انواع مدیا کانورتر شبکه را بشناسید

انواع مدیا کانورتر شبکه را بشناسید

منتشر شده در:
یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸
۴,٧٧٨ بازدید
زمان مطالعه:
۳ دقیقه و ١۴ ثانیه
(۰) دیدگاه

احتمالا این سوال برای‌تان پیش می‌آید که:

 • مدیا کانورتر شبکه (اترنت) چیست ؟
 • کدام یک را باید برای شبکه‌ خودتان مدیاکانورتر شبکه انتخاب کنید؟
 • آیا می‌خواهید در مورد انواع مدیا کانورتر شبکه (اترنت) اطلاعاتی کسب کنید؟

در پاسخ به این سوال باید گفت مدیا کانورتر اترنت (شبکه) دستگاهی است که برای اتصال بین مدیاهای مختلف شبکه مانند فیبر و کابل کواکسیال طراحی شده است تا بتواند ارتباطات بین آنها را تسهیل کند. این دستگاه اغلب در قالب یک جعبه کوچک دیده می‌شود که در آن دو کابل مختلف شبکه می‌توانند به سیستم مورد نظر متصل شوند.

مدیا کانورتر اترنت (شبکه) این امکان را فراهم می‌کند تا با وجود تفاوت موجود در نوع مدیای کابل کشی شبکه، ارتباطات اترنت به خوبی عمل کنند.

به طور معمول، این دستگاه برای اتصال مدیای فیبری از یک شبکه فیبر نوری به یک شبکه اترنت معمولی و مسی استفاده می‌شود.

انواع مدیا کانورتر شبکه (اترنت)

 • واحد مستقل (Standalone unit)
  این مدل یک جعبه قابل حمل کوچک است که به سادگی می‌تواند در هر جایی که اتصال وجود دارد، قرار بگیرد. این نوع مدیا کانورتور در مکان‌هایی استفاده می‌شود که فقط یک یا دو تبدیل مورد نیاز است. از آنجایی که وزن آن سبک است، می‌توانید آن را با استفاده از نوار دو طرفه قوی یا سایر شکل های ماونتینگ، به راحتی روی دیوار نصب کنید، یا خیلی ساده آن را روی سطح قرار دهید چرا که چندان جلب توجه نمی‌کند.
 • شاسی‌های مبتنی بر کارت (Card-based chassis)
  این مدل اغلب در فریم توزیع اصلی (MDF) یا فریم توزیع میانی ​​(IDF) استفاده می‌شود که در آن چندین فیبر نوری به کابل زوج به هم تابیده بدون حفاظ UTP تبدیل می‌شوند تا به طور مستقیم بتوانند به سوئیچ‌های معمولی یا روترها وصل شوند. نکته دیگر این‌که این مدل می‌تواند به بزرگی یک سرور رک تک یا دوبل (2U) باشد.
 • مدیا کانورتر صنعتی دین ریل مانت  DIN-Rail mount industrial
  این مدل در کارخانه‌جات تولیدی بزرگ با شرایط سخت و فضای محدود و گزینه‌های قدرتی استفاده می‌شود.

چنان‌چه می‌خواهید اطلاعات بیشتری در زمینه مدیا کانورتور داشته باشید می‌توانید به بخش تالار گفتگو وارد شوید و به پرسش و پاسخ‌های موجود در این قسمت مراجعه کنید. همچنین می توانید از طریق دیگر راه‌های ارتباطی نیز با ما تماس بگیرید.

مشاوره، طراحی و راهکارهای شبکه
به شما اطمینان می‌دهیم که بهترین و مناسب‌ترین قیمت سوئیچ شبکه را با بالاترین کیفیت به شما ارائه دهیم، زیرا فروش سوئیچ شبکه پایان راه و تعهد ما نیست، ما به رضایت شما می‌اندیشیم. برای صحبت با متخصصان شبکه و فیبر نوری تماس بگیرید.982144446012sale@ittelecom.ir
منبع: techopedia
لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/84