انتخاب سوئیچ شبکه POE برای دوربین های IP

انتخاب سوئیچ شبکه POE برای دوربین های IP

منتشر شده در:
شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۰
۴۴۰ بازدید
زمان مطالعه:
١٢ دقیقه و ۳٢ ثانیه
ویرایش شده توسط:‌ مهدی مرادی
در تاریخ: دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰

انتخاب سوئیچ شبکه POE برای دوربین های IP

انتخاب یک سوئیچ شبکه POE (برق از طریق اترنت) برای PDها (دستگاه های مجهز) مانند دوربین های IP، نقاط دسترسی بی سیم و غیره می تواند چالش برانگیز باشد، زیرا گزینه های زیادی از این نوع سوئیچ ها وجود دارد. به عنوان مثال، سوئیچ POE در برابر سوئیچ POE+،  سوئیچ POE مدیریتی در برابر سوئیچ POE غیر مدیریتی، کدام را انتخاب می کنید؟ در اینجا ما به برخی از نکات در مورد انتخاب سوئیچ شبکه POE برای دوربین های IP برای حل معمای انتخاب سوئیچ شبکه POE آورده شده است.

راهنمای خرید در انواع سوئیچ شبکه POE

قبل از خرید، دانستن انواع مختلف سوئیچ POE Ethernet ضروری است.

سوئیچ POE اکتیو در برابر پسیو

تحویل نیرو با استفاده از مذاکره تفاوت اصلی در سوئیچ های POE اکتیو و پسیو نمی باشد. سوئیچ شبکه POE فعال همچنین به عنوان سوئیچ شبکه استاندارد POE نیز شناخته می شود که IEEE 802.3at/af  و IEEE 802.3bt مطابقت دارد. بنابراین سوئیچ POE فعال معمولاً به سوئیچ های POE، POE+ و POE++ تقسیم بندی می شود. سوئیچ اکتیو پس از انجام مذاکره، برق مناسب را به PD می رساند که از بروز خطرات ناخواسته در مواردی که کابل آسیب دیده یا به دستگاه های غیر POE متصل شده است، جلوگیری می کند.

اما برای سوئیچ شبکه POE پسیو، آن را بدون انجام مذاکره فوراً به PD می رساند. سوئیچ ممکن است باعث آسیب دائمی به PD شود، زیرا بدون در نظر گرفتن اینکه دستگاه ترمینال از POE پشتیبانی می کند یا خیر، همیشه ولتاژ مشخص برق را ارسال می کند. بنابراین انتخاب سوئیچ POE فعال برای PD ها از راه دور از امنیت بیشتری برخوردار است. و استفاده از سوئیچ POE غیرفعال در شرایطی که نیاز به برق PD شناخته شده باشد یا بودجه محدودی دارید مشکلی ندارد.

سوئیچ POE مدیریتی در برابر غیر مدیریتی

تفاوت کلیدی بین سوئیچ شبکه POE مدیریتی و غیر مدیریتی، قابلیت پیکربندی سوئیچ می باشد. سوئیچ شبکه غیر مدیریتی از طراحی پیکربندی ثابتی برخوردار است و اجازه تغییر در پیکربندی و تنظیمات انجام شده را به کاربر نمی دهد. این سوئیچ ها معمولاً به صورت Plug & Play می باشد. سوئیچ های POE غیر مدیریتی معمولاً در شبکه های کوچک خانگی یا اداری که به تنظیمات پیچیده ای نیاز ندارند، استفاده می شود.

سوئیچ شبکه POE مدیریتی امکان پیکربندی، مدیریت و نظارت بر شبکه ها را فراهم می کند. علاوه بر این، سوئیچ شبکه مدیریت شده ویژگی های پیشرفته تری را برای کنترل ترافیک شبکه مانند SNMP (پروتکل مدیریت ساده شبکه)، VLANها (شبکه های محلی مجازی) و غیره ارائه می دهد. بنابراین، کاربران می توانند تنظیمات سوئیچ را با توجه با نیازهای واقعی سیستم تنظیم کنند. سوئیچ POE مدیریتی برای میزان بالای ترافیک و استقرار در جاهایی که به تنظیمات سفارشی نیاز دارند، طراحی شده است.

Fanless PoE Switch در برابر Built-in Fan PoE Switch

همانطور که از نام آن مشخص است، سوئیچ شبکه POE بدون فن یا سوئیچ شبکه POE بدون صدا، به معنای عدم وجود فن داخلی است. این تنها به خنک کننده غیرفعال متکی است. اتلاف گرما توسط مجموعه ای از سوراخ های دریچه سمت چپ، راست یا جلو/ پشت دستگاه انجام می شود. بدون طراحی فن، در سوئیچ ها نیازی به تعبیه فضا برای فن نیست، بنابراین این سوئیچ ها، از طراحی فشرده و جمع و جوری برخوردار هستند و بی سروصدا کار خود را انجام می دهند. سوئیچ های POE فاقد فن در دفاتر و کتابخانه ها که ممکن است سروصدا برای شما مشکل ایجاد کند، محبوبیت دارند و همچنین در مکان هایی که کمبود فضا دارند نیز یک گزینه برای استفاده از آنها می باشد.

سوئیچ های شبکه POE دارای فن از سیستم خنک کننده فعال استفاده می کند که نوعی از فناوری خنک کننده است و برای تقویت انتقال حرارت به دستگاه خارجی متکی است. با استفاده از یک سیستم خنک کننده فعال، میزان جریان سیال در حین همرفت افزایش می یابد، که به طور چشمگیری سرعت انتقال گرما را افزایش می دهد و طول عمر سوئیچ نیز افزایش پیدا میکند. این نوع از سوئیچ ها در مراکز داده که نیاز به خنک سازی بهتری نیاز دارند، مورد استقبال قرار می گیرد.

سوئیچ POE لایه 2 در برابر سوئیچ POE لایه 3

تفاوت اصلی در بین سوئیچ لایه 2 با لایه 3 در عملکرد مسیریابی آنها می باشد. سوئیچ شبکه POE لایه 2 فقط با آدرس های MAC (Media Access Control) کار می کند و به آدرس های IP اهمیتی نمی دهد و حتی آدرس های IP را در هنگام جریان فریم ها بررسی نمی کند. این نوع سوئیچ ها معمولاً در شبکه های کوچک استفاده می شود.

سوئیچ شبکه POE لایه 3 قادر است تا تمام کارهایی را که سوئیچ شبکه POE لایه 2 انجام می دهد را انجام دهد. علاوه بر این، می تواند داده ها را بین LAN ها یا VLAN های مختلف منتقل کند، زیرا سوئیچ لایه 3 بسته های داده را توسط آدرس IP و شبکه فرعی هدایت می کند. و سوئیچ لایه 3 می تواند از پروتکل های مسیریابی پشتیبانی کند، بسته های ورودی را بازرسی کند و حتی می تواند براساس آدرس منبع و مقصد  در مورد مسیریابی تصمیم گیری انجام دهد. به طور کلی، امروزه، اکثر شبکه های سازمانی ترکیبی از سوئیچ شبکه POE های لایه 2 و لایه 3 را دارند.

فاکتورهایی که باید هنگام خرید سوئیچ POE در نظر گرفته شود

انتخاب براساس توان های مختلف بر روی انواع سوئیچ اترنت کافی نیست. هنوز هم چندین عامل وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری نهایی مورد توجه قرار گیرند.

  • چگالی پورت

سوئیچ های شبکه POE در پورت های 8/12/16/24/48 یا حتی پورت های بیشتر در دسترس هستند. این تصمیم به تعداد دستگاه های نهایی شبکه مربوط می شود. یک سوئیچ 8 پورت POE برای استفاده در منزل مناسب است، در حالیکه یک سوئیچ 48 پورت در شرکت ها و مراکز داده از محبوبیت بیشتری برخوردار است زیرا برای اتصال انبوهی از دستگاه های شبکه به آن نیاز دارند. اما به خاطر داشته باشید برنامه ریزی برای داشتن پورت های بیشتر برای رشد تجارت آینده نیز یک تصمیم عاقلانه است.

  • نرخ داده

در بازار، بیشتر سوئیچ های POE Ethernet از سرعت 10/100/1000 BASE-T  یا حتی از سرعت های بیشتر مانند 1/10G برخوردار هستند. در بیشتر موارد، سوئیج های POE از کابل های اترنت با دستگاه های قدیمی 10/100 مگابیت بر ثانیه اترنت سازگار هستند و نیازی به ارتقا آنها به اتصالات فیبر نیست. و با پورت های اتصال پیوسته 1/10G، می توان سوئیچ ها را به یک سوئیچ تجمیع شده در لایه بالاتر متصل کرد تا پهنای باند افزایش یابد.

  • مصرف برق

کلید موفقیت نصب POE اطمینان از این است که سوئیچ شبکه POE انتخاب شده می تواند برق مورد نیاز PD را تأمین کند و مصرف کل برق PD های متصل شده نباید بیش از حداکثر توان تولیدی باشد.

  • سازگاری POE

همه PSE ها حتی اگر از نظر عملکردی خوب باشند نمی توانند با همه PD ها کار کنند. سازگاری بین سوئیچ های POE انتخاب شده و PDها را بررسی کنید، از جمله:

اطمینان حاصل کنید که منبع تغذیه سوئیچ اترنت از استاندارد POE مورد نیاز پشتیبانی می کند. به عنوان مثال: اگر PD های کاربر از استاندارد POE++ استفاده می کنند، پس باید سوئیچ POE++ را انتخاب کند در حالی که سوئیچ POE یا POE+ با آن PSD  کار نمی کند.

اطمینان حاصل کنید که حالت منبع تغذیه سوئیچ POE با حالت PD ها سازگار است. اگر PD برای POE حالت B طراحی شده باشند اما سوئیچ اترنت تنها از POE حالت A پشتیبانی کند، بنابراین PD و سوئیچ نمی توانند با هم کار کنند.

توجه داشته باشید که قفل فروشنده مورد خاصی است. برخی از دستگاه ها فقط می توانند با محصولات تولید شده توسط همان سازنده کار کنند، بنابراین توصیه می شود قبل از خرید سوئیچ POE از پروتکل هایی که PD ها یا سوئیچ های جدید پشتیبانی می کند، مطلع شوید.

  • پشتیبانی فنی

این یک جنبه مهم است که نباید نادیده گرفته شود، بخصوص وقتی اتصالات POE در شبکه شما مهم هستند. اطمینان حاصل کنید که پشتیبانی فنی کارآمد و کافی برای سوئیچ POE شما وجود دارد. با این کار شما می توانید به پشتیبانی فنی متصل شوید و مشکلات خود را برطرف کنید که باعث کمتر شدن دردسرها و صرفه جویی در زمان خواهد شد.

نکته های کاربردی در سوئیچ های POE

در بیشتر موارد، سوئیچ های POE Ethernet از کابل های اترنت برای تحویل برق و داده ها به PD ها استفاده می کنند. شبکه POE توسط کابل های اترنت محدود می شوند. و کیفیت کابل ها عامل مهمی است که در حداکثر برد تأثیر دارد. بنابراین توصیه می شود که از کابل های اترنت که از سیم مسی بدون اکسیژن استفاده می کنند استفاده کنید، زیرا اتلاف سیگنال و انرژی کمتری در انتقال از راه دور ارائه می دهد. حداکثر انتقال بین سوئیچ های POE و PD ها 100 متر است. هر چه فاصله بین PD از سوئیچ POE بیشتر باشد، سیگنال ضعیف تر خواهد بود. برای مسافت های طولانی از یک توسعه دهنده POE کمک بگیرید.

نتیجه گیری

قبل از خرید سوئیچ POE خوب فکر کنید و سعی کنید جزئیات بیشتر در مورد انواع سوئیچ را بدانید، سپس نیاز های دیگر مانند پورت، سرعت و سازگاری و غیره را نیز به منظور دریافت سوئیچ POE مناسب براساس نیازهای واقعی اضافه کنید.    

لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/232