فناوری POE چیست و چه مزایایی دارد؟

فناوری POE چیست و چه مزایایی دارد؟

منتشر شده در:
دوشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۷
٢,٧۰١ بازدید
زمان مطالعه:
۴ دقیقه و ١١ ثانیه
(۰) دیدگاه

زمانی که قصد خرید یک سوییچ را دارید، یکی از ویژگی‌های مهمی که لازم است بررسی شود فناوری PoE است. فناوری POE یک راه حل مناسب برای به حداقل رساندن هزینه‌های نصب و ارتقاء قابلیت اطمینان و پایداری شبکه با حذف یک نقطه قابل شکست است.

تکنولوژی PoE موجب می‌شود کابل‌کشی، سرعت و پیچیدگی شبکه‌ها کاهش پیدا کند.

سوئیچ های دارای قابلیت POE می‌توانند انرژی برق و اطلاعات را تنها بوسیله یک کابل شبکه انتقال دهند. درنتیجه به سهولت می‌توان شبکه را راه‌اندازی کرد و از آن محافظت کرد. با یک مثال می توان بهتر مطالب گفته شده را درک کرد.

فناوری POE

باید در محلی که نمی‌توان به آسانی به پریز و انرژی برق دسترسی داشت یک اکسس‌پوینت نصب کرد. نصب دوربین نظارتی در خارج از خانه صورت می‌گیرد و بوسیله یک کابل شبکه و فناوری PoE به یک روتر بی‌سیم، هاب اینترنت اشیا یا اکسس‌پوینت دیگر متصل می‌‌شود.

اینگونه، هم دیتا و هم انرژی که دوربین لازم دارد توسط کابل شبکه تامین می‌شود.راه اندازی و نصب شبکه با استفاده از قابلیت PoE بسیار راحت تر و با انعطاف بیشتری انجام می‌شود. به این ترتیب می‌توان در هر جایی از خانه یا محل کار، اقدام به نصب تجهیزات الکترونیکی کرد و آنها را به شبکه وصل کرد.

ساختار فناوری PoE

فناوری PoE با مطابقت سوییچ با استاندارد ۸۰۲.۳af بوجود می‌آید و بیشترین توانی که روی هر پورت RJ۴۵ قابل انتقال است ۱۵.۴ وات است.فناوری +PoE جدیدتر است و به نوعی می‌توان گفت که به‌روز رسانی شده است. +PoE مطابق با استاندارد ۸۰۲.۳at دیتا و انرژی را منتقل می‌کند. بیشترین توانی که روی +PoE می‌تواند منتقل شود حدود ۳۰ وات است.

برای بهرمند شدن از فناوری POE چه چیزی لازم است؟

تمام چیزی که یک کاربر نیاز دارد تا بتواند از قابلیت PoE بهره‌مند شود؛ یک سوئیچ دارای پورت‌هایی است که توانایی پشتیبانی از این تکنولوژی را داشته باشد. سوئیچ‌هایی با این مشخصات از پورت‌های شبکه اترنتی برخوردار هستند که با فناوری PoE سازگاری داشته و قادر به شناسایی دستگاه‌های متصل شده هستند و در نهایت برق‌رسانی را انجام می‌دهند.

سوئیچ‌های زیادی در بازار وجود دارند که با چنین قابلیتی مطابقت دارند. انرژی که بوسیله پورت‌های RJ۴۵ سوییچ‌ها منتقل می‌شود از یک سوئیچ به سوئیچ دیگر متغییر است و لازم است در زمان خرید یک سوئیچ، به انرژی پورت توجه کامل شده و مورد بررسی قرار گیرد.

سوئیچ اترنت POE, فناوری POE

چنانچه در شبکه‌ای یک سوئیچ فاقد قابلیت PoE وجود داشته باشد؛ نباید از استفاده از این قابلیت ناامید شد. چرا که در بازار مبدل‌ها و انژکتورهایی یافت می‌شوند که دارای توانایی تبدیل یک پورت ساده اترنت به پورتی با قابلیت PoE هستند. جایگاه نصب این مبدل بین سوئیچ و دوربین امنیتی است.

بکار بردن PoE از لحاظ هزینه گران‌ نیست و می‌توان با استفاده از یک کابل اترنت Cat۶ یک دوربین نظارتی، اکسس‌پوینت یا سیستم‌های تماس صوتی را به سوئیچ PoE وصل کرد.

مشاوره، طراحی و راهکارهای شبکه
به شما اطمینان می‌دهیم که بهترین و مناسب‌ترین قیمت سوئیچ شبکه را با بالاترین کیفیت به شما ارائه دهیم، زیرا فروش سوئیچ شبکه پایان راه و تعهد ما نیست، ما به رضایت شما می‌اندیشیم. برای صحبت با متخصصان شبکه و فیبر نوری تماس بگیرید.982144446012sale@ittelecom.ir
منبع: شبکه چی
لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/56