تفاوت فیبر سینگل مود و مالتی مود چیست؟

تفاوت فیبر سینگل مود و مالتی مود چیست؟

منتشر شده در:
پنجشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۸
١۳,٨۴٧ بازدید
زمان مطالعه:
۳ دقیقه و ۵٧ ثانیه
(۰) دیدگاه

اگر می‌خواهید تفاوت فیبر سینگل مود و مالتی مود را بدانید بهتر است ابتدا با چند مفهوم آشنا شوید. پیوند اینترنتی مبتنی بر فیبر یک روش سریع و قابل اعتماد برای انتقال داده‌ها در یک شبکه است. با ترکیب شدن دستگاه‌های موبایل و کامپیوترها، مهم است که کسب و کارها بهترین انتخاب را در مورد شبکه‌های فیبر نوری سینگل مود و مالتی مود انجام دهند.

سایت آی تی تلکام در ادامه شما را با تفاوت فیبر سینگل مود و مالتی مود آشنا می‌کند.

بیشتر در مورد فیبر سینگل مود و فیبر مالتی مود صحبت کرده بودیم و می‌توانید با کلیک بر لینک‌ها آن مطالب را مطالعه کنید.

فهرست چند تفاوت فیبر سینگل مود و مالتی مود

سیستم‌های فیبر سینگل مود و فیبر مولتی مود در بسیاری از موارد متفاوت هستند. در این‌جا دو مشخصه کلیدی فاصله طی مسافت نور و پهنای باند مورد بررسی قرار می‌گیرد.

فاصله و پهنای باند فیبر سینگل مود

  • برای برقراری ارتباط در مسافت‌های طولانی طراحی شده است. یک کابل فیبر نوری سینگل مود اجازه حرکت سیگنال‌های نور را در فاصله بیش از ۱۰ مایلی فراهم می‌کند، مسافتی بسیار طولانی‌تر از فیبر مالتی مود.
  • فیبر سینگل مود پهنای باند بسیار بالاتری دارد. برخی تحقیقات انجام شده در این زمینه تفاوت ۱۰۰،۰۰۰ گیگاهرتزی را گزارش کرده‌اند.
  • با قطر هسته تقریبا ۹ میکرون، کابل‌های سینگل مود باید کاملا تمیز نگه داشته شوند. حتی ریزترین ذرات گرد و غبار یا آلودگی‌ها مي‌تونند در انتقال سیگنال مشکل‌ساز شوند.

برای دانستن تفاوت فیبر single-mode و مالتی مود به بررسی همین فاکتور در فیبر مالتی مود نیز می‌پردازیم.

پهنای باند و فاصله فیبر مالتی مود

  • برای ارتباطات فواصل کوتاه طراحی شده است و عموما سیگنال‌های نور تا ۱.۲ مایل مسافت را طی می کنند.
  • فیبر مالتی مود به سختی به پهنای باند ۱ گیگا هرتز می‌رسد که بسیار کمتر از فیبر سینگل مود است ولی برای انتقال صوت، تصویر و داده کافی است.
  • قطر هسته تقریبا ۵۰ تا ۶۲.۵ میکرون، در مقایسه با فیبر سینگل مود، موجب کاهش ریسک مداخله سیگنالی ناشی از گرد و خاک یا دیگر ذرات مي‌شود.

چطور بهترین فیبر اینترنت را برای کاربری مورد نظرتان انتخاب کنید

بهترین گزینه برای شما به نیازهای شما بستگی دارد. اگر یک شرکت بزرگ با بخش‌های مختلف دارید که بیش از ۵ مایل فاصله دارند، با توجه به تفاوت مالتی مود و سینگل مود بهتر است از single-mode استفاده کنید. اگر دفتری دارید که بخش‌های مختلف آن فاصله زیادی با هم ندارند می‌توانید از مالتی مود استفاده کنید.فرقی نمی‌کند از چه فیبر نوری استفاده کنید، شبکه فیبر نوری به شما کمک می‌کند تا داده‌ها را به سرعت و با اطمینان ارسال و دریافت کنید.

در صورتي که در مورد تفاوت فیبر مالتی مود و سینگل مود پرسشی برای‌تان باقی مانده است می‌توانید از طریق تالار گفتگو پرسش‌تان را مطرح کنید یا از طریق دیگر راه‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
چنان‌چه برای انتخاب سوئیچ مناسب شبکه‌تان به مشاوره و راهنمایی نیاز دارید، با کارشناسان ما در آی تی تلکام تماس بگیرید.982144446012sale@ittelecom.ir
منبع: cableone
لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/80