دوربین‏های مدار بسته در خانه ‏های هوشمند

دوربین‏های مدار بسته در خانه ‏های هوشمند

منتشر شده در:
پنجشنبه ۰۴ شهریور ۱۴۰۰
۴۳۴ بازدید
زمان مطالعه:
١۰ دقیقه و ١ ثانیه
ویرایش شده توسط:‌ مهدی مرادی
در تاریخ: دوشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۰

دوربین ‏های مدار بسته در خانه‏ های هوشمند

همواره تأمین امنیت در خانه‏ ها امری ساده نبوده است و به همین منظور میبینیم که افراد و کسب و کارهای مختلف دنیای امروز به سرعت در حال بالا بردن امنیت خانه‏ های خود از طریق بسترسازی ‏های مناسب ‏می‌باشد. همین امر بود که در سالیان اخیر موجب شکل گیری مفهومی تحت عنوان خانه ‏های هوشمند شد تا در عین اینکه ‏می‌توانند امنیت خانه‏ ها را بخوبی فراهم کنند بسیاری از کارهای را برای اعضای خانه ساده ‏می‌کنند. یکی از سیستم ‏های امنیتی که به وفور مورد استفاده قرار گرفته‌اند دوربین ‏های مداربسته در خانه ‏های هوشمند هستند. این دوربین ‏های ویدئویی به شبکه وای‌فای خانگی شما متصل ‏می‌شوند تا هشدارها، کلیپ ‏های ویدئویی و فیدهای زنده را به تلفن هوشمند شما ارسال کنند و به شما این امکان را ‏می‌دهد تا در هنگام دور بودن از خانه، بتوانید محوطه و داخل منزل و فعالیت‏ های آن را زیر نظر داشته باشید.

انواع مختلف دوربین‏ های مدار بسته در خانه‌ های هوشمند

دوربین‏ های امنیتی خانگی دستگاه ‏های DIY هستند، به این معنی که شما خودتان آنها را تنظیم ‏می‌کنید تا اینکه بخواهید از یک شرکت برای انجام این کار کمک بگیرید. بنابراین این شما هستید که در مورد نظارت حرفه‌ای یا خود نظارتی تصمیم ‏می‌گیرید که هشدارها به تلفن همراه شما ارسال شوند یا خیر.

دوربین ‏های امنیتی بی‌سیم در سال‏های اخیر به دلیل اینترنت سریعتر، سنسور های دوربین کوچکتر و تراشه ‏های وای‌فای ارزان قیمت نسبتاً مقرون‌به‌صرفه‌تر شده‌اند. اخیرا استارت‌آپ ‏هایی مانند Ring و Skybell فناوری زنگ ویدئویی متصل به اینترنت را ایجاد کرده‌اند تا یک دسته محصول کاملاً جدید ایجاد کنند. این زنگ درها تمام ویژگی‏ های یک دوربین امنیتی بی‌سیم را ارائه ‏می‌دهند در حالی که در صورت زنگ زدن شخصی، این دوربین‌ ها برای شما هشدار ارسال می‌کنند. به این ترتیب، آنها وظیفه دوگانه را انجام ‏می‌دهند: اگر زنگ درب ویدئویی دارید، به احتمال زیاد دیگر نیازی به دوربین امنیتی ‏بی‌سیم برای استفاده در جلوی درب نخواهید داشت. از آنجا که اکثر زنگ‏ درهای معمولی با برق با ولتاژ پایین کار ‏می‌کنند، یک جریان ثابت برای زنگ درب ویدئویی مورد نیاز است.

در حالی که این نوع دوربین ‏های امنیتی راحتی و امنیت بیشتری را فراهم ‏می‌کنند اما بدون نقص نیستند. در طی آزمایش ‏هایی که ما بر روی این دوربین‏ ها انجام دادیم متوجه شدیم که این دوربین ‏های کیفیت ویدئو بالایی را ارائه نمی‌دهند و در برخی از مدل‏ها فرد خریدار ملزم است تا هزینه امکاناتی مانند فضای ذخیره‌سازی را نیز پرداخت کنند.

انواع دوربین‏ های مدار بسته در خانه‌های هوشمند

دو نوع اصلی از دوربین ‏های امنیتی خانگی وجود دارد: دوربین‏ های امنیتی ‏بی‌سیم و زنگ درب ویدئویی.

دوربین‏ های امنیتی ‏بی‌سیم: این دوربین‏ های مداربسته به شبکه خانگی شما متصل ‏می‌شوند و هشدار ها و فیلم ‏ها را به تلفن هوشمند شما ارسال ‏می‌کنند. برخی از مدل‏ ها باید به پریز برق متصل شوند و برخی دیگر با باتری قابل شارژ کار ‏می‌کنند که آنها را واقعاً ‏بی‌سیم ‏می‌کنند. برخی از دوربین ‏ها ‏می‌توانند کلیپ‏های ویدئویی را به صورت محلی روی کارت حافظه ذخیره کنند، اما اکثر آنها این ویژگی را ندارند، بنابراین شما را مجبور ‏می‌کنند تا آنها را در فضای ابری ذخیره کنید.

مزایا: آنها را ‏می‌توان در هر نقطه‌ای از داخل خانه قرار داد. مدل‏های ضد آب این نوع دوربین ‏ها را نیز ‏می‌توان در فضای بیرون مورد استفاده قرار داد. ‏می‌توانید خانه خود را با استفاده از این دوربین‏ ها بررسی کنید و هشدارهای تلفن هوشمند را از هر کجا با سرویس تلفن همراه یا wifi دریافت کنید.

معایب: هزینه ذخیره‌سازی ابری ‏می‌تواند با گذشت زمان افزایش یابد. برخی از ویژگی‏ های هوشمند نیاز به پرداخت هزینه ماهیانه دارند.

زنگ ویدئویی درب منزل: زنگ درهای ویدئویی در واقع فقط دوربین‏ های امنیتی هستند که در زنگ در تعبیه شده‏‌اند. اکثر آنها از ولتاژ‏های پایین برق موجود در زنگ درب استفاده ‏می‌کنند. اگر چه مدل ‏هایی نیز وجود دارند که با باتری کار ‏می‌کنند اما نوع سیمی ‌آن مفیدتر است. چرا که مدل‏ هایی که نیاز به باتری دارند نیاز به شارژ دوره‌ای یا تعویض باتری دارند. این دوربین‏ ها هنگام تشخیص حرکت یا هنگا‏می‌که شخصی زنگ در را ‏می‌زند، هشدارها و فیلم ‏هایی را به تلفن هوشمند شما ارسال ‏می‌کنند. همه زنگ‏های ویدئویی همچنین دارای صدای دوطرفه هستند، بنابراین ‏می‌توانید با هر کسی که زنگ ‏می‌زند صحبت کنید. برخی از مدل‏ ها همچنین دارای اسلات حافظه برای ذخیره کلیپ ‏های ویدئویی به صورت محلی هستند، اما اکثر آنها کلیپ ‏های ویدئویی را در فضای ابری ذخیره ‏می‌کنند، که برای ذخیره طولانی مدت نیاز به هزینه ماهیانه دارند.

مزایا: اکثر آنها از سیم‌کشی زنگ درب برای برق استفاده ‏می‌کنند و نیازی به اجرای یک سیم‌کشی برق جداگانه ندارند. در این زنگ‏ها حتی اگر در خانه نباشید ‏می‌توانید زنگ درب خود را پاسخ دهید.

معایب: آنها تنها با برق زنگ تلفن موجود کار نمی‌کنند و نیاز به فضای ذخیره‌سازی دارند. اتصال آنها به وای‌فای ممکن است تحت تأثیر دیوارهای ضخیم خانه قرار بگیرد و بدین ترتیب هزینه ذخیره‌سازی افزایش یابد.

نحوه انتخاب دوربین امنیتی خانگی

1- نوع دوربین خود را انتخاب کنید

نوع دوربین شما بستگی به مکانی دارد که قصد دارید آن را در آنجا نصب کنید. اگر قصد دارید تا دوربین را در داخل خانه قرار دهید گزینه ‏های زیادی برای دوربین مدار بسته وجود دارد. اگر ‏می‌خواهید یک دوربین در خارج از خانه داشته باشید، باید در مورد اینکه آیا دوربین امنیتی ‏بی‌سیم یا زنگ درب باشد تصمیم بگیرید.

برای نظارت بر درب جلو یا عقب منزل، از زنگ درب ویدئویی استفاده کنید زیرا ‏می‌تواند از طریق سیم‌کشی زنگ درب شما تغذیه شود. اما اگر ‏می‌خواهید مکان دیگری از منزل را تحت نظر داشته باشید بهتر است از یک دوربین امنیتی ‏بی‌سیم استفاده کنید. به این نکته توجه داشته باشید که اگر از دوربین برای فضای بیرون استفاده ‏می‌کنید حتما به ضد آب بودن آن توجه کنید.

2- منبع تغذیه خود را انتخاب کنید

دوربین‏ های مدار بسته در خانه‏ های هوشمند از نوع ‏بی‌سیم مجهز به باتری انعطاف پذیری بیشتری از نظر قرار دادن در داخل و اطراف خانه شما را ارائه ‏می‌نمایند. بسته به دوربین و میزان استفاده از آن، باید آنها را هر هفته یا هر چند ماه یکبار شارژ نمایید. دوربین‏های سیمی ‌و زنگ درها به طور کامل مشکل شارژ مجدد را برطرف ‏می‌کنند اما گزینه‏های قرارگیری شما را محدود ‏می‌نمایند، مگر اینکه مایل به نصب سیم‌کشی به صورت جداگانه را داشته باشید. به خاطر داشته باشید منبع تغذیه‌ای که استفاده ‏می‌کنید ‏می‌تواند تعداد مدل‏هایی را که ‏می‌توانید انتخاب کنید را محدود کند.

 

3- برنامه ‏های ذخیره سازی را با یکدیگر مقایسه کنید

قبل از انتخاب دوربین یا زنگ در ویدئویی، مطمئن شوید که چقدر فضای ذخیره‌سازی ابری رایگان دارید و چه مقدار مقدار فضای ذخیره‌سازی اضافی دارید. بیشتر تولید‌کنندگان به دلیل حجم بالای فایل ‏های ویدئویی، به جای کارت حافظه، فضای ذخیره‌سازی ابری را انتخاب ‏می‌کنند. اگر فضای ذخیره‌سازی ابری را از دست بدهید ممکن است هشدارهای احتمالی را نیز از دست بدهید. میزان فضای ذخیره‌سازی رایگان آنلاین و هزینه برنامه‏ های ذخیره‌سازی ‏می‌تواند به شدت براساس تولیدکننده و مدل متفاوت باشد.

 

4- حریم خصوصی خود را در نظر بگیرید

در حالی که این دوربین‏ ها آرامش خاطر بیشتری را برای شما به ارمغان ‏می‌آورند، لازم به یادآوری است که با انجام این کار، فضای خانه خود را در دنیای اینترنتی قرار داده‌اید. بنابراین این احتمال وجود دارد که شخص دیگری بتواند به ویدئوهای منزل شما دسترسی پیدا کند.

لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/266