سوئیچ لایه ۲ چیست ؟

آیا می دانستید سوئیچ‌ها چند لایه دارند؟ آیا می‌دانید سوئیچ لایه ۲ چیست ؟ سوئیچ لایه ۲ یا layer 2 یک نوع سوئیچ شبکه یا دستگاه است که در لایه پیوند داده‌ای ( 2 OSI Layer ) کار می‌کند و از آدرس مک برای تعیین مسیر ارسال فریم‌ها استفاده می‌کند. در اصل این نوع سوئیچ شبکه هیچ تفاوت ظاهری با سوئیچ شبکه‌های معمول ندارد و تنها تفاوت آن در انتخاب مسیر ارسال است. این نوع سوئیچ (سوییچ لایه ۲) از تکنیک‌های سوئیچینگ مبتنی بر سخت افزار برای اتصال و انتقال داده ها در یک شبکه محلی (LAN) استفاده می‌کند.

سوئیچ لایه ۲ چیست

سوئیچ layer 2 همچنین می‌تواند به عنوان یک پل یا بریج چند پورت نیز نامیده شود.

سوئیچ لایه ۲ یا layer 2 عمدتا مسئول انتقال اطلاعات در یک لایه فیزیکی و انجام بررسی خطا در هر فریم منتقل‌شده و دریافت شده است. یک سوئیچ لایه ۲ آدرس مکِ NIC را در هر گره شبکه برای انتقال داده‌ها ایجاب می‌کند. آنها با کپی کردن آدرس مک هر فریم دریافت شده یا توجه کردن به دستگاه‌های موجود در شبکه و حفظ آدرس مک آنها در یک جدول ارسال، آدرس مک را به صورت خودکار در می‌یابند.

به این ترتیب سوییچ لایه ۲ (Layer 2) قادر خواهد بود که فریم‌ها را به سرعت به نودها یا گره‌های مقصد ارسال کند. با این حال سوییچ لایه ۲، مانند سوئیچ‌‌های دیگر (سوئیچ لایه ۳ و لایه ۴ و …)، نمی‌تواند بسته‌ها را روی آدرس‌های IP انتقال دهد و هیچ مکانیزمی برای تنظیم اولویت بسته ها بر اساس ارسال یا دریافت برنامه ندارد. اگر می‌خواهید تفاوت سوئیچ لایه ۲ و لایه ۳ را بیشتر بدانید کلیک کنید.

امیدواریم پاسخ پرسش سوئیچ لایه ۲ چیست را دریافت کرده باشید. چنانچه در زمینه سوئیچ لایه ۲ یا دیگر تجهیزات شبکه پرسشی دارید می‌توانید با مراجعه به تالار گفتگو پرسش‌تان را مطرح کنید یا از طریق راه‌های ارتباطی سایت با ما تماس بگیرید.

 

منبع: techopedia

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *