوز هم چالش برانگیز است، زیرا هر روز ما شاهد دوربین‌‌هایی با فناوری و کیفیت‌‌های مختلف هستیم که روانه بازار ‌‌می‌شوند.

باید این نکته را اضافه کرد که قبل از خرید ابتدا نیاز های خود را براورد و بر اساس نیاز خود باید نسبت به خرید اقدام کنید

سارقان چه چیزی را ‌‌می‌بینند؟ و به دنبال چه هستند؟

اگر چه شاید این ایده کمی عجیب به نظر برسد، اما به نظر ایده خوبی است که به خانه خود از دید یک سارق نگاه کنید. ابتدا تصور کنید که سارقان به دنبال چه چیزی هستند: به عنوان مثال مناطق کم نور یا بدون نور که بتوانند بدون شناخته شدن حرکت کنند، مکان‌‌های مناسبی برای ورود هستند.در این صورت دوربین با نور فعال با حرکت، مانند دوربین مدار بسته Ring Spotlight گزینه مناسبی ‌‌به نظر می رسد.

برند دوربین مدار بسته برای منزل

این روزها، ما شاهد هجوم دوربین‌‌های مدار بسته با برندهای مختلف در بازار هستیم. اما نمی‌توان برای حفاظت از خانه خود به هر برندی اعتماد کرد. برندهایی که در بازار با نام آنها آشنا هستید ‌‌می‌توانند به عنوان برندهای مورد اعتماد در نظر مشتریان باشند و برای دوربین‌‌های مدار بسته‏ای که برندهای آشنایی ندارند باید توسط کارشناسان مورد تجزیه و تحلیل بیشتری قرار بگیرند.

فعال‏سازی سریع حرکت

انتظار شما از یک دستگاه دوربین مدار بسته این است که سریع کار کند و در ارسال تصاویر تأخیر نداشته باشد. بخشی از این موارد بستگی به قدرت و سرعت سیگنال وای فای شما دارد، اما یک دوربین مدار بسته منزل، خوب باید در لحظه‌‌‌ای که حرکت صورت ‌‌می‌گیرد تصویر را ضبط و شما را آگاه کند.

در بررسی ای که ما بر روی دوربین SimpliCam انجام دادیم مشاهده کردیم که این دوربین دارای عملکرد سریع در مقابل نور ‌‌بوده و ‌‌می‌توانیم این دوربین را برای افرادی که از بودجه کافی برخوردار نیستند پیشنهاد کنیم.

پشتیبانی از برنامه های موبایل

امروزه شاهد این هستیم که هر دوربین امنیتی دارای یک برنامه است و یادگیری این برنامه‌‌ها مانند خود دوربین‌‌ها ساده است. این برنامه‌‌ها از امکانات بصری و منطقی خوبی برخوردار و برای استفاده از دوربین مدار بسته منزل کافی است تا با چند کلیک ویدئوی موردنظر را پیدا کنیم. در واقع باید گفت امروزه به دلیل وسیع بودن مناطق تحت پوشش اینتر نت موبایلی، بسیاری از افراد از راه دور و به کمک برنامه های موبایلی که توسط ارایه دهندگان دوربین های مدار بسته تولیده شده اند، منزل خود را کنترل می کنند.

وضوح تصویر انعطاف‌پذیر

با مقایسه انواع دوربین‌‌ها، تعداد زیادی از دوربین‌‌های امنیتی را مشاهده خواهید کرد که دارای وضوح تصویر 1080p هستند. اما این معیار ممکن است کمی گمراه کننده باشد چون بسیاری از دوربین‌‌ها در شرایط ایده‌آل به چنین کیفیتی دست پیدا ‌‌می‌کنند مانند زمانی که سیگنال‌‌های وای فای شما دارای کیفیت خوبی است.اگر بیشتر بیرون از منزل هستید و یا اینترنت خانگی قوی ندارید این مورد را حتما با کارشناسان در میان بگذارید.

بنابراین در انتخاب کیفیت رزولوشن باید کمی محتاط باشید. به طور حتم کیفیت ویدئوهایی که از طریق دوربین مدار بسته منزل گرفته ‌‌می‌شوند اهمیت بسیاری زیادی دارد، زیرا همانطور که ‌‌می‌دانید وضوح تصویر یکی از مهمترین ویژگی‌‌هایی است که افراد در دوربین‌‌های امنیتی به دنبال آن هستند.

به همین دلیل بهترین گزینه برای این کار این است که از دوربین‌‌هایی با وضوح انعطاف‏ پذیر و یا روان استفاده کنید. از بین برندهای مختلف دوربین مدار بسته، D-Link این کار را بخوبی انجام ‌‌می‌دهد.

قابلیت دید در شب دوربین مدار بسته

تاریکی شب را ‌‌می‌توان یکی از مهمترین عامل برای به خطر افتادن منازل دانست به همین منظور داشتن دوربینی که در شب بتواند ویدئوهای باکیفیتی را ارائه نماید از معیارهای مهم محسوب ‌‌می‌شود. اگر تمایل دارید تا در شب دید رنگی کاملی را داشته باشید باید هزینه بیشتری را برای خرید چنین دوربین‌هایی انجام دهید.این دوربین ها اغلب به کمک مادون قرمز می توانند تصاویر با کیفیتی را در اختیار شما قرار بدهند.

صدای دو طرفه

مانند دوربین 1080p و دید درشب، صدای دو طرفه نیز یکی از استانداردهای مهمی ‌است که ما از دوربین‌‌های مدار بسته خانه انتظار داریم. حتی امکان صدای دو طرفه را نیز ‌‌می‌توان در ارزان‌ترین دوربین‌‌های امنیتی موجود در بازار یافت.

ذخیره سازی ویدئو

هزینه‌‌‌ای را که برای خرید دوربین مدار بسته برای خانه یا آپارتمان خود ‌‌می‌کنید با توجه به امکانات دوربین افزایش ‌‌می‌یابد. اما اگر شما قصد خرید دوربینی را دارید که از فضای ذخیره سازی ابری استفاده ‌‌می‌کند باید هزینه ماهیانه اشتراک فضای ابر را نیز در هر ماه نظر بگیرید.البته باید بدانید می توانید از هارد دیسک نیز استفاده و مستقیما داده ها را داخل آن ذخیره کنید. همینطور استفاده از فضای ابری از نظر امنیتی بهتر است چون در حالت هارد دیسک فیزیکی امکان سرقت آن و از دست دادن کلیه اطلاعات وجود دارد  اما در فضای ابری اطلاعات در اینترنت بر روی یک فضای خصوصی ذخیره می شود.

میدان دید

نکته دیگری که در هنگام خرید دوربین باید در نظر بگیرید این است که از دوربین خود چه محدوده پوششی را انتظار دارید که به نام میدان دید شناخته ‌‌می‌شود. در واقع میدان دید به عنوان زاویه بین دو لبه افقی صفحه نمایش یاد ‌‌می‌شود. بنابراین برای داشتن میدان دید وسیع باید به دنبال دوربین‌‌هایی با عدسی باریکتر باشید.

طراحی و دوام

طراحی یک دوربین (نحوه ساخت و دوام) اغلب منعکس‌کننده هدف و کاربرد دوربین است. دوربین‌‌هایی که در فضای بیرون مورد استفاده قرار ‌‌می‌گیرند باید ضد آب باشند و در برابر گرد و غبار و سایر عوامل محیطی مقاومت خوبی داشته باشند.

Pan-Tilt-Zoom (PTZ)

دوربین‌‌هایی که دارای قابلیت PTZ هستند برای صاحبخانه‌‌ها و ساکنان آپارتمان‌‌ها یک گزینه عالی محسوب ‌‌می‌شود. لنز این دوربین‌‌ها قابلیت چرخش دارد بنابراین بیشتر از مدل‏های گذشته ‌‌می‌توان فضای بیرونی را تحت نظر گرفت.

قابلیت تشخیص چهره

اگر چه این قابلیت هنوز در بسیاری از دوربین‌‌ها مشاهده نمی‌شود اما با گذشت زمان در دوربین‌‌های بیشتری مورد استفاده قرار خواهند گرفت. قابلیت تشخیص چهره یکی از قابلیت‌‌هایی است که از هوش مصنوعی استفاده ‌‌می‌کند و نحوه کار آنها به این صورت است که دوربین به تدریج چهره و هویت هر یک از افراد خانه را شناسایی کرده، سپس از این داده‌‌ها برای تشخیص چهره افراد ناآشنا استفاده ‌‌می‌کند. بنابراین دوربینی که چهره ما را ‌‌می‌شناسد ‌‌می‌تواند بلافاصله چهره فرد ناآشنا را که حضور دارد را تشخیص دهد.

منبع تغذیه

دوربین‌‌های بیسیم (WIFI): همواره به یاد داشته باشید که دوربین‌‌های بی‌سیم یا IP یا WIFI برای ارتباط نیاز به اینترنت دارند. دوربین‌‌های بیسیم به دوربین‌‌هایی اطلاق ‌‌می‌شوند که برای ارتباط از شبکه WIFI به جای سیستم‌‌های فیزیکی برای انتقال داده استفاده ‌‌می‌کنند.

دوربین‌‌های بدون سیم: این دوربین‌‌ها با دوربین‌‌های بی‌سیم تفاوت دارند و نباید این دو را با یکدیگر اشتباه گرفت. دوربین‌‌های بدون سیم به دوربین‌‌هایی گفته ‌‌می‌شود که منبع تغذیه آنها باتری ‌‌می‌باشد اما دوربین‌‌های بی‌سیم ممکن است فاقد باتری باشند.

در این مطلب، سعی نمودیم تا مناسب‌ترین دوربین‌‌ها برای خانه و آپارتمان را در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم. هر چند که فناوری‌‌ها و جزئیات زیادی در رابطه با دوربین‌‌های مدار بسته وجود دارد که در این مقاله نمی‌گنجد اما ما همچنان به دنبال جدیدترین فناوری‌‌های این حوزه هستیم و مشتاق هستیم تا کاربران این سایت را از آخرین تحولات و دستاوردهای این حوزه مطلع سازیم.

لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/269