آموزش اتصال سوئیچ POE به کامپیوتر

آموزش اتصال سوئیچ POE به کامپیوتر

منتشر شده در:
شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۰
٢,١۳۳ بازدید
زمان مطالعه:
١۰ دقیقه و ۵۶ ثانیه
ویرایش شده توسط:‌ مهدی مرادی
در تاریخ: یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

در مورد Power Over Ethernet کنجکاو هستید اما نمی دانید که از کجا شروع کنید؟

در عصر اطلاعات، دستگاه های مجهز به سیستم که نقش واحدی در زندگی ما دارند، مانند یخچال، تلویزیون یا رایانه شما، اکنون به دلیل قدرت شبکه ها می توانند کارهای بیشتری نسبت به گذشته انجام دهند.

اختراع شبکه های بی سیم به ما امکان انتقال اطلاعات بدون استفاده از کابل را می دهد. با این حال، در مورد برق نمی توان همین حرف را زد. این می تواند یک مبارزه واقعی برای یافتن راه حلی برای تأمین برق دستگاهی باشد که در مکان های دشوار و سخت برای دسترسی، قرار دارند. بعلاوه می تواند منجر به ایجاد خرابی کابل در هنگام توسعه کابل، در مسافت های طولانی شود. فناوری POE امکان تغذیه این دستگاه های سخت را فراهم می کند، ضمن اینکه اتصال شبکه را نیز به آنها عرضه می دارد.

Power Over Ethernet چیست؟

برخلاف ارتباط بی سیم از طریق WIFI، می توانید دستگاه هایی مانند رایانه خود را از طریق سیم اتصال اترنت به شبکه وصل کنید. POE روشی آسان برای تأمین برق از طریق اتصال اترنت است، بنابراین استفاده از POE به این معنی است که یک کابل اترنت می تواند هم برق و هم داده را تأمین کند.

انواع برق POE

در حال حاضر 4 نوع POE استاندارد وجود دارد: نوع های 1،2،3 و 4. انواع مختلف POE مربوط به میزان نیرویی است که می توانند برای یک دستگاه تأمین کنند. با افزایش تقاضای برق در طول این سالها، فناوری POE مجبور شده است تا برای پاسخگویی به تقاضاها سازگار شود.

نوع 1 (IEEE 802.3af): حداکثر برق پورت: 15.4 وات

برای تلفن های VOIP و دوربین های نظارتی استفاده می شود.

نوع 2 (IEEE 802.3at): حداکثر برق برای پورت: 30 وات

مورد استفاده برای دستگاه هایی مانند دوربین های مدار بسته پیشرفته، اکسس پوینت های بی سیم با 6 آنتن، نمایشگر LCD

نوع 3 (IEEE 802.3bt): حداکثر برق برای پورت: 60 وات

برای دستگاه هایی مانند سیستم های کنفرانس ویدئویی استفاده می شود.

نوع 4 (IEEE 802.3bt): حداکثر برق برای هر پورت: 100 وات

برای دستگاه هایی مانند صفحه های مسطح با مصرف انرژی استفاده می شود.

سوئیچ POE معمولاً در شبکه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. خرید سوئیچ POE می تواند از نوع سوئیچ های POE غیر مدیریتی با هزینه کم باشند و یا سوئیچ های POE مدیریتی دارای چندین پورت که در رک نصب شده اند باشند. هنگامی که در شبکه های کوچک یا خانگی سوئیچ های POE مورد استفاده قرار بگیرند ممکن است بسیاری از مردم تعجب کنند که آیا می توان مستقیماً سوئیچ های POE را به کامپیوتر متصل کرد یا خیر؟ در این مطلب ما آموزش اتصال سوئیچ POE به کامپیوتر را مورد بحث قرار خواهیم داد.

POE و POE Switch چیست؟

با افزایش تقاضا برای اتصال از طریق دستگاه های شبکه مانند تلفن های IP، دوربین های IP و اکسس پوینت ها، پیچیدگی شبکه، استقرار و همچنین هزینه راه اندازی شبکه بالاتر خواهد رفت. به منظور اینکه این پیچیدگی ها کاهش یابد و کابل کمتری مورد استفاده قرار بگیرد و همچنین سرمایه گذاری برای شبکه کاهش یابد، فناوری POE (Power over Ethernet) در دنیای تجهیزات شبکه توسعه یافته است تا بتواند از طریق فقط یک کابل CAT5/CAT 5e/CAT 6 هم اتصال داده و هم برق را به دستگاه ها ارائه دهد.

سوئیچ POE یک سوئیچ شبکه است که دارای انژکتور Power Over Ethernet است، که می تواند همزمان برق و داده را از طریق کابل اترنت CAT 5/CAT 5e/ CAT 6 منتقل کند. این از اتصالات سوئیچ POE برای دستگاه های مجهز به برق مانند تلفن های VOIP، اکسس پوینت های بی سیم و دوربین های نظارتی IP را در بخش های دشوار مانند سقف ها، دیوارها، فضای باز یا هر جایی که پریزهای برق به راحتی در دسترس نیست، برای بخش های مختلف آسان می کند.

سوئیچ POE معمولاً به روتر شما متصل می شود و می تواند برای ترکیبی از دستگاه های سازگار با POE و غیر POE استفاده شود. زیرا در صورت اتصال دستگاه غیر POE، اکثر سوئیچ ها فقط اتصال شبکه را فراهم می کنند. اگر دوست دارید دستگاه های سازگار با POE و غیر POE شما هم اتصال برق و هم اتصال شبکه شما را دریافت کنند، باید از اسپلیتر POE استفاده کنید.

اسپلیتر POE

اسپلیتر POE دستگاه کوچکی است که برق و داده را از کابل شبکه دارای POE جدا می کند. با استفاده از این دستگاه می توانید قابلیت تغذیه به صورت POE را برای تجهیزات فاقد قابلیت POE اضافه کنید.

پورت RJ 45 در سوئیچ POE

پورت RJ 45 بر روی سوئیچ POE، متداولترین پورتی است که به منظور انتقال داده و برق DC مورد استفاده قرار می گیرد. این پورت، دارای سرعت های 10 یا 100 یا 1000 مگابیت بر ثانیه است که برای اتصال فقط از طریق کابل های اترنت (CAT 5e/6a/7) پشتیبانی می کند. بنابراین سرعت این درگاه محدود به گیگابیت است و مسافت آن محدود به 100 متر می باشد.

شارژر POE

در مواردی که فقط به برق دستگاه خود نیاز دارید، اما نیازی به اتصال به شبکه ندارید، شارژر POE بهترین راه حل است. می توانید یک شارژر POE را به کابل اترنت خود متصل کنید و از اتصال شبکه برق گرفته و آن را برای دستگاه خود تأمین نمایید.

POE به USB

در مواردی مشاهده شده که دستگاه های شما از طریق پورت USB تغذیه می شوند. متأسفانه، دستگاه های USB زیادی برای این وضعیت مجهز نیستند، بنابراین ممکن است از آداپتور POE به USB استفاده کنید.

آیا یک کامپیوتر می تواند مستقیماً به سوئیچ POE متصل شود؟

همانطور که قبلاً گفته شد، سوئیچ POE معمولاً همان پورت RJ45  کامپیوتر را دارد. بنابراین بسیاری از مردم فکر می کنند که می توانند سوئیچ های POE را مستقیماً به کامپیوتر متصل کرد. اما فراموش نکنید که سوئیچ POE همچنین ممکن است برق را از طریق پورت RJ45 و کابل CAT5/ CAT 5e/CAT 6 به رایانه منتقل کند. بنابراین آیا می توان کامپیوتر را مستقیماً به سوئیچ POE متصل کرد؟ این بستگی زیادی به سوئیچ POE شما دارد:

اگر یک سوئیچ POE دارید که مطابق با 802.3ef (استاندارد POE) یا 802.3at (استاندارد POE Plus) و ادعا نمی شود که پسیو است، قطعاً می توانید یک اتصال بین سوئیچ POE و کامپیوتر ایجاد کنید. دلیل این امر این است که این نوع سوئیچ POE قابلیت تشخیص POE را دارد که برای جلوگیری از آسیب رسیدن به دستگاه های غیر POE طراحی شده است. به عبارت دیگر، وقتی سایر دستگاه های شبکه را به سوئیچ POE خود متصل می کنید، چه به برق احتیاج داشته باشند و چه به برق احتیاج نداشته باشند با آنها ارتباط برقرار می کند. برق تنها در صورت موفقیت از این طریق تزریق خواهد شد. دستگاه های اترنت مانند تلفن ها و اکسس پوینت ها توسط سوئیچ با قابلیت POE شناسایی می شوند و برق اضافی را از طریق پورت های سوئیچ POE دریافت می کنند. در صورتی که کامپیوتر و سایر دستگاه های غیر POE با قابلیت POE شناسایی نمی شوند و فقط از ویژگی ارتباطات داده پورت استفاده می کنند.

 

محدودیت های تأمین برق از طریق اترنت

POE فناوری است که عمدتاً برای دستگاه های کوچک ایجاد شده است که نزدیک به پریز برق نیستند. در نتیجه، چند محدودیت در POE وجود دارد که ممکن است بخواهید آنها را در نظر بگیرید.

برای دستگاه هایی که مقادیر بیشتری برق مصرف می کنند، POE ممکن است قادر به تأمین جریان برق کافی برای تأمین انرژی این دستگاه ها نباشند. نکته دیگر این است که تجهیزات منبع تغذیه POE نمی توانند به تنهایی اتصال شبکه را ایجاد نمایند. اگر زیر ساخت شبکه از قبل فراهم نیست، ابتدا باید کابل های شبکه را نصب کنید.

نتیجه گیری

سوئیچ POE یک دستگاه اختصاصی است که شامل چندین پورت اترنت برای تأمین برق و ارتباطات شبکه است. معمولاً در شبکه های دوربین NVR/IP استفاده می شود. برای شبکه های کوچک یا خانگی، اگر می خواهید رایانه ای را به سوئیچ POE متصل کنید، مطمئن شوید که سوئیچ شما از الزامات استاندارد 802.3af یا 802.3af پیروی می کند. بنابراین نتیجه بگیرید که آیا می توانید کامپیوتر را مستقیماً به سوئیچ POE متصل کنید یا خیر؟

لینک کوتاه: https://ittelecom.ir/shrlnk/229