تفاوت 4G با 5G در چیست؟

حتما با اصطلاحات 4G و 5G آشنا هستید. ما در این نوشتار شما را با تفاوت 4G با 5G آشنا می‌کنیم چرا که آشنایی با مفاهیم تکنولوژی و تفاوت میان آن‌ها از ضروریات زندگی امروز است.

تفاوت 4G با 5G

تفاوت 4G با 5G

برای درک تفاوت میان این دو تکنولوژی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. تکنولوژی 5G نسبت به نسل‌های قبلی خوب بهبود پیدا کرده است و از فناوری‌هایی مانند سلول‌های کوچک، MIMO، امواج میلی‌متری، فول داپلکس و فیلترینگ فضایی و … استفاده می‌کند.

۲. تکنولوژی 5G از سرعت بسیار بالایی برخوردار است و حداقل سرعت این تکنولوژی دانلود 20 گیگابیت بر ثانیه و آپلود 10 گیگابیت بر ثانیه برآورد شده است.

نکته: هرچند این سرعت بین تمام کاربران یک برج مخابراتی 5G تقسیم خواهد شد، ولی باز هم سرعت آن بیشتر از نسل‌های پیشین است.

۳. زمان تأخیر در تکنولوژی 5G به حدود یک چهارم کاهش یافته است که این امر به ویژه برای تماس تصویری و بازی های آنلاین حائز اهمیت است.

۴. دیگر تفاوت 5G و 4G در این است که تکنولوژی 4G از سطوح عبور می‌کند توسط برج‌های بلند ارسال می شود، در حالی که تکنولوژی 5G شبیه به وای فای عمل مي‌کند و برد شبکه‌های قبلی را ندارد و با برخورد به مانع ممکن است از دسترس خارج شود.

۵. پهنای باند انتقال داده‌ها در تکنولوژی 5G (در مقایسه با 4G) دو برابر شده است.

۶. تکنولوژی 5G با اینترنت اشیاء سازگار است و به این ترتیب تعداد دستگاه های زیادی می‌توانند به شبکه وصل شوند.

امیدواریم این نوشتار در مورد 4G با 5G برای‌تان مفید بوده باشد و با مباحث مربوط به این فناوری آشنا شده باشید. چنانچه سوالی در این زمینه برای‌تان باقی مانده است می‌توانید از طریق بخش تالار گفتگو سایت یا دیگر راه‌های ارتباطی و همچنین بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *