آیا شما به سیستم دوربین مدار بسته PoE نیاز دارید ؟

آیا شما به سیستم دوربین مدار بسته PoE نیاز دارید ؟

منتشر شده در:
چهارشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۸
١,۴٩۶ بازدید
زمان مطالعه:
٩ دقیقه و ۵۳ ثانیه
(۰) دیدگاه
ویرایش شده توسط:‌ پویان افضلی هرسینی
در تاریخ: پنجشنبه ۰۹ دی ۱۴۰۰

سامانه‌های PoE ارزان‌تر و کارآمدتر از سامانه‌های قدیمی شبکه هستند. در حقیقت، به لطف تکنولوژی PoE، اینترنت اشیاء (IoT) نیز گسترش زیادی یافته است. ولی باید دید که:

  • آیا شما به سیستم دوربین مدار بسته PoE نیاز دارید؟
  • آیا در املاک یا نواحی اطراف محل کارتان نیاز به سیستم امنیتی دوربین مدار بسته PoE احتیاج دارید؟
  • راه کارهای این سیستم دوربین مدار بسته نیاز دارید؟

سایت آی تی تلکام قصد دارد در این نوشتار شما را با سیستم دوربین مدار بسته PoE آشنا کند. با ما همراه باشید.

به کمک سیستم های هوشمند قادر خواهیم بود ماشین‌ها، خانه‌ها و اتاق‌های هتل (این‌ها فقط چند مورد هستند) از طریق فناوری IoT، به هم متصل کرده و از طریق PoE برق‌رسانی کنیم .PoE برای اتصال به دستگاه‌های دیگر نیز استفاده می‌شود، مانند نقاط دسترسی بی‌سیم (اکسس پوینت‌های وایرلس)، تلفن‌های IP و از همه مهمتر، سیستم دوربین مدار بسته PoE که یکی از کاربردی ترین موارد قابل ذکر است.

سیستم‌های نظارتی PoE در بسیاری از صنایع متفاوت - هم در فضاهای داخلی و هم در فضاهای خارجی - برای ایمن‌تر کردن خانه و محل کار، مورد استفاده قرار می‌گیرند.به نوعی این سیستم ها امروزه کاربرد های بسیاری نسبت به گذشته پیدا کرده اند.

سیستم دوربین مدار بسته PoE چیست؟

دوربین PoE یک دستگاه است که مانند دوربین‌های امنیتی قدیمی برای نظارت بر یک کسب و کار، کارخانه، خانه یا دارایی‌ها استفاده می‌شود.

با این حال، دوربین‌های PoE بر خلاف همتایان قدیمی خود، از دو مزیت مهم بهره می برند: ارزان‌تر هستند و به راحتی نصب می‌شوند. دوربین‌های PoE فقط از یک کابل PoE استفاده می‌کنند و نیازی ندارند که هم به کابل برق و هم به کابل داده متصل شوند.

آنها از طریق یک کابل اترنت Cat 5 یا Cat 6 متصل شده، و به این ترتیب نیاز به مدیریت کابل‌های در هم ریخته و هزینه‌های نصب و راه‌اندازی گران از بین می‌رود.

چگونه از یک دوربین PoE استفاده می‌کنیم؟

PoE تعداد سیم‌هایی را که برای به راه انداختن دستگاه‌های دریافت کننده‌ برق نیاز خواهید داشت، به نصف کاهش می‌دهد - در نتیجه، نصب دوربین PoE ارزان‌تر و راحت‌تر از سیستم‌های امنیتی قدیمی است.

شما می‌توانید به طور مستقیم یک دوربین PoE را به یک دستگاه ضبط ویدئویی تحت شبکه PoE یا (PoE NVR) متصل کنید که بعدا به روتر شما متصل می‌شود. پس از آن همه چیز آماده است!

اگر شما یک دستگاه ضبط تحت شبکه سازگار با PoE ندارید، می‌توانید به جای اینکه دو سیم متفاوت را به آن متصل کنید از انژکتور PoE برای رساندن برق به دوربین PoE استفاده کنید. این یعنی یک سیستم دوربین مدار بسته PoE.

با این وجود باید به این نکته دقت کنید که اگر به این نتیجه رسیدید که چندین دوربین را نصب کنید، بهتر است از یک هاب PoE استفاده کنید. در واقع به جای تلاش برای اتصال یک دسته از انژکتورهای PoE واحد، استفاده از یک هاب PoE بسیار ساده‌تر خواهد بود. با این اقدام سبب صرفه جویی در استفاده از منابع خواهید شد.

سیستم دوربین امنیتی PoE چگونه کار می‌کند؟

بسته به نوع سخت افزار شبکه‌ای که با آن کار می‌کنید، سه راه وجود دارد تا یک دوربین PoE را به شبکه خود متصل کنید.

روش ۱: دوربین IP و یک سوئیچ PoE

اگر از سوئیچ PoE در شبکه خود استفاده می‌کنید پیاده سازی بسیار ساده خواهد بود چون :

  • می‌توانید به راحتی دوربین PoE خود را به طور مستقیم به سوئیچ PoE که داده‌ها و توان را برای آن فراهم می‌کند، متصل کنید.

سیستم دوربین مدار بسته PoE

روش ۲: دوربین IP با انژکتور PoE

اگر شبکه شما هنوز از یک سوئیچ غیر PoE استفاده می‌کند، همه چیز کمی پیچیده‌تر خواهد بود. در واقع مجبور خواهید بود یک انژکتور PoE را از سوئیچ خود به دوربین PoE (برای استفاده از قابلیت‌های PoE آن) وصل کنید.

  • ابتدا کابل اترنت را به دوربین PoE وصل کنید و انتهای دیگر را به انژکتور PoE متصل کنید.
  • یک کابل داده دیگر را از انژکتور PoE به روتر برسانید و برق انژکتور PoE را تامین کنید.

تا اینجا همه چیز خوب و راحت است، اما اگر مجبور باشید چندین دوربین PoE وصل کنید، آن وقت است که کارتان کمی دشوار می‌شود. در واقع، استفاده از یک گروه انژکتورهای PoE در یک شبکه می‌تواند دردسری باشد که گیر افتادن در آن اصلا ارزشش را ندارد.

در عوض، بهتر است از یک هاب PoE برای تزریق قدرت و اطلاعات به یک کابل اترنت استفاده کنید که بعدا [هاب] می‌تواند به دوربین PoE متصل شود. راه اندازی به همان ترتیب است، فقط باید برق هاب PoE را تامین کنید؛ به علاوه هاب دارای پورت‌های PoE بیش‌تری در مقایسه با انژکتور است.

سیستم دوربین مدار بسته PoE

روش ۳: دوربین IP با PoE NVR و یک روتر

اگر از دوربین‌های PoE با یک روتر سازگار با PoE استفاده می‌کنید و نمی‌خواهید روش دوم را به کار ببرید، یک راه حل سوم نیز وجود دارد.

  • شما می‌توانید یک (دستگاه ضبط ویدیویی تحت شبکه) PoE NVR  که هم داده و هم برق را برای دوربین‌های PoE شما تامین می‌کند نصب کنید.
  • تمام کاری که باید انجام بدهید این است که کابل PoE را از دوربین PoE به NVR خود وصل کنید، برق NVR را تامین کنید و در نهایت NVR را به روتر وصل کنید.

سیستم دوربین مدار بسته PoE

انواع دوربین‌های PoE

چندین نوع سیستم دوربین مدار بسته PoE وجود دارد که هر کدام موارد استفاده خود را دارند. نوع دوربینی که نیاز دارید، بسیار وابسته به نوع شبکه‌ای است که با آن کار می‌کنید.

خواه از دوربین‌های PoE در محیط خانه، اداری و سازمانی استفاده کنید و خواه آنها را در فضاهای صنعتی به کار ببرید، به هر حال سیستم‌های نظارت PoE بهترین روش برای نظارت بر خانه، دفتر یا محل کار شما هستند.

دوربین فضای بیرونی PoE

اگر شما به دوربین‌های نظارت PoE برای نظارت بر املاک یا نواحی اطراف محل کارتان علاقه‌مند هستید، دوربین PoE در فضای باز بهترین انتخاب خواهد بود.

این دوربین ها ضد آب هستند و طوری ساخته شده‌اند که حتی زمانی که به طور مداوم در معرض شرایط بد آب و هوایی قرار بگیرند، دوام خوبی خواهند داشت. بسته به مدل انتخابی شما، بعضی از آنها در کنار نظارت تصویری سیستم ضبط صدا را نیز شامل می‌شوند.

به لطف استانداردهای دائما رو به بهبود PoE - مقدار برقی که می‌تواند به یک دستگاه از طریق یک کابل عرضه شود - برخی از دوربین‌های PoE دارای قابلیت PTZ (چرخش، گردش و بزرگنمایی) هستند. آنها می‌توانند به صورت دستی کنترل شوند یا در بعضی موارد برنامه‌ریزی شوند تا حرکات را خودشان دنبال و ضبط کنند.

سیستم دوربین مدار بسته PoE فضاهای داخلی

از سوی دیگر، در صورتی که قرار است از دوربین‌های IP در خانه یا دفترتان استفاده کنید، دیگر ضرورتی ندارد که پول اضافی برای خرید یک دوربین IP مقاوم در برابر آب صرف کنید.با این حال، دوربین‌های IP فضای داخلی می‌توانند علاوه بر قابلیت‌های ضبط صدا با ویژگی‌های PTZ همراه باشند.

دوربین‌های فضای داخلی نه تنها به حفظ امنیت محیط کار کمک می‌کنند، بلکه همچنین ارتباطات کارآمدتری را میان کارکنان، به ویژه در کارخانه‌ها و مراکز صنعتی، تسهیل می‌کنند.

امیدواریم با سیستم دوربین مدار بسته PoE آشنا شده باشید.

چنانچه پرسشی در این زمینه برای‌تان باقی مانده است می‌توانید از طریق بخش تالار گفتگو مطرح کنید و با دیگر کاربران سایت در ارتباط باشید.

به دنبال بهترین خدمات شبکه و فیبر نوری هستید؟
ما با بروزترین تجهیزات و مجرب‌ترین کارشناسان و متخصصان شبکه و فیبرنوری در کنار شما هستیم.برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید. 982144446012sale@ittelecom.ir
منبع: planetechusa
لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/101