مبدل سریال به شبکه چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

مبدل سریال به شبکه چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

منتشر شده در:
جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸
۴,٢۳۵ بازدید
زمان مطالعه:
۴ دقیقه و ۵۳ ثانیه
(۰) دیدگاه
ویرایش شده توسط:‌ پرهام
در تاریخ: پنجشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۹

باید بدانید که مبدل سریال یک دستگاه الکترونیکی است که می‌تواند بسته‌های داده دریافت شده در شبکه TCP / IP را به سیگنال‌های داده سریال تبدیل کند و بالعکس. احتمالا این سوال برای‌تان پیش می‌آید که:

  • مبدل سریال به شبکه چیست ؟
  • کدام یک را باید برای شبکه‌ خودتان مبدل سریال انتخاب کنید؟

مبدل، یک دستگاه سریال را در سراسر شبکه هدایت می‌کند، و به این ترتیب نیاز به اتصال فیزیکی آن را به کامپیوتر از بین می‌برد. از آنجایی که نیازی به نصب خط اضافی برای ارتباط سریال وجود ندارد، با مبدل RS-485 به اترنت می‌توانید به ساختار موجود شبکه LAN خود اکتفا کنید.

سرور سریال چه کاربردی دارد؟

برای این‌که بدانید مبدل سریال به شبکه چیست بهتر است با هدف آن آشنا شوید. هدف اصلی این ابزار، برقراری ارتباط بین دستگاه‌های سریال و یک کامپیوتر از طریق پورتهای COMاش است که سیگنال‌های فرستاده شده توسط یک مبدل روی اترنت را تشخیص می‌دهند.

در عمل، این مورد بدان معنا است که شما می‌توانید با استفاده از مبدل سخت افزاری 232 RS- به اترنت از دستگاه خودتان به هر دستگاه سریالی که در شبکه اترنت (LAN) قرار گرفته است دسترسی داشته باشید یا در صورتی که از شبکه خصوصی مجازی (VPN) یا DNS استفاده می‌کنید، می‌توانید یک پورت COM محیطی را روی اینترنت داشته باشید.

استفاده از سرور سریال RS-485 به اترنت می‌تواند هم کار مشتری و هم کار کل شرکت را ساده کند.

این دستگاه را می‌توان در سیستم‌های دیسپچینگ، سیستم‌های سنجش خودکار تجاری یا تکنولوژیکی، ارتباطات سریال به آی‌پی و بسیاری حوزه‌های دیگر استفاده کرد.

کانکتور سریال به اترنت یک جایگزین عالی برای مبدل سخت‌افزاری سریال به اترنت است. یک نرم‌افزار اختصاصی می‌تواند دسترسی به هر پورت COM محیطی را از راه دور روی اترنت، WAN، WLAN، VPN، یا اینترنت برای دستگاه‌تان فراهم کند. این نرم‌افزار به شما امکان می‌دهد که تعداد نامحدودی از پورت COM مجازی را در یک سیستم ایجاد کنید.

با استفاده از این ابزار نرم‌افزاری، به هیچ گونه سخت‌افزار، کابل یا سیم اضافی برای اتصال به هر گونه دستگاه سریال از راه دور نیاز ندارید.

کانکتور سریال به اترنت, مبدل سریال به اترنت

یک مبدل سریال به اترنت چگونه کار می‌کند؟

  • اول از همه، هنگامی که شما مبدل اترنت RS-232 را خریداری می‌کنید، همراه با سخت افزاری که دریافت می‌کنید یک نرم‌افزار درایور هم می‌گیرید که باید روی کامپیوترتان نصب شود. این برنامه برای ایجاد پورت‌های COM مجازی در سیستم در زمانی که مبدل به دستگاه شما متصل است، عمل می‌کند.
  • تمام پورت‌های سریال مجازی که به کمک نرم‌افزار مبدل ایجاد شده‌اند، در Device Manager کامپیوتر شما مانند پورت‌های محلی نمایش داده می‌شوند.
  • به این ترتیب، هر پورت COM که در مبدل سریال به اترنت جاسازی شده است، می‌تواند در یک کامپیوتر راه دور نمایش داده شود، گویی که پورت فیزیکی خودش است.
  • حالا هر زمان که یک دستگاه سریال را به یک پورت COM از مبدل اترنت RS-232 خودتان وصل می‌کنید، پورت جانبی به پورت سریال مجازی کامپیوتر شما هدایت می‌شود و توسط رایانه‌تان به عنوان یک دستگاه محلی شناخته می‌شود.

انواع سرورهای سریال

این دستگاه در واقع می‌تواند یک مبدل سریال به اترنت، آداپتور، کنسول یا سرور دستگاه نامیده شود و بسته به تعداد پورت سریال‌های سازگار شده، در مدل‌های مختلفی موجود است.

چنان‌چه در این مورد که ماهیت مبدل سریال به شبکه چیست پرسشی دارید می‌توانید از طریق بخش تالار گفتگو با دیگر کاربران سایت آی تی تلکام و کارشناسان ما در میان بگذارید.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
چنان‌چه برای انتخاب سوئیچ مناسب شبکه‌تان به مشاوره و راهنمایی نیاز دارید، با کارشناسان ما در آی تی تلکام تماس بگیرید.982144446012sale@ittelecom.ir
منبع: eltima
لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/103