راهنمای استفاده از سوئیچ PoE برای دوربین تحت شبکه (IP)

راهنمای استفاده از سوئیچ PoE برای دوربین تحت شبکه (IP)

منتشر شده در:
پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
٧,۶۰۳ بازدید
زمان مطالعه:
١٢ دقیقه و ١٢ ثانیه
(۰) دیدگاه

احتمالا برایتان سوالی پیش آمده است که:

 • سوئیچ PoE برای دوربین تحت شبکه (IP) چیست؟
 • آیا شما به دنبال راه حلی برای تامین راحت برق دوربین‌های IP خود هستید؟

خوب؛ باید بگوییم که جای درستی آمده‌اید. در این نوشتار شما یاد خواهید گرفت که یک سوئیچ PoE  چگونه می‌تواند مشکل شما را حل کند. شما می‌توانید از سوئیچ PoE برای دوربین تحت شبکه (IP) استفاده کنید.

PoE مخفف کلمات Power Over Ethernet است.

این فناوری برای برق‌رسانی به دستگاه‌هایی مانند تلفن‌های IP، روترها و دوربین‌های IP روی کابل‌های شبکه است.شما فقط باید بدانید PoE چگونه کار می‌کند و چگونه دستگاه‌هایی مانند سوئیچ‌های PoE و انژکتورهای PoE  می‌توانند به شما در پروژه‌های IP CCTV کمک کنند. این همان چیزی است که شما در این مقاله یاد خواهید گرفت. پس به خواندن این نوشتار ادامه بدهید.

POE یا (Power over Ethernet) چیست؟

خوب، زمانی که در اینترنت  PoE را جستجو می‌کنید، گاهی اوقات ممکن است نتیجه جستجوی‌تان در مورد نویسنده کتاب، آلن پو باشد.

او واقعا نویسنده خوبی است، ولی ما در اینجا در مورد چیز دیگری صحبت خواهیم کرد.

در واقع می‌خواهیم Power Over Ethernet را خوب درک کنید.در سال ۲۰۰۳، گروه مهندسان برق و الکترونیک، که به نام IEEE نیز شناخته شده‌اند، استانداردی را به نام IEEE 802.3af توسعه دادند که ۱۵.۴ وات توان از طریق کابل شبکه (کابل UTP) فراهم می‌کند. در سال ۲۰۰۹ استاندارد 802.3at ایجاد شد تا ۲۵.۵ وات توان را از طریق کابل شبکه فراهم کند.

تجهیزات تأمین برق

تجهیزات تامین نیروی برق (PSE) یک دستگاه مانند سوئیچ شبکه یا انژکتور PoE یا (midspan) است که می‌تواند برق را از طریق کابل‌های شبکه فراهم کند. سوئیچ PoE برای دوربین تحت شبکه (IP) نیز برق دوربین‌ها را تأمین می‌کند.

دستگاهی که از برق استفاده می‌کند

دستگاه برقی (PD) یک دستگاه مانند تلفن IP، دوربین IP یا روتر است که انرژی تولید شده و ارسال شده توسط PSE را مصرف می‌کند.

سوئیچ PoE برای دوربین تحت شبکه (IP)

از آنجایی که دیگر لازم نیست که یک کابل برق جداگانه را به دوربین‌های مدار بسته تحت شبکه یا IP متصل کنیم، نصب دوربین مداربسته بسیار آسان‌تر و ارزان‌تر شده است.

PoE چه مزایایی دارد؟

این فناوری سال‌ها است به عنوان یک استاندارد صنعتی انواع پروژه‌های IP مورد استفاده قرار گرفته است. در اینجا فهرستی از مزایای PoE آمده است:

 • PoE می‌تواند کمک‌تان کند در مصرف زمان و پول صرفه‌جویی کنید
  از آنجایی که برای برق رساندن دستگاه‌های دیگر به کابل اضافی نیازی نیست، صرفه جویی در هزینه با کاهش سرمایه‌گذاری برای خرید کابل‌های گران قیمت، و تمام تجهیزات زیربنایی مربوط به اتصالات برق، امکان‌ پذیر است.PoE نصب شبكه را ساده كرده است و در عین حال بهره‌وری انرژی را بهبود می‌دهد و هزینه‌های تخصصی فنی کار تکنسین‌های برق را كاهش می‌دهد.در نصب برخی از دوربین‌های بزرگ IP، صرفه‌جویی درهزینه‌های زیرساخت‌ها تا ۵۰٪ تخمین زده می‌شود.
 • استفاده از PoE نصب را ساده می‌کند
  استفاده از تنها یک کابل شبکه (خارج شده) از یک سوئیچ PoE به یک دستگاه مانند دوربین IP بسیار ساده‌تر از استفاده از کابل اضافی فقط برای برق‌رسانی به دستگاه است.
 • PoE مدیریت بهتر توان را امکان‌پذیر می‌کند
  سوئیچ PoE را می‌توانید در یک مکان مرکزی نصب کنید و به همه‌ی دستگاه‌ها در یک زمان برق‌رسانی کنید، همچنین می‌توانید از طریق نظارت بر رابط کنترل سوئیچ PoE، میزان مصرف هر دستگاه را تحت نظر داشته باشید.

انواع و استانداردهای PoE

در مورد سوئیچ PoE برای دوربین تحت شبکه (IP) باید گفت که قبل از روشن کردن دستگاه IP، لازم است کل توان مورد نیاز برای کارکرد درست آن را بررسی کنید. پس از پیدا کردن این اطلاعات می‌توانید از نوع صحیح سوئیچ یا انژکتور برقی که نیازهای شما را برآورده می‌کند، استفاده کنید.

در جدول ذیل، استانداردها را بر اساس توانی که دستگاه‌ها استفاده می‌کنند مشاهده کنید.

مشخصات
نوع ۱: IEEE 802.3af
نوع ۲: IEEE 802.3at
در دستگاه‌ها برق هست 1295W 2550W
حداکثر توان منتقل می‌شود 1540W 3420W
طیف ولتاژ در منبع برق 440-570V 500-570V
طیف ولتاژ در منبع برق 370-570V 425-570V
حداکثر جریان 350mA 600mA
حداکثر توان مقاومت کابل 20 Ohms 125 Ohms

 بنابراین، هنگامی که شما یک دوربین IP خریداری می‌کنید، فقط برگه راهنما یا کتابچه راهنما را برای اطمینان از تطابق مشخصات آن با استاندارد IEEE 802.3af یا 802.3at بخوانید.

سوئیچ PoE

خوب، وقت آن است که در مورد سوئیچ PoE برای دوربین تحت شبکه (IP) بیشتر یاد بگیریم. گزینه‌های زیادی در بازار وجود دارد و شما باید بدانید که کدام یک برای پروژه IP CCTV شما مناسب است.پروژه‌های قدیمی دوربین IP از دو کابل برای ارسال توان و اطلاعات به دوربین استفاده می‌کنند، در حالی که پروژه‌های مدرن دوربین‌های IP فقط از کابل برای ارسال داده و برق استفاده می‌کنند.

سوئیچ PoE برای دوربین تحت شبکه (IP)

سوئیچ PoE برای دوربین تحت شبکه (IP) بسیار مفید است، زیرا مدیریت آسان برق را از یک مکان مرکزی مانند اتاق نظارت امکان‌پذیر می‌کند.

سوئیچ PoE برای پروژه‌های کوچک

پروژه‌های کوچک نیازمند یک راه حل ساده هستند و استفاده از سوئیچ شبکه با کیفیت PoE می‌تواند همه چیز را ارزان و مدیریت آن‌ها را ساده کند.لطفا سعی نکنید صرفا به خاطر اختلاف مبلغ اندک و ارزان‌تر بودن با خرید سوئیچ POE از برندهای ناشناخته در هزینه‌های‌تان صرفه‌جویی کنید.

انژکتور PoE یا (Midspan)

انژکتور برق، دستگاهی است که می‌تواند بین یک سوئیچ شبکه معمولی و یک دستگاه که برق را دریافت می‌کند مانند دوربین IP، نصب شود.برای پروژه‌هایی که در حال حاضر زیرساخت شبکه را در اختیار دارند، گاهی اوقات جایگزینی تمام سوئیچ‌های شبکه معمول بسیار گران تمام خواهد شد و به همین دلیل ممکن است همان‌طور که در تصویر ذیل نشان داده شده است از انژکتورهای برق استفاده شود.

سوئیچ PoE برای دوربین تحت شبکه (IP)

نمونه پروژه‌هایی که از سوئیچ PoE استفاده می‌کنند.

بیایید نمونه‌ای از یک پروژه دوربین IP را ببینیم که از سوئیچ‌های PoE استفاده می‌کند و برق آن از طریق سوئیچ PoE برای دوربین تحت شبکه (IP) تأمین می‌شود.

فرض کنید یک پروژه برای نصب ۲۴ دوربین IP وجود دارد و شما می‌خواهید همه آنها را با استفاده از سوئیچ PoE برق‌رسانی کنید. اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که هر دوربین چقدر برق مصرف خواهد کرد و آن را ضرب در ۲۴ کنید.

تصویر زیر اطلاعات مربوط به دوربین IP را نشان می‌دهد. توجه داشته باشید که هنگام استفاده از PoE  کلاس ۳ ،‌ دوربین حداکثر ۱۲ وات مصرف می‌کند.بنابراین، محاسبات را انجام می‌دهیم: ۲۴ × ۱۲W برابر است با ۲۸۸W. این مقدار، کل قدرت لازم برای تمام دوربین‌های IP است که نصب خواهند شد.

در کاتالوگ سوئیچ PoE قید می‌شود که IEEE 802.3af  در تمام پورت‌ها پشتیبانی می‌شود.تا زمانی که توان کل PoE برابر با ۲۸۸W یا بالاتر از آن است، برای پروژه کافی خواهد بود. بنابراین قبل از خرید سوئیچ PoE باید این اطلاعات را با فروشنده چک کنید.

باورهای اشتباه درباره سوئیچ PoE

 • من نمی‌توانم دستگاه‌های PoE و Non-PoE را در شبکه‌ام با هم ترکیب کنم
  بله، شما می‌توانید، سوئیچ PoE برق را به دستگاه‌هایی که نیاز به برق دارند ارسال می‌کند و دستگاه‌های غیر PoE هیچ برقی دریافت نمی‌کنند. به طوری که قطعا لازم است یک منبع برق جداگانه برای برق آنها داشته باشید.
 • PoE نیاز به سیم‌کشی خاصی دارد
  به هیچ وجه. لازم نیست هیچ نوع کابل شبکه خاصی را استفاده کنید.کابل‌های شبکه معمولی از ۵Cat5تا cat7A خواه حفاظ دار (STP) یا بدون حفاظ  (UTP) برای استفاده در نصب مناسب هستند.
 • تمام دستگاه‌های PoE یکسان هستند
  نه یکسان نیستند. بعضی وقت‌ها یک منبع تغذیه برای یک دستگاه وجود دارد مانند یک آنتن فرستنده بی سیم و روی آن نوشته شده است "Power Over Ethernet"، ولی ممکن است از یک استاندارد دیگر که با 802.3 af/t سازگار نیست استفاده کند.بنابراین قبل از به کار انداختن آنها، اطمینان حاصل کنید که از دستگاه‌های سازگار استفاده می‌کنید.
 • دستگاه‌های PoE گران هستند
  باز هم اشتباه است. سوئیچ‌ها و مودم‌هایی که با ۸۰۲.۳af یا ۸۰۲.۳at سازگار هستند دستگاه‌های ارزان قیمتی هستند که در سطح جهانی تولید می‌شوند.هزینه یک منبع تغذیه دوربین مداربسته به همراه یک سوئیچ معمولی تقریبا به اندازه‌ هزینه سوئیچ PoE است، با این وجود اگر هزینه‌های اضافی را با کابل، لوازم جانبی، زیرساخت و نیروی کار در نظر بگیرید، قیمت این راه‌حل بسیار بالاتر خواهد بود.همچنین ویژگی‌های هوشمند سوئیچ نیز در دسترس نیست.

نتیجه‌گیری

این را در نظر داشته باشید که از سوئیچ PoE برای دوربین تحت شبکه (IP) برای کاهش هزینه‌ها و دردسرهای همراه با برق اضافی و کار اضافی استفاده می‌شود. در صورت لزوم می‌توانید از midspan به عنوان راه‌حل جایگزین استفاده کنید.

مشاوره محصولات سوییچ شبکه، فیبر نوری و دوربین مدار بسته
آی تی تلکام محصولات سوییچ شبکه، فیبر نوری و دوربین مدار بسته را با بهترین قیمت به شما مشتریان گرامی عرضه می‌کند. اگر پیشنهاد یا درخواست قیمت دارید از طریق لینک زیر میتوانید تماس بگیرید.982144446012sale@ittelecom.ir
منبع: learncctv
لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/88