مرکز تلفن IP چیست و چه قابلیت‌هایی دارد

مرکز تلفن IP چیست و چه قابلیت‌هایی دارد

منتشر شده در:
چهارشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۷
٢,٧۵۴ بازدید
زمان مطالعه:
۳ دقیقه و ۳٩ ثانیه
(۰) دیدگاه

پرداختن به این موضوع که مرکز تلفن IP چیست به پیش زمینه‌ای نیاز دارد. همان‌طور که می‌دانید در دنیای امروز که به دنیای ارتباطات مشهور است، ارتباطات یک بخش بسیار مهم برای انسان‌ها بشمار می‌رود. با زیاد شدن جمعیت و همینطور خطوط تلفن این فکر برای کنترل خطوط تلفن و هدايت تماس‌ها به مقاصد گوناگون به یک دستگاه برای سروسامان دادن به این امور نیاز است شکل گرفت.

در اوایل یک دستگاه برای اتصال خطوط تلفن ساخته شد که نیروی انسانی آن را کنترل و هدايت می‌کرد.

همچنین بخوانید:

همه چیز درباره هوآوی

دستگاه فوق را در نزديکترين مکان به منازل و ادارات نصب می‌کردند و اين دستگاه تنها یک کار انجام می‌داد و آن اتصال خطوط تلفن از یک زوج سيم بوسیله نيروی انسانی بود. این دستگاه با افزایش تعداد خطوط نمی‌توانست مشکل شرکت‌ها و افراد را حل کند و این موضوع ادامه داشت تا اینکه دستگاه های سانترال مرکز تلفن ip به بازار عرضه شدند.

مرکز تلفن IP چیست

دستگاه سانترال IP نقش یک مرکز مخابرات کوچک را ایفا می کنند که درون شرکت ها، سازمان ها ، هتل ها ، بیمارستان ها و ... با به اشتراک گذاشتن خطوط شهری برای تمام داخلی ها استفاده می شوند.

دستگاه سانترال مرکز تلفن ip از چند خط شهری و چندین خط داخلی تشکیل شده است که این قابلیت را دارد که به شکل خودکار و بدون نیاز به نیروی انسانی، تماسها را بر اساس شماره های گرفته شده بین خطوط شهری و داخلی هدایت کند. در مراکز تلفن سانترال همه چیز از امکان محدود نمودن داخلی ها در شماره گیری تا اعمال محدودیت در تماس های بیرونی با شرکت تحت کنترل است .

قابلیت‌های مرکز تلفن تحت شبکه

  •  همه تماس های ورودی و خروجی بدون نیاز به اپراتور انسانی مدیریت می‌شوند
  •  برقرای ارتباط در میان داخلی ها راحت است
  •  برقراری ارتباط راحت با سیستم های گویا
  •  می توان استفاده از خطوط شهری را محدود کرد
  •  داشتن زمانبندی برای گروه های مختلف جهت استفاده از خطوط شهری
  • کم کردن هزینه ارتباطی
  •  توانایی ارتقاء و افزایش امکانات

هم اکنون ادارات مشغول تغییر سیستم مخابراتی معمولی به سیستم‌های دستگاه تلفن سانترال و مرکز تلفن IP و بدون هزینه هستند که می توان از رشد سریع در کاربری ها و جهانی شدن IP نهایت استفاده را برد و برای ایجاد یک سیستم مخابراتی منطبق بر IP دستگاه سانترال را بکار برد که به طور کامل با سیستم های ارتباطی جدید سازگار می باشند.

دستگاه سانترال مرکز تلفن IP به استانداردهای جدید مجهز هستند که به ارتقاء کارایی و کاهش و صفر نمودن هزینه های ارتباطی کمک می کند.

به دنبال بهترین خدمات شبکه و فیبر نوری هستید؟
ما با بروزترین تجهیزات و مجرب‌ترین کارشناسان و متخصصان شبکه و فیبرنوری در کنار شما هستیم.برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید. 982144446012sale@ittelecom.ir
لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/36