سوئیچ شبکه مدیریتی چیست ؟

سوئیچ شبکه مدیریتی چیست ؟

منتشر شده در:
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
٢,٩۶٨ بازدید
زمان مطالعه:
٢ دقیقه و ۴٨ ثانیه
(۰) دیدگاه

حتما با مبحث سوئیچ شبکه (اترنت) آشنا هستید.

  • ولی آیا می‌دانید سوئیچ شبکه (اترنت) به دو دسته سوئیچ شبکه مدیریتی و غیر مدیریتی تقسیم می‌شود؟

حال در این نوشتار به این موضوع می پردازیم که سوئیچ شبکه مدیریتی چیست.

سایت آی تی تلکام قصد دارد در این نوشتار شما را با سوئیچ شبکه مدیریتی آشنا کند، با ما همراه باشید.

سوئیچ مدیریتی (managed) به شما امکان کنترل بهتر شبکه و تمام ترافیکی که از آن عبور می‌کند را می‌دهد. این دستگاه شما را قادر می‌سازد تا هر پورتی را روی سوئیچ با تنظیمات مورد نظر خودتان، سازگار کنید و در عین حال نظارت و پیکربندی شبکه‌تان را به شیوه‌های مختلف برای‌تان امکان‌پذیر می‌کند.

سوئیچ شبکه مدیریتی

سوئیچ شبکه مدیریتی همچنین بر نحوه انتقال داده‌ها روی شبکه و اینکه چه کسی به آن دسترسی دارد، کنترل بیشتری را فراهم می‌کند. سوئیچ‌های مدیریتی عموما SNMP (پروتکل آسان مدیریت شبکه) را ارائه می‌دهند که به وسیله آن می‌توانید بر وضعیت اتصالات نظارت داشته باشید و آمارهایی را مانند ظرفیت پذیرش ترافیک، خطاهای شبکه و وضعیت پورت، در اختیار شما قرار می‌دهد.

ویژگی‌های سوئیچ شبکه مدیریتی چیست

ویژگی‌های موجود در سوئیچ‌های مدیریتی (managed) ممکن است به لحاظ کارخانه تولید کننده و مدل متفاوت باشد، اما اغلب ویژگی‌های د رسوئیچ شبکه مدیریتی عبارت است از پشتیبانی از پروتکل درخت پوشا  (STP)، توانایی پیاده‌سازی کیفیت خدمات (QoS)، پشتیبانی از وی لن‌ها (VLAN)، محدودیت سرعت پهنای باند و پورت میرورینگ (port mirroring) می‌شود.

این سوئیچ‌ها معمولا یک کنسول دسترسی از راه دور (خط فرمان یا رابط وب) دارند تا مدیران بتوانند تغییرات و تنظیمات را بدون اینکه در همان مکان فیزیکی قرار داشته باشند، اعمال کنند.نکته دیگر اینکه سوئیچ‌های مدیریتی بسیار گران هستند و تنظیم آنها در مقایسه یا سوئیچ‌های غیرمدیریتی که صرفا وصل می‌شوند و شروع به فعالیت می‌کنند، ممکن است کمی زمان‌بر باشد.

حال که پاسخ پرسش سوئیچ شبکه مدیریتی چیست را گرفتید می‌توانید از طریق تالار گفتگو یا دیگر راه‌های ارتباطی سایت با ما در ارتباط باشید.

منبع: techtarget
لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/94