خمیر سیلیکونی چیست و چه کاربردی دارد؟

خمیر سیلیکونی چیست و چه کاربردی دارد؟

منتشر شده در:
دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸
٢,٢۵٨ بازدید
زمان مطالعه:
١ دقیقه و ۵۴ ثانیه
(۰) دیدگاه

خمیر سیلیکونی ماده‌ای است که گرما و حرارت را منتقل می‌کند و به پر شدن فاصله بین دو سطح CPU یا GPU و صفحه حرارتی یا همان Heat Sink کمک می‌کند. این خمیرها در گروه مواد انتقال دهنده حرارت یا thermal interface material قرار دارند.

در کل خمیر سیلیکون به انتقال بهتر حرارت کمک می‌کند و CPU سرور شما را بهتر خنک می‌کند.

آیا می‌دانید چنانچه در یک سیستم از خمیر سیلیکونی استفاده نشود چه اتفاقی می‌افتد؟اگر از خمیر سیلیکونی استفاده نشود هوایی که در منافذ بین سطوح وجود دارد مانع از انتقال حرارت می‌شود و در نقش یک عایق حرارتی ظاهر می‌شود، دمای CPU بالا می‌رود و به این قطعه یا دیگر قطعات موجود در سرور آسیب وارد می‌شود.

استفاده از خمیر مناسب موجب کاهش ۱۰ تا ۲۰ درجه‌ای دمای CPU می‌شود و همان طور که می‌دانید این خمیرها انواع مختلفی دارند و مزایای خاص خودشان را دارند.

خمیر سیلیکونی چیست

بسیاری از خمیر سیلیکون‌های معمولی دارای سیلیکون و اکسید روی هستند، در حالی که خمیر سیلیکون‌های گران‌تر شامل رساناهای بسیار عالی گرما نظیر نقره و سرامیک هستند.

مزیت و برتری نقره و سرامیک در انتقال موثرتر و بهتر گرما است.

چنانچه در این زمینه سوالی به ذهن تان رسیده است می توانید از طریق بخش تالار گفتگو پرسش تان را مطرح کنید و با دیگر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

به دنبال بهترین خدمات شبکه و فیبر نوری هستید؟
ما با بروزترین تجهیزات و مجرب‌ترین کارشناسان و متخصصان شبکه و فیبرنوری در کنار شما هستیم.برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید. 982144446012sale@ittelecom.ir
لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/112